Ing. Josef Kulhavý

O existenci metody REZUM jsem věděl z doby, kdy byla v médiích prezentována jako nová léčebná metoda v léčbě prostaty. Moje léčba medikamenty ke konci roku 2020 postoupila do stádia, kdy se blížilo rozhodování o nevyhnutelném operativním zákroku. Daný stav jsem konzultoval s dobrým známým a díky jeho doporučení jsem se dostal na pracoviště pana profesora Pacíka. Byl jsem seznámen s metodou REZUM, prošel jsem vyšetřením a stal jsem se vhodným pacientem na zákrok touto metodou. S rozhodnutím pro zákrok šetrnou a rychlou metodou REZUM jsem jako OSVČ a celoživotní sportovec nepochyboval. S panem profesorem jsme se domluvili na termínu a jak měl zákrok proběhnout, tak se i stalo. Sám jsem byl mile překvapen, že po odeznění anestezie jsem necítil nějakou výraznou bolest v pobříšku. Po pátečním zákroku jsem od pondělí neměl problém jako konstruktér pracovat a po středečním vytažení cévky jsem se již cítil úplně normálně. Provedeným zákrokem se můj problém s vyprazdňováním močového měchýře radikálně zlepšil. Závěrečným vyšetřením po třech měsících pan profesor potvrdil moje nadšení z provedeného zákroku i daty z vyšetření. Vložená investice splnila mé očekávání a doléčení neovlivnilo mé pracovní závazky. Metodu REZUM doporučuji ve svém okolí.

pacient z Prahy

Již delší dobu jsem chodil k urologovi na kontroly a bral léky na prostatu. Zdravotní stav se pomalu zhoršoval a nedala se vyloučit operace prostaty. Známý, který byl na operaci prostaty, mi líčil jaké jsou s tím spojené nepříjemnosti a přibližně v té době vyšel v tisku článek o nové metodě pana profesora Pacíka. Na mou žádost jsem byl panem profesorem pozván na vyšetření, v rámci kterého mi byly podány detailní informace. Bohužel epidemie covidu a moje jiné zdravotní potíže způsobily roční zpoždění, ale na jaře 2021 se zákrok metodou REZUM uskutečnil. Vše proběhlo v jednom dopoledni na Surgal Clinic v Brně. Po probuzení, jsem necítil žádné bolesti, v klidu jsem přespal noc a druhého dne odcestoval domů. Neočekával jsem tak komfortní průběh zákroku, několikadenní nošení katetru byla snad jediná nepříjemnost. Cítím se teď bez jakýchkoliv obtížích spojených s prostatou. S ohledem na úspěšný průběh i to, že v budoucnu nemusím řešit potíže s prostatou, považuji vynaloženou částku za akceptovatelnou.

pacient František, Brno

Je mi 72 let. Několik let jsem se potýkal s problémy s močením i přes užívání léků. Zvažoval jsem již klasickou operaci, která má však dlouhodobější vedlejší nepříjemné účinky. Když jsem se dozvěděl o metodě REZUM, oslovil prof. Pacíka. Po prohlídce a konzultaci s ním jsem se dozvěděl, že jsem vhodný pacient a rozhodl se pro ni. Do měsíce jsem podstoupil tento zákrok, při kterém není nutná celková anesteze. Nastoupil jsem do brněnské nemocnice Surgal Clinik jeden den ráno a druhý den odjel vlastním autem. Zákrok prováděl sám prof. Pacík, který má dlouholeté zkušenosti (i zahraniční) s touto metodou. Určité nepohodlí působilo pětidenní zavedení katetru. Po jeho vytažení jsem začal normálně močit a stav se velmi rychle zlepšoval. Již zhruba po měsíci jsem absolvoval první výlet na kole. Nyní po třech měsících postupně vysazuji léky a během krátké doby s nimi skončím úplně. Močím naprosto bez problémů a četnost se velmi snížila. Vynaložené částky (80 tis.) rozhodně nelituji, život bez problémů s prostatou za to rozhodně stojí. Pokud tento stav vydrží i nadále, budu velice rád. Na závěr chci panu prof. Pacíkovi poděkovat za velmi profesionální a současně lidský přístup. Operaci metodou Rezum v Brně u pana prof. Pacíka rozhodně doporučuji všem, kteří potřebují vyřešit šetrně své problémy s prostatou.

pacient J. P.

Je mi 69 roků a s potížemi s prostatou jsem se potýkal řadu let. Zprvu jsem si kupoval v různých reklamách doporučované potravinové doplňky. Později již pod dohledem urologa užíval předepsané léky. Přesto se stav pomalu a plíživě zhoršoval. Doporučenou operaci jsem stále oddaloval za cenu navýšení léků. Stav se mi ale natolik zhoršil, že zákrok se stal nezbytným a byl jsem objednán na TURP. Když jsem si přečetl, jak tuhle operaci popisoval pacient, který ji podstoupil a uvědomil si, že při operaci prostaty zemřel v mém věku můj táta, hledal jsem nějaké jiné řešení. Měl jsem štěstí a našel jsem alternativní řešení u pana profesora Pacíka. Přečetl jsem si recenze jeho pacientů, kteří prošli zákrokem REZUM a i přes vysokou cenu zákroku jsem byl rozhodnut. Po vyšetření panem profesorem jsem byl zařazen mezi čekatele na zákrok. Mezi tím však u mě došlo k úplné zástavě močení a byl mi zaveden moč. katetr. Tím se snížila předpokládaná úspěšnost metody REZUM podle pana profesora o30%. Přesto jsem zvolil jen 70% úspěšnost oproti TURPU v plné narkoze a minimálně10ti denní hospitalizaci a dalších možných zdravotních následků po operaci. Zákrok u pana profesora proběhl v naprosté pohodě. Po uspání analgosedací jsem se probral až po zákroku a nic jsem necítil. Sice jsem zůstal do druhého dne na klinice, ale naprosto bez jakýchkoliv problémů ráno jsem odjel domů. Vzhledem k úplné zástavě močení před zákrokem jsem měl mít katetr zaveden na 2-3 týdny. 18. den byl katetr vytažen, ale močení bylo mizerné a měchýř se vyprázdnil jen částečně. Katetr mi byl znovu zaveden na dalších 14 dní. V ten moment jsem byl přesvědčen, že jsem vyhodil 80000 Kč a čeká mě TURP. Vzhledem k tomu, že jsem byl celou dobu po mailu ve spojení s panem profesorem a ten mi trpělivě odpovídal na všechny moje dotazy, přesvědčil mě, že to chce víru a trpělivost. Po dalších 14ti dnech bylo vytažení katetru úspěšné a nastal zlom. Od toho dne se močení stále zlepšovalo a dnes, víc jak 3 měsíce po zákroku sice ještě většinou 1x za noc vstávám, ale proud je nepřerušovaný a bez tlačení. Během dne se frekvence močení výrazně snížila a jsem spokojený. I hodnoty na poslední prohlídce u pana profesora jsou pozitivní. Dnes už mi nezbývá než velice poděkovat za veškerou péči panu profesorovi a ostatním zákrok doporučit.

Mgr. Zdeněk Bombera

Mám 65 roků a už mnoho let jsem měl potíže s močením. Močil jsem mnohokrát za den, malé množství a vždy přerušovaně. Můj stav se stále zhoršoval a omezoval mě v každodenním životě. Obával jsem se cestovat autobusem, navštívit města, kde jsem vždy jako první hledal WC. V roce 2015 jsem se stal pacientem pana profesora Pacíka v Brně. Po pěti letech léčení mého problému jsem se po konzultaci s panem profesorem Pacíkem rozhodl absolvovat zákrok REZUM. Po vyšetření a podrobném seznámení s průběhem operace jsem zákrok v květnu 2021 podstoupil. Péče ze strany personálu a samotného pana profesora byla příkladná. Připadal jsem si jako člověk, na kterém někomu opravdu záleží! Po kontrole v srpnu (po třech měsících) jsem vysadil poslední léky. Moje problémy se o mnoho procent zlepšily. V noci chodím močit jednou nebo vůbec a i během dne se potřeba močení mnohonásobně zmenšila. Vynaložené finanční částky vůbec nelituji a všem s podobnými problémy zákrok REZUM plně doporučuji. Na závěr bych chtěl panu profesoru PACÍKOVI moc poděkovat za odbornou péči, osobní přístup a do další práce popřát hodně sil.

Ing. Radek Heger, Ph.D., 54 let, Kroměříž

Problémy s prostatou spočívající především v poruchách močení u mne začaly poměrně brzy, po padesátce. I přes přechodné zlepšení díky medikamentózní léčbě (Omnic Tocas) se problémy dále stupňovaly a čím dál více mě začaly omezovat jak v osobním, tak i v profesním životě. Trávit noci v bolestech mezi toaletou a ložnicí, nebo každých deset minut odbíhat z meetingů, které řídíte, bylo neúnosné i nedůstojné. Z toho důvodu jsem se rozhodl pro zákrok REZUM u prof. Pacíka a musím konstatovat, že toho nebudu nikdy litovat a do konce života mu budu vděčný. Počínaje úvodními konzultacemi, přes přístup pracovníků v SurGal Clinic a skvělý výkon pana profesora až po následnou kontrolu v jeho urologické ordinaci, mělo všechno vynikající odbornou úroveň a zároveň i velmi příjemný lidský přístup. A co se týká výsledku, ten předčil mé očekávání. Po jednodenním zákroku, kdy jsem ráno nastoupil a večer již byl doma a týdenním zavedení katetru (což není příliš komfortní záležitost) se začal stav výrazně zlepšovat a po cca měsíci jsem se dostal do stavu, jaký jsem měl před problémy s prostatou. Teď po více než třech měsících a vysazení léků mi to připadá ještě lepší (jako za mlada J). Mohu konstatovat, že se jednalo o nejlepší investici v mém životě a všem kdo má takové problémy, tento zákrok u prof. Pacíka doporučuji. A jemu bych chtěl poděkovat – vrátil mi radost ze života.

Buberník Šternberk

Měl jsem nepříjemné potíže. 4 až 6 krát za noc jsem vstával, stálý pocit nevyprázdněného měchýře, pálení při močení. Do práce jsem musel jezdit oklikou abych se cestou mohl vymočit. Někdy extra urgentní nucení, cca dvakrát do týdne. Měl jsem možnost podstoupit zákrok u nás v Olomouci, ale pro jistotu jsem jel k Dr. Pacíkovi. Náš urolog již dvakrát kontroloval můj stav, aby věděl jak to má probíhat. Zákrok: bylo to rychlé a mohl jsem se sám dopravit domů, chvíli po zákroku. Byl jsem připravován na diskomfort , ale první tři dny to bylo hodně nepříjemné, s katetrem se nedá moc dobře spát. Každý pohyb je cítit. Po vytažení, obrovská úleva. Proud moči 6x silnější. Ihned bez pálení. Občas drobný únik. V noci spím dobře. Čtyři měsíce po zákroku, mírně se zmenšil průtok, vše je v klidu. Cena je hrozná, ale pokud jsou volné peníze, stojí to za to. Doporučoval jsem REZUM známému a ten raději zůstane u bylinek. Bojoval jsem s prostatou 30 let, bylo to vysvobození. Velké díky panu Pacíkovi. Potěšil mě lidský a profesionální přístup.

Josef Praus, Kolín

Vážený pane profesore, cca v únoru 2021 jsem prošel zákrokem REZUM a rád bych se k tomuto svému rozhodnutí vyjádŕil .. S výsledkem jsem velice spokojený. Určitě bych metodu doporučil všem, kdo o tuto metodu mají zájem. Tento výkon splnil moje očekávání. Pokud se jedná o vložené investice, vůbec nelituji. Rád bych Vám poděkoval za Váš osobní i profesionální přístup.

pacient Petr

V dubnu 2021 jsem u pana profesora Pacíka podstoupil chirurgický zákrok metodou REZUM, která řeší obtíže mužů se zvětšenou prostatu. Samotnému zákroku předcházelo ambulantní vyšetření, v průběhu kterého mi pan profesor podrobně vysvětlil, v čem metoda REZUM spočívá, jak probíhá zákrok a jak dlouho trvá následná rekonvalescence. Přestože velikost prostaty v mém případě byla již na horní hranici proveditelnosti, vše proběhlo podle nastaveného scénáře. K dnešnímu dni, po cca 3 měsících od zákroku, postupně končím s dříve nezbytnou medikací a kvalita života se mi vrátila minimálně o 10 let zpátky. I když tento zákrok zdravotní pojišťovny zatím bohužel nehradí, mohu říci, že vynaložených peněz rozhodně nelituji.

Ing. Vladimír Hladiš

V listopadu 2020 se u mě vyskytly potíže s močením, dostavila se retence moči a bylo diagnostikováno BHP. Byl zaveden permanentní močový katetr a začal jsem užívat léky Tamsulosin a Duitam. Stav se nelepšil a nedařilo se obnovit přirozené močení. Velikost prostaty byla 90 g a na urologii mi v lednu 2021 navrhli klasickou operaci. Mezitím jsem si na internetu hledal alternativní metody řešení mé situace a zaujal mě Prof. MUDr. Pacík, CSc. s metodou REZUM. Přes svého známého jsem ho kontaktoval a v krátké době absolvoval vstupní vyšetření. I přes to, že jsem nebyl ideální pacient pro výkon REZUM (stále retence moči, velikost prostaty 90 g), tak jsem se rozhodl pro výkon REZUM, který byl proveden v dubnu 2021. Zákrok proběhl ráno a odpoledne jsem se již vracel domů. Zákrok proběhl bezproblémově a podle mých představ. Po šesti týdnech se mi obnovilo spontánní močení a byl definitivně odstraněn permanentní katetr. Vyšetření po třech měsících ukázalo zmenšení prostaty na 65 g a velmi dobré močení. Zákrok splnil mou představu, neboť díky němu jsem ztratil jen jeden pracovní den a v hladce probíhající rekonvalescencí jsem nebyl prakticky omezován. Vyšší finanční náklady na zákrok se mi bohatě vrátily ekonomicky i zdravotně. Doporučuji všem, kteří mají obdobný problém s prostatou, aby zvážili možnost výkonu REZUM u Prof. MUDr. Pacíka, CSc., který má v tomto oboru obrovskou zkušenost, o čemž svědčí více než 150 provedených operací metodou REZUM.

Ing. Jiří Pukl dr. h. c.

Je mi 67 roků a poslední roky jsem trpěl hyperplazií prostaty. I přes aktivní medikamentózní léčbu se stav jen ustálil. Očividně by mne čekal operativní zákrok do 5 roků. Když jsem si uvědomil zátěž způsobenou zákrokem v plné narkóze, uvědomil jsem si, co zůstane za myšlenky v mé hlavě a jak zestárnou ostatní části těla. Je třeba i myslet na rizika a následky při sebemenších komplikacích při zákroku. Inkontinence, poškození vzpřimovače apod. Oddělování tkáně prostatového prstence od trubice je nesmírně náročné na přesnost. Měl jsem i podrobné informace o zákroku přes žilní systém v nemocnici v Jeně v Německu. Přesto jsem zvolil metodu Prof. Pacíka v Brně REZUM. Přístup tohoto lékaře je výjimečně odpovědný a precizní, včetně vstupní prohlídky, která je odborně na nejvyšším stupni. Mohu porovnat! Hodnotím i absolutně nadstandardně přístup všech zúčastněných lékařů i pomocného personálu na sále. Varuji před začátečnickými pokusy. Toto může provádět jen špičkový urolog a jen ten se zkušenostmi. Studoval jsem praktický způsob provedení a ten vyžaduje značné zkušenosti a přesnost zákroku. Otázka ceny není vůbec diskutabilní. Je třeba toto porovnat s některými zákroky při plastických i estetických operacích. Varuji před amatérismem. Další lékaře začátečníky musí napřed vychovávat již zkušený odborník, v tomto směru, a jeho zákroky musí být zpočátku pod vedením. Život po 2 až 3 měsících po zákroku se nedají srovnat s utrpením předtím. Vrátil se mi plnohodnotný život.

Tomáš Kiss

Na konci října 2019 mě nečekaně překvapily obtíže s močením (částečná zástava). Po vyšetření mi byl diagnostikován tzv. střední lalok prostaty. Následně jsem bral léky, které to stabilizovaly, ale bylo to hodně proměnlivé. Kamarád mi řekl o panu profesorovi Pacíkovi a metodě Rezum, protože ji měl úspěšně za sebou. V prosinci 2020 jsem měl první setkání s panem profesorem. Provedl mi další vyšetření a vše mi velmi trpělivě vysvětlil s tím, že ponechal na mém rozhodnutí další řešení. Rozhodl jsem se podstoupit zákrok Rezum, který mi pan profesor provedl v SurGal Clinic na konci února 2021. Zákrok jsem úspěšně zvládl a i během rekonvalescence, jsem měl možnost vše s panem profesorem konzultovat. Na kontrole na konci května, jsem měl již velmi dobré výsledky a dnes bez obtíží a bez léků. Za to patří panu profesorovi velké poděkování, vnímám ho jako špičkového odborníka s lidským a trpělivým přístupem. Zákrok Rezum zcela naplnil, co jsem od něj očekával a hlavně si přál, aby to tak výborně dopadlo. U mužů jde o poměrně citlivé téma, ale zákrok u pana profesora mohu každému, kdo má potíže s prostatou doporučit a také tak mezi blízkými a kamarády činím. Pragmaticky řečeno, poměr cena/výkon, tak jde určitě o nejlepší investici, protože je do zdraví a je zcela adekvátní splněnému očekávání.

JUDr. Jan Kryčer

Jsem dlouhodobým pacientem pana prof. Pacíka. Prevenci jsem vždy preferoval, a proto jsem díky tomu záhy zjistil příčinu svých potíží. Nebyly nikterak zásadní, ale dokázaly znepříjemnit život. Jednalo se zejména a noční vstávání kvůli potřebě jít na WC. Přerušený spánek nebylo možno vždy navázat a tak jsem se mnohdy cítil nevyspalý. Také se zeslabil proud moči. Po jednom z vyšetření mi p. prof. Pacík vysvětlil příčinu mých problémů - zbytnělou prostatu. Současně mi také vysvětlil, jaké možnosti se nabízejí pro vyřešení mého problému. Jednou z možností byla medikamentózní léčba. Protože pojídání prášků zásadně odmítám, zaujala mě možnost řešit zbytnění prostaty metodou REZUM. P. Profesor Pacík mi velmi podrobně postup popsal a poslal též písemné materiály. Rozhodl jsem se tedy zákrok podstoupit. Velkou roli hrála v mém rozhodnutí i skutečnost, že zákrok je prováděn na klinice Surgal, s níž mám již z minulosti velmi dobré zkušenosti. Zákrok byl krátký a zcela bezbolestný. Výsledek se dostavil již po cca 10 dnech. Proud moči se zvětšil a významně se prodloužily intervaly potřeby jít na WC. Také odpadlo opakující se noční vstávání. Panu profesoru Pacíkovi náleží velký dík za vstřícnost, pečlivost a empatii. Skutečnost, že zákrok není hrazen zdravotní pojišťovnou jen dokládá mizernou kvalitu našeho zdravotnictví. Ale nato si našinec již zvykl, zvláště pokud chodí často k zubaři.

M. Svíba, Slovensko

Hľadal som na internete možnosti liečenia zväčšenej prostaty, čo možno najmenej invazívnym spôsobom a tak som našiel odborné články a hodnotenia spojené s Prof.Pacíkom, ktorý bol osobne pri vývoji novej metódy REZUM spolu s americkými kolegami. Oslovil som ho a po konzultáciách som sa podrobil zákroku v súkromnej nemocnici Surgal Clinic. Po 24 hodinách som opustil kliniku a musím konštatovať, že som nadmieru spokojný s priebehom a s výsledkom. Priateľ, ktorý podstúpil podobný zákrok na Slovensku sa sťažoval na bolesť, pálenie a dĺžku zákroku. Ak budem musieť zákrok absolvovať ešte raz, určite sa opäť zverím do rúk odborníkom, ktorí majú s REZUM najviac skúseností.

Aleš Zadražil, Brno

Se zvětšenou prostatou jsem se léčil u prof. Pacíka několik let. Bral jsem jednou denně prášky Omnic. V únoru roku 2021 jsem podstoupil operační řešení, neinvazivní zákrok metodou REZUM, který jsem absolvoval v Surgal Clinic. Zákrok byl bezbolestný za použití lokálního uspání, tentýž den navečer jsem byl propuštěn domů. Mírně nepříjemný byl čtyři dny zavedený katetr, ale následně docházelo postupně k ústupu pooperačních obtíží. Po dvou měsících jsem přestal brát léky. S odstupem čtyř měsíců po zákroku mohu konstatovat, že operace splnila mé očekávání. Vše probíhalo tak, jak pan prof. Pacík před operací sděloval. Oceňuji jeho profesionální přístup a zájem po vlastní operaci. Rovněž doporučuji absolvovat předoperační vyšetření na Interně Surgal Clinic (pak mají vše k dispozici v elektronické podobě a nemusíte nosit sebou papíry z vyšetření). Metodu REZUM doporučuji všem kdo má možnost a ochotu investovat finanční náklady pro své zdraví (méně časté vstávání v noci, zlepšený proud moči, přestanete brát prášky). Závěrem bych chtěl poděkovat prof. Pacíkovi za velmi profesionální zákrok i přístup k pacientovi.

Ing. Michal Szabo

Před časem jsem absolvoval na doporučení pana prof. Pacíka a paní doktorky Klozové operaci prostaty metodou Rezum. Moje potíže spočívaly v tom, že jsem měl již docela vážné problémy při močení v důsledku zbytnělé prostaty a tyto problémy šly řešit jen pravidelnou medikací. Operaci Rezum jsem podstoupil v lednu tohoto roku / 2021 /. Výsledky předčily moje očekávání a přes nepohodu v prvním týdnu jsem nakonec v maximální míře spokojený. Veškeré problémy s močením ustaly a jako bonus se o 50 % zlepšila i oblast sexuální. Operaci bych určitě doporučil každému, kdo má problém se zbytnělou prostatou. Všiml jsem si i to, že tuto operací nabízí řada klinik v Praze. Rád bych ale zdůraznil, že je zcela jistě vhodnější operaci absolvovat u někoho kdo s ní má ty největší zkušenosti.

Ing. Michal Szabo
generální ředitel
Bluenet NTS a.s.
szabo@bluenet.as

Jaroslav Pelikán

Pochádzam zo Slovenska zo zväčšenou prostatou som sa liečil u svojho lekára už asi 10 rokov, malý prúd pri močení, veľmi časté a dlhé močenie. Môj lekár mi povedal o metóde REZUM. Obrátil som sa na urologickú kliniku v Brne u pána profesora Pacíka zo žiadosťou o pomoc. Bol som oboznámený s metódou, možnými komplikáciami, všetko mi pán profesor Pacík vysvetlil. Výkon REZUM som podstúpil v januári 2021 na klinike Surgal Clinic v Brne. Zákrok vykonal pán profesor osobne. Operácia nebola bolestivá, prvý mesiac bol taký nepríjemný rezanie a pálenie bolo dosť silné a ľahké krvácanie. Postupne to ustupovalo, asi po troch mesiacoch som ešte pociťoval jemné rezanie, ktoré časom úplne vymizlo. S odstupom 4 mesiacoch po zákroku môžem povedať, že mám silnejší prúd moči a cítim sa dobre. Tento výkon splnil moje očakávanie. Metódu REZUM doporučujem všetkým, ktorí majú problémy s prostatou a finančné náklady neľutujem. Touto cestou by som chcel poďakovať prof. MUDr. Daliborovi Pacíkovi CSc. za profesionálny prístup .

Ing. Samuel Kirschner

V decembri roku 2020 som absolvoval zákrok REZUM u pána profesora Pacíka v Brne. Mal som zväčšenú prostatu a močiť som mohol len cez katéter. Teraz po štyroch mesiacoch môžem skonštatovať a to aj po vyšetrení u profesora Pacíka, že zákrok sa podaril , prostata sa mi zmenšila o cca 40%, močenie a všetky ostatné funkcie mám v poriadku. Tento zákrok nadmieru splnil moje očakávania, a preto ho rád doporučujem všetkým pacientom so zväčšenou prostatou. Odborný a ľudský prístup pána prof. Pacíka a celého kolektívu v Surgal Clinic Brno bol na vysokej úrovni a pobyt na klinike v najväčšom komforte. Vynaložená finančná čiastka je adekvátna k zákroku a kvalita života po zákroku je na úrovni zdravých ľudí. Neľutujem uhradenú platbu, ktorú som si hradil sám. Na záver by som chcel poďakovať pánu prof. Pacíkovi za profesionálny zákrok a prístup k pacientovi – Ďakujem pán profesor Pacík.

K. Hanzal, Švýcarsko

Začátkem roku 2021 jsem podstoupil zákrok metodou REZUM, kterou provedl profesor D. Pacik ve zdravotním zařízeni Surgal Clinic v Brně. Pro metodu REZUM jsem se rozhodl, protože jsem již trpel znehybněním prostaty a častým vstáváním v noci kvůli bolestem a nutkáni k močení. Další důvod k provedeni zákroku metodou REZUM byla profesionální komunikace pana profesora D. Pacika se mnou. Bez problému odpovídal na mé otázky a srozumitelné mé informoval o celém průběhu zákroku i s jeho možnými následky. Tímto získal důvěru, což u takového zásahu byla u mé zásadní věc. Výsledek zásahu vynikající, jako příklad mužu například uvést snížení PSA hodnoty na 0,545 dále kompletní vyprázdněni močového měchýře a.t.d. Nevím proč české zdravotní pojišťovny tento zákrok nehradí, ale z mé strany se "investice" každopádně vyplatila. Mohu jen dále doporučit.

Ing. Miroslav Trojan

Při jedné z pravidelných urologických kontrol u prof. Pacíka mi byla nabídnuta možnost řešení mých obtíží s močením včetně vyšší četnosti močení i v průběhu noci. Navržená metoda REZUM odstraňující mé potíže mi byla velmi srozumitelně objasněna a zdůvodněna. Vlastní zákrok ve zdravotnickém zařízení SurgalClinic Brno proběhl počátkem letošního roku přesně podle plánu. Jednalo se o miniinvazní zákrok provedený samotným prof. Pacíkem. Proběhl během cca 20 minut a byl naprosto bezbolestný a profesionální i s příslušným osobním servisem. Úhrada nákladů byla plně v mé režii, avšak vzhledem k rychlému a stále se zlepšujícímu zdravotnímu stavu považuji vložené prostředky za adekvátní a následování hodné. Bylo by velmi prospěšné, pokud by zdravotní pojišťovny zaujaly k metodě REZUM prof. Pacíka vstřícnější postoj a začali ji proplácet dalším vhodným kandidátům. Nové progresivní metody REZUM se není třeba obávat a profesionální, osobní a systematickou péči prof. Pacíka mohu všem vřele doporučit.

Zbyněk Kudera

Jako čerstvý pacient po léčbě prostaty metodou Rezum mohu konstatovat, že jak průběh celého procesu, tak vlastní zákrok nebyl tak nepříjemný, jak jsem očekával. Přes obavy z postoperačního stavu (katetr, diskomfort a případné komplikace) v období 4-5 dní po zákroku jsem tento časový úsek přežil bez potíží a po vynětí katetru jsem neměl prakticky žádné obtíže. Po cca 14 dnech zcela vymizela krevní stopa v moči a postupně se zmenšovala frekvence nočního močení, což byla moje hlavní obtíž a vlastně motivace k zákroku. Vzhledem k relativní nekrvavosti procesu a žádným vedlejším účinkům včetně funkčnosti celého "aparátu" vynaložené prostředky i čas jsou zcela jistě na místě a pacientům mého typu bych zákrok doporučil. Hlavní efekt je bez diskuze hmatatelný a v mém případě se snížila postupně (cca 2měs) frekvence nočního močení více než o polovinu s lepším průběhem. Celý léčebný proces vedený profesorem Pacíkem byl profesionální a z mého pohledu komfortní včetně pobytu v ústavu, kde se zákrok prováděl. Vzhledem k tomu, že i pro mne byl určitý impuls čerstvě zpovídaný pacient pana profesora i já jsem ochoten v konkrétním případě případného zájemce informovat o případných detailech a pocitech, které jsem získal.

pacient Zdeněk

Když jsem začal řešit svoji prostatu, tak mně přišlo, že neexistuje rozumné řešení tohoto problému. Alfablokátory, které pootvírají svěrač prostaty a neřeší její zvětšování mají nepříjemné vedlejší účinky, případně frézování prostaty, které nezachovávají její původní funkce. Naštěstí se objevil pan profesor Pacík, který přivedl k nám do České republiky převratnou metodu REZUM, která tuto problematiku elegantně řeší. I když to byla u nás úplně nová metoda, tak si získala moji okamžitou důvěru, protože v Americe, kde pan profesor působil, bylo provedeno desetisíce úspěšných zákroků. Vstřícné a profesionální jednání pana profesora rozptýlilo moje poslední obavy ze zákroku. Ten se konal v soukromé klinice Surgal Clinic v Brně, kde všechno probíhalo k mé plné spokojenosti. Zákrok prováděl pan profesor Pacík osobně. Výsledek předčil moje očekávání za což jsem panu profesoru velmi vděčný. Všechny funkce prostaty zůstaly zachovány!!! Trochu mně zarazilo, že tento zákrok nehradí zdravotní pojišťovny. Přesto si myslím, že jako zdravý člověk tyto peníze rychle vydělám. S výborným výsledkem tohoto zákroku jsem obeznámil svého praktického lékaře, který byl při sepisování předoperačního vyšetření skeptický. Myslím si, že můj praktický lékař i já osobně budeme šířit "slávu" technologii REZUM a pana profesora Pacíka jako průkopníka této technologie v České republice.

J. Hájek

V říjnu 2020 jsem postoupil zákrok REZUM u pana profesora Pacíka v Brně. Tento zákrok mě zbavil velmi nepříjemných problémů souvisejících s častým a urgentním močením a tím se mně zkvalitnil celý život. Tento výkon splnil moje očekávání, a proto jsem ho hned doporučil svým kamarádům, kteří mají obdobné problémy. Vložené investice nelituji, považuji je za adekvátní a jsem s výsledkem spokojen. Znovu jsem se zařadil do normálního života.

Zdeněk Tůma

Se zvětšenou prostatou jsem se léčil u prof. Pacíka šest let medikamentózně poslední době jsem již zvažoval operační řešení, proto jsem uvítal možnost neinvazivního zákroku Rezum,,který jsem absolvoval v Surgal Clinic. Zákrok byl bezbolestný v analgosedaci, druhý den ráno jsem byl propuštěn domů. Mírně nepříjemný byl čtyři dny zavedený katetr, ale následně docházelo postupně k ústupu předchozích potíží a přestal jsem brát léky. S odstupem čtyř měsíců po zákroku mohu konstatovat, že mám čtyřikrát silnější proud moči a cítím se velmi dobře. Metodu Rezum doporučuji svým známým, finančních nákladů nelituji a považuji je za dobrou investici pro své zdraví. Závěrem bych chtěl poděkovat prof. Pacíkovi za velmi profesionální zákrok i přístup k pacientovi.

Milan Hátle

Vážený pane profesore, chtěl bych Vám poděkovat za Vámi provedený výkon formou REZUM, který mě ušetřil bolestí a umožnil mi vrátit zpět do pracovního procesu v krátkém čase (10 dní) a hlavně mých funkcích životně důležitých. Každému muži, který má nezhoubný nádor prostaty, doporučuji odstranění touto metodou REZUM. Výkon je sice nákladný finančně, ale nelituji – neboť jsem stále muž se všemi jeho funkcemi. Do vašich rukou, jsem se svěřil po zjištěných a ověřených recenzí a vážím si Vás pro průkopnictví této metody a pomoci lidským přístupem. Mužům a kamarádům - doporučuji - jeď za profesorem Pacíkem do Brna - jinam už bych nešel.

MUDr. K. K.

S metodou REZUM jsem se seznámil náhodně po několikaleté málo úspěšné medikamentózní léčbě bhp. Vyhledal jsem urologickou kliniku FN v Brně, kde jsem byl objednán k vyšetření a domluvě na podrobnostech. Byl jsem seznámen s metodou, možnými komplikacemi, vše mi vysvětlil prof. MUDr. Dalibor Pacík, CSc. Výkon byl posléze proveden v jiném zařízení, kde jsem byl přijat na jeden den a prof. Pacík mi domluvený výkon provedl. Po výkonu jsem neměl sebemenší komplikace a moje dřívější potíže se po 2-3 týdnech výrazně zlepšily a toto zlepšování pokračovalo i v dalším období. Provedený výkon tak splnil moje očekávání, a jistě bych ho doporučil každému s podobnými potížemi. Investici spojenou s výkonem nelituji a považuji ji za přiměřenou celkové péči a zejména samotnému výkonu, za který chci prof. Pacíkovi i touto cestou co nejsrdečněji poděkovat.

pacient ze Žiliny, 58 let

Dobrý den váženi priatelia a všetci ktori máte problém s prostatou a nevie vám niekto podať relevantne informácie ohľadne liečby REZUM. Na liečbu REZUM ma nasmerovala moja manželka, ktorá hľadala riešenie pre môj problém so zväčšenou prostatou. Po osobnom stretnutí s profesorom Pacikom, človekom ktorý bol pri zrode uvedenej liečby a jeho odborným výkladom, čo všetko uvedený zákrok obsahuje, som bol rozhodnutý uvedený zákrok absolvovať. Všetky dovtedy už absolvované liečebne postupy nepriniesli očakávane výsledky. Až konečne po zákroku REZUM, ktorý vykonáva pán profesor Pacik osobne, sa mi komfort môjho života vrátil späť a konečne som veľmi spokojný. Všetko bolo vykonané na veľmi profesionálnej a odbornej úrovni, v príjemnom prostredí s profesionálnym personálom. Rekonvalescencia bola veľmi rýchla a bez akýchkoľvek nepredvídaných ťažkosti, na ktoré by som nebol vopred upozornený. Všetkým, ktorý majú podobne problémy s prostatou by som odkázal : neváhajte a ani nečakajte a oslovte profesora Pacika, lebo je len malo informácií o tomto zákroku aj v kruhoch lekárov a aj mediálnej osvety. Neľutujem vôbec vynaložené finančne prostriedky na uvedený zákrok, lebo komfort života pred a po zákroku je neoceniteľným. Na záver len : Ďakujem za všetko pán profesor. A Vám všetkým,ktorý váhate s liečbou doporučujem sa čím skôr rozhodnúť uvedenú liečbu REZUM absolvovať.

MUDr. Jiří Marek

17.9.2020 jsem prodělal zákrok na prostatě. Doporučil mi ho a posléze provedl p.Prof.MUDr.Pacík. O této léčebné metodě jsem věděl z lékařských odborných článků několik let. Je to citlivý zákrok, proto mne potěšilo, že zákrok provede právě pan profesor, který již provedl desítky (možná stovky?) těchto zákroků. Negativní na tomto zákroku je pouze to, že je při něm zaveden katetr, jinak bez nepříjemných pocitů. Po odstranění cévky jsem prvních asi deset dní cítil zlepšení ve svých pocitech stran zvětšené prostaty. Po úplném dohojení byla tato zlepšení ještě výraznější. Výkon absolutně splnil moje očekávání,doporučil jsem a doporučuji jeho absolvování svým přátelům s podobnými potížemi. Určitě nelituji vloženou finanční investici, byť je s podivem, že tento až zázračný výkon zdravotní pojišťovny v ČR nehradí.

Ing. Karel Vála

Před deseti lety jsem se začal léčit v urologické ambulanci prof. Pacíka s BHP. Diskomfort působený problémy s prostatou mě před dvěma lety přivedl k přemýšlení o operativním řešení. Před necelým rokem mi bylo nabídnuto operativní řešení metodou REZUM, a po prostudování dostupných informací, jsem se rozhodl zákrok podstoupit v soukromé klinice Surgal Clinic v Brně. Nutnost vlastní úhrady vyvažovala perspektiva minimálních komplikací a rychlého uzdravení, resp. zlepšení. Vlastní zákrok, ani související vyšetření, nepovažuji za nijak bolestivé, snad trochu nepříjemné. Pouze 5 dnů zavedený katetr mohu s odstupem času hodnotit jako omezení, ale opravdu zanedbatelné s ohledem na výsledek zákroku. Po vyjmutí katetru jsem se mohl vrátit k běžné činnosti. Po prvním měsíci po operaci jsem se vrátil do vcelku normálního stavu a v dalších dvou měsících přišlo opravdu pozorovatelné zlepšení. Snížila se frekvence a zlepšil proud močení. Sexuální funkce a hlavně bezproblémová ejakulace je příjemným bonusem. V současné době, po třech měsících, hodnotím svůj stav jako omládnutí prostaty o 20 let. Myslím, že vynaložené peníze tímto způsobem mají smysl, jakkoli nechápu proč tento výkon není hrazen ZP. Se svojí zkušeností doporučuji tuto metodu těm, kteří mají podobné problémy, protože sám bych znovu neváhal.

Ladislav Michalica

Vážený pane profesore, chtěl bych Vás informovat s odstupem zhruba 6 měsíců od provedeného zákroku REZUM, že výsledky této terapie jsou v mém případě velmi dobré, uspokojující mé představy, které jsem měl před rozhodováním o podstoupení zákroku. Vzhledem k nadstandardní velikosti mé prostaty jsem měl pochybnosti, zda zákrok obnoví schopnost močení v dostatečné míře. V současné době tomu tak je a jsem rád, že jsem zákrok podstoupil. Pokud bych měl hodnotit jeho cenu v poměru k získaným přednostem, tak v každém případě se vynaložené prostředky vyplatily v podobě zvýšené kvality života. Zákrok mohu jen doporučit.

pacient Zdeněk

Vážený pane profesore, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za perfektně odvedenou práci při provedení zákroku Rezum, který jsem u Vás v květnu 2020 podstoupil. Cítím se velmi dobře a veškeré problémy, které jsem pociťoval, jsou odstraněny. Znovu tak mohu žít bez jakýchkoliv omezení, jako tomu bylo v letech, když jsem byl mladší.

pacient Jaroslav S.

Je mi 55 let a před třemi roky jsem začal mít problémy se zvětšenou prostatou. Problémy s touto žlázou mají muži, zejména ve vyšším věku, ale i mladší. Pracuji ve Fakultní nemocnici a tedy u „zdroje“, a proto jsem se s lékaři radil co s tím a jaké možnosti jsou v současné době k dispozici. U nás mi nabízeli možnost tzv. „ frézování prostaty“. Jde o velmi bolestivou operaci s dlouhodobou léčbou, a co se týká dalšího fungování, jako muž, tak je to 70 na 30%. A to mě trošku v mém věku vyděsilo. Další možností je „Zelený laser“, ale možnosti jsou omezené velikostí prostaty a pak už to provádět nelze. Prošel jsem tři FN v republice a dospěl jsem k rozhodnutí pro metodu “REZUM“ ve FN v Brně, u profesora Pacíka, který se mě maximálně věnoval a i operaci provedl sám. Jsem s ní moc spokojený a hlavně rekonvalescence je krátká. Vložených peněz nelituji a třeba někdy v budoucnu bude hrazena zdravotní pojišťovnou. Operaci jsem podstoupil v červenci 2020 a dnes už funguji i jako muž“ super“. Moc děkuji i jeho týmu a můžu to jen doporučit každému, co chce řešit tento problém.

pacient Jan

Problémů s prostatou jsem si všiml již v mých 47 letech. Zejména malý proud při močení, velmi časté a zdlouhavé močení mne donutily k návštěvě lékařského specialisty. Různé druhy homeopatické léčby, které mi lékař předepsal, bohužel nebyly tou správnou variantou. Shodou okolností jsem zaznamenal na internetu článek s velmi úspěšnou, nově vynalezenou, metodou REZUM, na které má krom zahraničních lékařů velký podíl český lékař profesor MUDr. Pacík CSc. působící ve FN. Brno. S mými zdravotními obtížemi, jsem neváhal kontaktovat pana profesora, po několika emailech, mi byl dán termín k vyšetření, zda metoda REZUM bude pro mne vhodnou k léčbě. Rozhodnutí přišlo hned po vyšetření tentýž den. Jelikož s chirurgickou cestou jsou spojeny problémy v sexuálním životě, což u metody REZUM odpadá, bylo mé rozhodnutí velmi rychlé. Bohužel částka za výkon není zanedbatelná, a není hrazena zdravotní pojišťovnou, věřím, že v budoucnu hrazena bude, alespoň částečně, to by určitě pomohlo mnoha mužům v případě rozhodování k podstoupení operace. Z mé zkušenosti mohu REZUM doporučit všem co mají se zbytnělou prostatou problém. Výkon mi provedl sám pan profesor se svými kolegy, kteří jsou velmi milí, a stejně tak i ostatní zdravotnický personál FN Brno. Taktéž bych upřednostnil, pro lepší komfort při výkonu, celkovou anestézii, před lokální, ale to už je na zvážení jednotlivců.

Petr Štěpánek

Vzhledem ke stále se stupňujícím problémům spojeným s prostatou, která se dotýká ve zvýšené míře mužů vyššího věku, jsem hledal způsob, jak tuto situaci řešit. Přiznám se, že jsem nebyl zcela srozuměn s možnými následky, o kterých jsem byl informován při prováděném běžném zákroku. Hledal jsem možnost, která by byla co nejméně invazivní, a přitom plnila svůj účel. Po hledání a dalších konzultacích jsem přistoupil k metodě REZUM, kterou jsem také podstoupil v červnu 2020. Mohu jen konstatovat, že tato metoda naplnila zcela mé očekávání. Je mi 71 let a předpokládám, že i když se jedná o novum, bude tento zákrok, který doposud není hrazen zdr. poj., stále více aplikován. Protože nemám jiné zdrav. potíže, zdá se mi částka vynaložená na tento zákrok přiměřená k dalšímu životu.

Ing. Milidrag Nebojša

Jsem 3 měsíce po výkonů REZUM. Výkon splnil očekávání, není to úplně bez problémů, ale je to určitě lepší. Nelituji vložené investice. Doporučil bych ho svému blízkému, respektive už jsem doporučil.

Jan Slepánek

Chtěl bych napsat komentář k zákroku “REZUM“, který byl provedený profesorem Pacíkem v květnu 2020. Jelikož se jednalo o neinvazivní metodu s velmi krátkou hospitalizací a rovněž krátkou dobou rekonvalescence byl tento zákrok pro mne přínosem včetně zlepšení zdravotního stavu, což je hlavní důvod. Co se týče vložené investice, té z výše uvedených důvodů nelituji, a to s doporučením na profesora Pacíka a jeho kliniku.

Ing. Roman Šraga

Obrátil jsem se na urologickou kliniku ve fakultní nemocnici v Brně a jmenovitě pana profesora Pacíka se žádostí o pomoc. Mé urologické problémy spojené se zvětšenou prostatou dramaticky zasahovaly do mého rodinneho i pracovniho života. Věřil jsem panu profesorovi Pacikovi nejen tím že je odborník, ale i proto, že se podílel na celosvětovém vývoji přístroje Rezum. Pan profesor osobně vykonával zákrok, osobně se mnou řešil i mé pozákrokové komplikace. Moc mu děkuji. Výsledek zákroku naplnil má očekávání. Již nepobírám žádné prášky, všechny funkce prostaty zůstaly zachovány, normálně vylučuji. Zákrok, i přes jeho finanční náročnost doporučuji. Zvýšená kvalita života a znovu nabyté sebevědomí za to rozhodně stojí.

Pavol Baran

Pre REZUM na pracovisku profesora Pacíka som sa rozhodol po naštudovaní informácií o metóde REZUM a pretože sa sa dlhodobo podieľal na tejto metóde a prvý ju začal aplikovať v Čechách. Po zákroku mi bol zavedený kateter, ale po týždni sa vybral a močenie bolo v pohode. Tak ako ste upozorňoval pred zákrokom, pár týždňov ešte cez moč vychádzali čiastočky, ale efekt je veľmi dobrý. Nato že ja som mal prostatu veľkú 140mg a chodil som močiť v noci každú hodinu aj častejšie, cez deň som mal ihneď po vypití tekutiny potrebu močiť, po zákroku chodím v noci močiť 1-2x, v pohode po 3-4 hodinách. Zákrok jednoznačne splnil to čo ste u mňa predvídal a to zlepšenie môjho stavu o cca 70% vzhľadom na veľkosť prostaty pred zákrokom. Jednoznačne je investícia do zákroku v pohode a uvedenú metódu jednoznačne odporúčam každému kto ma obdobne zdravotne problémy, čo aj robím. Jednoznačne tento zákrok metódou REZUM považujem za dobrý, pomohlo mi to zlepšiť kvalitu života a uvažujem v budúcnosti ak to bude možné zo zdravotného hľadiska ešte raz sa podrobiť predmetnému zákroku, aby sa stav prostaty úplne dostal do normy.

Jiří Přikryl

Operace nebyla bolestivá, spíše nepříjemný pocit. První měsíc byl takový nepříjemný. Řezání a pálení při močení a lehké krvácení. Ke konci měsíce při močení ze mě vyšly nějaké tři kousky něčeho, neviděl jsem, co bylo. Od tohoto okamžiku se vše obrátilo a žádné takové problémy nebyly. Proud moči je silný a močení je méně časté a dá se oddálit. Jsem spokojen, operaci bych doporučil vložené investice nelituji i když bych uvítal, kdyby to bylo o něco levnější.

pacient Petr K.

Jsem rád, že jsem se pro tento výkon rozhodl. Po urologické stránce je to mnohem lepší než před výkonem, mikce téměř bez problémů a bez medikace Tamsulosinem. Někdy mě v oblasti prostaty mírně pobolívá, spíše cítím jemné tlačení, což je asi důsledkem prochlazení nebo zhoršené psychiky. Metoda Rezum mi pomohla, nemohu ji srovnávat s jinými metodami léčby benigní hyperplasie prostaty. Podle mého mínění je to zatím nejšetrnější a nejefektivnější způsob léčby tohoto problému se zhoršenou mikcí.

Josef Volavka

Výkon REZUM jsem absolvoval v květnu 2020. Výkon REZUM byl naprosto bezbolestný. Po provedení výkonu REZUM jsem ještě ten den mohl jít z nemocnice domů, měl jsem sice zavedený katetr (což vzhledem k tomu, že jsem měl katetr zavedený již předtím - od listopadu 2019, nebyla žádná změna), ale mohl jsem vykonávat všechny běžné práce a činnosti, tak jako předtím. Po třech týdnech mi byl katetr vyndán a provedená vyšetření ukázala, že výkon byl úspěšný. I když jsem po vyndání katetru měl zprvu pochybnosti, už v průběhu dne jsem i já sám pozoroval zlepšení a můj stav se lepšil v následujících dnech. Výkon REZUM tak zcela splnil mé očekávání a nelituji vložené investice. Vzhledem k tomu, že výkon REZUM nevyžadoval žádnou dlouhou hospitalizaci, po výkonu jsem se prakticky hned mohl vrátit ke svým běžným činnostem, považuji tuto vloženou investici za adekvátní. Výkon REZUM bych určitě doporučil i svému blízkému.

Antonín Rožnovják

Je mi 71 let a asi deset roků trpím zvětšenou prostatou. Přes počáteční léčbu pitím speciálních čajů přes silnější bylinné prostředky až po chemické léky, které sice trochu zabraly ale zase měly jiné nežádoucí účinky,např.bolest a růst prsou. Kvalita života se stále snižovala až jsem byl nucen se smířit s operací. Té jsem se obával kvůli zdravotnímu stavu(slabé srdce),proto jsem se stále zajímal o jiný způsob zákroku. Naštěstí jsem se dověděl o nové metodě léčby BHP,zvanou REZUM.Tu začal provádět ve FN Brno, pan profesor Pacík. Zákrok prováděný sterilní parou byl prakticky bezbolestný a trval asi deset minut. Příští den jsem mohl jít domů a do měsíce bylo vše zhojeno. Močení se zlepšilo min.o sedmdesát procent a i sexuální funkce je v pořádku. Oproti stavu předtím je to prostě super. I když jsem musel zaplatit asi 70 tisíc, nelituju, stojí to zato, šel bych do toho znovu. Proto panu primáři profesorovi Pacíkovi a jeho týmu ještě jednou děkuju.

Ing. Václav Bejček, CSc.

Absolvoval jsem zákrok REZUM v Brně u pana Prof. Pacíka, který tuto technologii zaváděl do praxe jako první v České republice. Rozhodl jsem se absolvovat tento zákrok, protože moje prostata se zvětšila, začala mi způsobovat problémy a konzervativní léčba pomocí alfa-lytik způsobovala nežádoucí vedlejší účinky jako závratě. I když tento zákrok není hrazen zdravotní pojišťovnou, ani na chvilku nelituji vložených prostředků a doporučil bych ho komukoli se stejnou diagnozou benigního zvětšení prostaty. Zákrok jsem absolvoval na vlastní žádost pouze v lokální anestezii, takže jsem mohl ještě týž den bez problémů odjet do domácího léčení, které de-facto trvalo pouze několik dní a spočívalo v klidovém režimu. Jedná se, dle mého názoru, o geniální myšlenku nekrofilizace buněk prostaty pomocí sterilní páry. Operace, která proběhla bez jediného stehu splnila naplno moje očekávání a mám-li situaci zhodnotit subjektivně, pak mám pocit, že jsem tak o 10 až 15 let omládl. Moje problémy s častým močením naprosto odezněly po několika týdnech po zákroku.

pacient František z Brna

Můj hlavní problém u zvětšené prostaty v mém věku, bylo, že pokud jsem nemohl z různých důvodů jít včas na toaletu a zadržoval jsem delší dobu močení, tak jsem měl následně velké problémy s močením, které přecházely až do nemožnosti se vymočit. Tento diskomfort mě vedl k nutnosti toto řešit u svého urologa, který mě přesvědčoval ke standardnímu invazivnímu zákroku. Pak jsem ovšem v televizi viděl rozhovor na téma REZUM u prof. Pacíka a bylo rozhodnuto. Pan profesor mě seznámil detailněji s tímto zákrokem, který se mi zdál, že bude méně zasahovat do mé tělesné schránky, a tak jsem jej následně podstoupil ve FN Brně-Bohunicích. Druhý den po zákroku jsem mohl nemocnici opustit a mohu konstatovat, že zákrok REZUM mi velmi pomohl odstranit můj hlavní problém s močením a určitě bych jej doporučil někomu, kdo má také podobné problémy. Rozhodně nelituji vynaložené finanční částky, k tomu, abych se znovu cítil komfortněji.

František Urban

Začátek mých obtíží spojených s nezhoubným zbytněním prostaty se datuje do doby před dvaceti lety. Kolem roku 2005, kdy mne minula padesátka, občasné potíže s močením přerostly do víceméně trvalého stavu a já vyhledal odbornou pomoc. Potíže se, i přes konzervativní léčbu několika typy léků, pozvolna stupňovaly a byl mi indikován zbytnělý střední lalok prostaty. Po několika letech léčby mi byl nasazen lék Urizia, jehož účinky jsem vnímal pozitivně a dokonce jsem subjektívně cítil mírné zlepšení stavu. Po dalších asi pěti letech této léčby jsem začal pociťovat postupné zhoršování stavu, které neodvrátila ani další změna léku. Po poradě s urologem jsem dospěl k závěru, že chci-li předejít vznikům nekontrolovatelných urgentních stavů, musím podstoupit operační zákrok. Považuji za shodu šťastných náhod, že právě v té době jsem se seznámil s metodou REZUM a možností tento zákrok podstoupit, i přesto, že má diagnóza, zvětšený střední lalok, kontraindikuje některé současné moderní operační metody a odkazovala mne tudíž na klasickou chirurgickou cestu. Metoda REZUM, o níž mne poučil prof. Pacík, který se účastnil vývoje a klinického nasazování této metody, pro mne představovala miniinvazivní a z mého osobního pohledu bezpečnější alternativu klasického chirurgického zákroku. Proto jsem možnost podstoupit zákrok na prostatě metodou REZUM prováděný týmem vedeným prof. Pacíkem v podstatě okamžitě přijal. Zákrok byl proveden v mém případě v tak zvané analgosedacio a strávil jsem celkem dvě noci v nemocnici. Výsledek byl překvapivě dobrý už bezprostředně po zákroku. A po stabilizaci stavu, která ve shodě s prognózou trvala asi tři měsíce, konstatuji, že potíže s močením a prostatou ustoupily takovou měrou, že svůj stav považuji za srovnatelný se situací před dvaceti lety, tedy před tím, než jsem si začal potíže uvědomovat. Výkon tedy nejen splnil, ale mohu říci i předčil, moje očekávání. Bez váhání jsem ho doporučil k vážné úvaze mým přátelům o nichž vím, že mají podobné obtíže. I když to byl výkon hrazený pacientem, považuji to jako investici do sebe, která se mi plně vyplatila nejen potlačením rizik, krátkou dobou k návratu do běžného života po zákroku, ale zejména zcela pozitivním celkovým výsledkem. Bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí týkající se mého zdraví.

Zdeněk Holub

Moje obtíže s močením začínaly někdy po šedesátce. Chodil jsem k urologovi na kontroly a bral prášky na prostatu. Ty obtíže se pomalu stupňovaly, zejména pomalé a dlouho trvající ranní močení. Jeden můj kamarád byl na klasické operaci prostaty a po operaci měl dost problémů. V novinách jsme se dočetl, že v Brně pan profesor Pacík operuje novou metodou REZUM, tedy pomocí páry. Zaslal jsem tedy na něho e-mail s dotazem, zda bych mohl tuto metodu podstoupit. Po předložení mé poslední zprávy z vyšetření od mého urologa jsem byl přijat do programu operací jako vhodný kandidát. Vše proběhlo relativně rychle, dostal jsem termín asi za 6 týdnů. Pak už jen předoperační vyšetření u obvodního lékaře a nástup do nemocnice v Brně. První den různá vyšetření před operací a druhý den ráno jsem již putoval na operační sál. Z celého výkonu si pamatuji jen jak mne pomazávají dezinfekcí. Po krátkém spánku jsem si již opět probudil na pokoji. To bylo asi okolo 10 hodiny. Odpoledne, někdy po 16 hodině již sedám do auta a odjíždím domů, mám to asi 180 km. Není to nejideálnější, ale dá se to bezpečně zvládnout. Po týdnu tahání se s katetrem a pytlíkem na moč přijíždím opět do Brna na vytažení katetru a kontrolu. Vše je v pořádku. Odjíždím a říkám si, že kdyby takhle vypadaly všechny operace, bylo by to ideální. Určitě nelituji vynaložených prostředků na operaci a každému bych ji s klidným svědomím doporučil.

Roman Strnad

Zkraje cervna jsem absolvoval v Brne u profesora Pacika zakrok na prostate novou metodou zvanou REZUM. Pristup profesora Pacika i jeho tymu byl profesionalni, presto vsak velmi osobni. Zakrok sam o sobe probehl velmi rychle a jeste tyz den jsem mohl nemocnici opustit. Po nekolika mesicich se zavedenym katetrem a pytlikem na moc u boku, ktere jsem protrpel pred operaci, pro mne zacal uplne novy zivot a operace naprosto splnila vsechna moje ocekavani. Pece profesora Pacika neskoncila jenom operaci, i pooperacni pece je prikladna. Pokud by v me rodine nebo v okruhu znamych nekdo trpel podobnym problemem, bez vahani bych mu doporucil se na profesora Pacika obratit. Vlozena investice je v pomeru k navraceni kvality zivota naprosto adekvatni a rozhodne ji nelituji.

Radek Vlasák

Má zkušenost s provedeným zákrokem REZUM na urologické klinice pod vedením prof. Pacíka je.. vynikající! Bezbolestný zákrok i následná rehabilitace, vše proběhlo tak, jak jsem byl předem informován. I přes počáteční investice, mohu tento zákrok doporučit všem, neboť návrat do běžného života byl u mě možný již během měsíce. Děkuji opětovně prof. Pacíkovi a kol. za perfektní práci!!!

Stanislav S.

V prosinci 2019 jsem byl mezi prvními, kdo absolvoval zákrok REZUM. Je to tedy více jak 10 měsíců od zákroku a proto se chci podělit o zkušenosti. V první řadě bych chtěl zmínit, že jsem vůbec neváhal tento zákrok podstoupit poté, co jsem se dozvěděl, že je to v naší republice možné. Kontaktoval jsem profesora Dalibora Pacíka a po vyšetření a konzultaci jsem měl na vybranou. Buď pokračovat v konzervativní léčbě medikamenty nebo zákrok REZUM. Dnes vidím, že moje rozhodnutí bylo správné. Po zákroku jsem neměl žádné problémy. Můj stav se začal zlepšovat a cca po jednom měsíci jsem přestal užívat léky. Po třech měsících jsem již mohl zapomenout na nějaké problémy s prostatou, ale ani zde to nekončilo. Můj stav se stále zlepšuje až do současného období. Dá se říci, že jsem se vrátil o 15-20 let zpět. Zákrok tedy splnil mé očekávání a rozhodně nelituji vynaložené prostředky. Pokud někdo uvažujete o zákroku REZUM, vřele doporučuji, protože profesor Dalibor Pacík je velký odborník a může Vám pomoci.

Květoslav Bařina

Na jaře letošního roku, vlivem zbytnění prostaty, u mě došlo k úplné zástavě močení. Nebyla pro mě jiná možnost, než podstoupit operaci a do té doby mít močový katetr. Věc velice nepříjemná a obtěžující. Z více stran, od známých, přibližně mého věku (56) jsem se doslechl o této metodě. Pátráním na internetu jsem se pak dopídil co tento zákrok obnáší. Kontaktoval jsem proto pana profesora Pacíka. Díky jeho vstřícnosti a ochotě vše mi vysvětlit, jsem pak už neváhal a zákrok podstoupil. Přesto, že se tato metoda doporučuje zejména pacientům u kterých nedošlo k retenci i u mě je výsledek dobrý. Již půl roku močím jako mladík. Již jsem také doporučil svému známému, který má problémy se zbytnělou prostatou, ať podstoupí zákrok u pana profesora Pacíka. Přece jen je to odborník, který stál u zrodu této metody. A to skýtá velké záruky úspěchu. Vložené částky nelituji a kdybych se měl znova rozhodovat, učinil bych stejně. Stojí to za to. Děkuji panu profesoru Pacíkovi za návrat do normálního života a přeji mu hodně úspěchů.

Jozef Chmurčiak

Vážený pane doktore, zákrok REZUM na Vaší klinice jsem absolvoval krátce před opatřeními vzniklými s kovidem a proto jsem se nemohl dostavit na pooperační kontrolu u Vás. Tento týden jsem objednán na kontrolu svého urologa a výsledky vyšetření Vám zašlu. Co se týče mých osobních pocitů, tak péče ve Vašem nemocničním oddělení byla naprosto bez problémů, co se týká zlepšení mého stavu po zákroku REZUM, tak tam bohužel zlepšení není. Po 3 měsících od zákroku to vypadalo nadějně, bohužel poté se situace stále více vracela do předoperačního stavu. Opět v noci chodím 3x močit, velice výrazně mi kleslo libido a ztratil jsem i ejakulát. Hned po zákroku jsem si stěžoval na bolesti v kolenou, ty stále ještě , i když v menší míře, přetrvávají. Asi jsem Vás touto informací moc nepotěšil, ,ale je to realita. Nicméně Vám přeji mnoho úspěchů a slíbenou zprávu z vyšetření Vám přepošlu.

Vážený pane, tak to mě opravdu mrzí a rád bych udělal objektivní vyšetření ve své ambulaci, abych případně zjistil souvislosti, protože zatím ze stovky pacientů jsou dva kteří nejsou naprosto spokojeni. Libido stejně jako bolesti v kolenou se zákrokem souviset nemohou a ztráta ejakulátu je zcela ojedinělá. Proto myslím na to jestli zde není nějaká jiná příčina, které bychom měli přijít na kloub. Kdybyste chtěl budu Vás moci objednat do své ambulance, jen dejte vědět. S pozdravem Dalibor Pacík

Ing. Tibor Kašiak

Nie je správne použitie prídavného mena “krátky”, pretože to trvalo roky. Nebol to ani “príbeh”, pretože to bola nemoc.
Túto nemoc so si neuvedomoval, myslel som si, že je to vekom a treba sa s tým zmieriť. Začal som mať problémy s močením. Močenie sa postupom času zhoršovalo a preto som navštívil urológa, ktrorý mi po vyšetrení prostaty predpísal lieky, ktoré som užíval niekoľko rokov.
Na jeseň 2019, v októbri, sme ako rodina boli na chalupe, ktorá je na samote – zastávka autobusu je asi do 5 kilonetrov. Tam sa mi to stalo – retencia (zadržiavanie) moču. Autom som sa, pri značných bolestiach, doviezol do spádovej obce, kde mi však lekár povedal, že mi nemôže pomôcť vzhľadom na nedostatočnú technickú vybavenosť. Do okresného mesta som sa dostal vo veľmi zlom stave. Poprosil som o pomoc na chirurgickom oddelení, kde mi zaviedli katéder a bolesti ustúpili. Na druhý deň ma urológ informoval, že po odstránení katédra sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti zadržiavanie moču. Katéder je vývod, ktorý spolu s rezervoárom vo forme umelohmotného sáčku som musel nosiť pripevnený na tele, čo mi spôsobovalo značný nekomfort. Zmieroval som sa stým, že operácia je nevyhnutá. Preštudoval som dostupné informácie o možnom laparoskopicko-robotickom spôsobe výkonu operácie, ale mal som pomerne veľké obavy z výkonu operácie a možných následkov.
Na Internete som získal informácie o použití operačnej metódy “Rezum” v Českej republike v Brne, ktorú úspešne vykonáva Prof. Dalibor Pacík vo Fakultnej nemocnici Brno. Moju dôveru podčiarkol aj fakt, že pán professor dostal ocenenie od špoločnosti združujúcej urológov, ako aj informácie o spolupráci s urológmi Spojeného kráľovstva a využívaním skúseností lekárov z USA. Prostredníctvom elektronickej pošty som pánovi profesorovi napísal s tým, že možno budem mať šťastie a pozve ma na vyšetrenie. Šťastie som mal, ale vyšetrenie ukázalo, že prostatu mám pomerne veľkú. Po konzultácii s pánom profesorom som sa rozhodol, že operáciu s použitím metódy “Rezum” podstúpim. Vedel som, že žiadna zdravotná poisťovňa nehradí tento zákrok a bol som uzrozumený s tým, že zákrok možno opakovať, príp. absolvovať operatívny zákrok “klasicky”.
Pán prof. Pacík mi ešte predtým vysvetlil podrobnosti zákroku. Bol som uzrozumený s tým, že počas rekonvalescencie budem musieť mať zavedený katéder. Dĺžka rekonvalescecie je pravdepodobne závislá od veľkosti prostaty. Operácia sa podarila. Bola vykonaná 11.12.2019 a dnes 22.10.2020 nemám problémy s močením a hlavne nepotrebujem katéder. Cítim sa dobre. Pokiaľ sa týka úhrady nákladov za vykonaný zákrok, nemám žiadne výhrady a som presvedčený, že (ak to možno tak nazvať) moja investícia do zdravia určite stála zato. Doporučil som tento zákrok aj mojim priateľom a známym. Tento zákrok propagovala aj slovenská tlač.
Záverom by som, ako laik, vyslovil počudovanie – prečo žiadna zdravotná poisťovňa nehradí vynaložené náklady na tento zákrok. Veď táto investícia do zdravia je určite niekoľkokrát návratná.

Ladislav Štégr

Dne 14.7.2020 jsem podstoupil výkon REZUM, provedený Prof. MUDr. Daliborem Pacíkem, CSc. Samotný výkon REZUM mě velmi mile překvapil. Očekával jsem bolest. Žádná nebyla. Cítil jsem pouze tlak při vstřikování páry. Po provedeném výkonu jsem hned po pár dnech cítil podstatné zlepšení mých problémů se zvětšenou prostatou, zejména ústup bolesti při močení a snížení frekvence nutkání močení v noci. Pana profesora rozhodně doporučuji všem svým blízkým, přátelům a ostatním mužům, kteří mají problém se zvětšenou prostatou. Výkon REZUM není hrazen zdravotní pojišťovnou, operaci jsem si platil jako samoplátce. Této mé investice však rozhodně nelituji.

Jiří Valeš

S odstupem času bych chtěl zhodnotit moje rozhodnutí podstoupit operaci zvětšené prostaty metodou REZUM. Moje rozhodnutí určitě považuji za správné a jsem rád, že jsem operaci touto metodu podstoupil a vyzkoušel. Lékařská péče byla ve FN na dobré úrovni po celou dobu. Byl jsem se vším seznámen i před operací a mohl se dobrovolně rozhodnout. Za sebe bych operaci touto metodou mým známým jednoznačně doporučil. Je to ovšem otázka financí, protože někdo by i chtěl, ale finance na to bohužel nemá. Po operaci mě to omezovalo pouze v prvních 5 dnech, jsem byl nucen mít zaveden katetr. Po jeho vytažení jsem mohl okamžitě během pár minut řádně močit s překvapivě velkým proudem moči. Postupně se situace dále lepšila, měl jsem pocitově při močení lehčí pálení a drobné množství krve v moči, což je věc zcela běžná. Po 3 měsíční kontrole mi byla vysazena medikaci léku Omnic. Finančně se na první pohled může částka zdát vyšší, ale je třeba vzít v potaz dlouholetý výzkum a vývoj této metody, která se tedy musí firmám, které se tím zabývali, postupně vracet i finančně. Takže toto chápu. Co se týče dlouhodobosti jsem sám zvědav, jak dlouho mi to vydrží a vlastně pomůže. Nemám pocit, že by vše bylo jako za mlada, ale pomohlo mi to na první pohled výrazně v několika věcech. Je to dle mého názoru lepší, protože nemusím chodit v noci na toaletu tolikrát a nemusím při močení tlačit (mohu se vymočit samovolně). To jsou 2 zásadní změny a pokroky oproti situaci před operací. Není to ale úplně tak, že bych nemusel na toaletu v noci chodit vůbec, ale není to v takovém velkém množství. Uvidíme v dalších měsících, jak se bude situace vyvíjet. Například jaké budou odběry PSA, jestli nebudu muset brát prášky znovu alespoň večer. To ale ukáže postupně i čas.

Oto Kobrle

Chtěl bych Vám poděkovat za péči, kterou jste věnoval mému problému se zvětšenou prostatou. Jsem velmi rád, že jsem mohl být operován metodou REZUM, kterou tady zavádíte. Již v samotném počátku, kdy jste si mne pozval ke konzultaci, jsem byl přesvědčen, že se nechám touto novou metodou odoperovat. Předně mě vyhovovala krátká doba rekonvalescence po provedeném zákroku. Rozhodně tomu napomáhá, že zákrok není tak invazivní jako běžné jiné operativní zákroky, které se prováděli až dosud. Věřím, že se tato metoda velmi rychle zavede v praxi. V mém případě mohu posoudit i to, že tato operace je opravdu velmi šetrná. Bratr měl ty samé potíže jako já a byl mu proveden zákrok roboticky. Po zákroku měl problémy s unikem moči, a ještě si stěžoval na bolesti. Tyto potíže jsem já po Vašem zákroku neměl. Jsem díky Vám v pořádku a cítím se velmi dobře. Močím bez přerušování a nemusím se nutit k močení. Malý nedostatek je v tom, že v noci 1krát až 2 krát musím močit. Toto noční močení je ale absolutně bez potíží. Finanční částka za operaci je sice vyšší, ale jsou to dobře investované peníze. Přinesou zkvalitnění života. Závěrem Vám chci ještě jednou poděkovat za péči a popřát Vám mnoho úspěchů ve Vaši práci. Samozřejmě tento Váš počin na poli medicíny propaguji mezi svými přáteli a možná, že někteří v budoucnu využijí Vašich služeb.

Zdeněk Kyselý

Výkon REZUM jsem prodělal prosinci 2019 u profesora Pacíka. Hledal jsem zkušeného lékaře, protože šlo o zcela novou metodu léčby a zjistil jsem, že profesor Pacík byl od samého začátku zavádění metody REZUM v Evropě spolu s anglickými kolegy. Výkon byl proveden bezbolestně a moje rekonvalescence probíhala pár dní v klidu a bez komplikací. Potíže, kterými jsem trpěl, po 2-3 měsících po výkonu zcela vymizely. Doporučuji tuto metodu všem, kdo má potíže se zvětšenou prostatou.

Břetislav Brodský

O metodě REZUM prováděné v FN Brno jsem se dozvěděl mezi vánočními svátky v roce 2019 z médií. Jelikož jsem se touto problematikou již delší dobu léčil u jiného lékaře, obrátil jsem se na prof. Pacíka s žádostí o posouzení mého zdravotního stavu a vhodnosti k vyřešení mých problémů metodou REZUM. Komunikace proběhla velmi rychle, věcně a profesionálně, stejně tak osobní návštěva, jejímž výsledkem bylo doporučení metody REZUM pro odstranění mých problémů. S odstupem ¾ roku mohu mé rozhodnutí – podstoupit tento výkon – zhodnotit velmi pozitivně a přínosně i za cenu vlastních finančních prostředků. Už po 14 dnech, měsíci bylo mé očekávání splněno – zlepšil se průtok moči, již jsem nemusel řešit věčné problémy, které mě do té doby limitovaly v mém osobním životě včetně spánku. Všem, kteří zvažují podstoupit tento zákrok, jej mohu ze své zkušenosti doporučit a stejně tak přístup prof. Pacíka a personálu FN Brno, kterým tímto velice děkuji.

Luděk Ekrt

Několik let mě velmi omezovala v kvalitním životě zvětšená prostata. Přes to,že jsem chodil na pravidelné kontroly na urologii, tak stav byl stále velmi neuspokojivý a hrozila operace. Náhodně jsem se na internetu dověděl o možnosti výkonu REZUM. Tento výkon jsem u pana profesora Pacíka absolvoval. Samotný výkon trval pár minut, je naprosto bezbolestný. Podstatné je, co následovalo. Během dvou týdnů jsem se přestal v noci budit z důvodu nutkání močení a po velmi krátké době jsem se vrátil o deset let zpět. V současné době nemám žádné potíže, jsem velmi rád, že jsem se pro výkon REZUM rozhodl a mohu jen doporučit. Je faktem, že výkon je hrazen, ale pokud je výsledek takový, jak mám, tak absolutně nelituji. Pro srovnání: implantáty v ústech jsou podstatně dražší a rozhodně takový zdravotní dopad nemají.

Antonín Váverka

Vážený pane profesore, k Vašemu provedenému výkonu REZUM se mohu vyjádřit velmi kladně, splnil mé veškeré očekávání a dalším zájemcům jej mohu jen doporučit i přestože, že se za výkon platí. Záleží, nakolik je pro klienta důležité zdraví nebo jiná investice. Před zákrokem jsem chodil často na záchod i v noci a byl problém udržet moč i přesto, že jsem užíval tablety OMNIC TOCAS 0,4 mg. Prostata byla 37 cm. Po zákroku je prostata 25,4 cm. Přes noc chodím na záchod výjimečně. Tablety již neberu, jen aby to vydrželo co nejdéle. Nyní jsem velmi spokojen.

prof. RNDr. Jaroslav Holomek, CSc.

Když mi můj urolog oznámil diagnózu a doporučil chirurgické řešení, hledal jsem nějakou alternativu. Na internete jsem našel rozhovor s prof. Pacíkem a zjistil jsem si o metodě REZUM další informace. Kontaktoval jsem prof. Pacíka a dohodl jsem si termín. Zákrok proběhl jen v lokální anestézii a po obědě jsem šel domů. Můj stav se zlepšoval postupně, ale dnes jsem s výsledkem velmi spokojený. Zákrok nehradí pojišťovna a není levný, ale jsem přesvědčený, že to byly dobře investované peníze. Rozhodně bych ho doporučil všem, kterým tato metoda může pomoci.

prof. Ing. Jaroslav Dvořáček, CSc.

Pro výkon REZUM jsem se rozhodl z důvodu absence anestezie při výkonu a nepotřebě několikadenní hospitalizace po zákroku. Výkon proběhl relativně velmi rychle, v mém případě při plném vědomí, druhý den jsem byl na několik hodin v práci, doma jsem vykonával běžnou činnost. Po odstranění katetru jsem v zásadě o zákroku nevěděl. Průběh výkonu předčil moje očekávání, metodu REZUM doporučuji potenciálním adeptům včetně rodiny a vložené peníze považuji za jednu z nejlepších investic ve svém životě.

pacient Pavel

Na jaře roku 2020 jsem se podrobil zákroku REZUM. Tímto bych chtěl poděkovat panu profesoru MUDr. Daliboru Pacíkovi, který zákrok prováděl za vysoce profesionální přístup. Můj stav před zákrokem byl velmi tristní, v podstatě jsem se již nebyl schopen vymočit. Se situací nyní se můj předešlý stav absolutně nedá srovnávat, zcela se mi změnila kvalita života, a to za cenu jednodenní hospitalizace a bez nepříjemné dlouhé rekonvalescence, či nežádoucích vedlejších účinků. Přestože tento zákrok pojišťovna nehradí, nelituji vložených vlastních prostředků a mohu jej klidným svědomím každému potřebnému doporučit.

D. Kodym

Zákrok metodou REZUM který jsem u Vás absolvoval proběhl v pořádku. Je mi jasné že nikdy nemůže dojít k zázračnému omlazení, ale došlo ke zlepšení mého problému a budu moc rád, jestli se můj stav do budoucna zákrokem za stabilizuje a nebudu jej muset nadále řešit. Z mého pohledu mohu zákrok doporučit a vynaložené prostředky neřeším protože nejdůležitější hodnota v životě je pro mne zdraví.

Ivan Jandl, 72 let

Neměl jsem akutní problémy s prostatou, nebyl jsem však spokojený s častým, zejména nočním, močením. Objevil jsem RESUM víceméně náhodou a rozhodl se navštívit prof. Pacíka a zjistit, zda můj stav odpovídá možnostem této léčby. Byl jsem velmi mile překvapen přístupem prof. Pacíka a jeho vysvětlením všech nejasností. Obdobně vstřícný a velmi profesionální přístup jsem zaregistroval i při přípravě a provedení zákroku. Zákrok i rekonvalescence probíhala přesně podle předpovědi, bez komplikací a dnes cca 3 měsíce už o prostatě ani nevím. Všem známým zákrok doporučuji. Pokud by zákrok platila zdravotní pojišťovna bylo by to příjemné, ale i tak investice nelituji a jsem spokojen.

Pavel Neuman

Zákrok na urologické klinice v Brně Bohunicích naprosto splnil moje očekávání, tak jak jsem již sdělil na plánované kontrole po třech měsících po zákroku metodou Rezum. Pobyt na klinice, přístup Váš i Vašich kolegů byl naprosto profesionální, samotný zákrok proběhl , ani bych o něm věděl, taktéž pooperační doba byla naprosto bez problémů. Co se týče finančního obnosu za sadu Rezum, používanou při zákroku, v žádném případě vynaložených prostředků nelituji. Velmi rád tuto metodu doporučím ostatním mužům, kteří mají problémy s močením a prostatou, podle mého názoru je ale nutné nic nepodceňovat a obrátit za včas a svěřit se do Vašich rukou.

Peter Kwašniewski

Dovolte mi abych se podělil o své poznatky. První potíže jsem začal pociťovat před 7 lety, začal jsem navštěvovat urologa. Tem mi nasadil konzervativní léčbu a plánoval klasickou operaci prostaty. Samozřejmě jsem měl určité obavy, které by s operace mohly nastat např. inkontinence. Proto jsem hledal jiné řešení a našel pana profesora MUDr. Dalibora Pacíka s jeho unikátní metodou Rezum. Pozval mě k vyšetření, vše mi řádně vysvětlil a na maketě ukázal. Má za sebou již řadu vyléčených pacientů a skvělé výsledky. Zákrok se podařil, žádné komplikace nenastaly. Mám 4 měsíce po zákroku a těším se výbornému zdraví, urologické potíže a komplikace s močením vymizely. Všem, kteří nejsou rozhodnuti, vřele doporučuji pana profesora Pacíka, má za sebou již řadu zákroků a bohaté zkušenosti, vložené investice nelituji, neboť mi vrátila chuť do života.

pacient z Brna

V roce 2019 se postupně zhoršovaly moje potíže s prostatou až jsem se koncem roku odhodlal navštívit urologa. Závěr nebyl příznivý, zbytnění prostaty a na základě krevních testů podezření na zhoubný nádor. Nádor se naštěstí na základě vzorků z biopsie nepotvrdil a podle urologa jsem mě dvě možnosti, buď brát do konce života léky nebo podstoupit operaci kdy mi prostatu odstraní. Sedl jsem k internetu a začal studovat informace z celého světa. Konzumovat po zbytek života nějakou chemii se mi nechtělo a radikální operace je spojena s riziky nevratného poškození některých funkcí a dlouhou rekonvalescencí. Na internetu jsem narazil na informaci, že ve FN Brno začali aplikovat novou metodu REZUM s příslibem malých vedlejších komplikací a krátkou rekonvalescencí. Napsal jsem prof. Pacíkovi e-mail a po vstupním vyšetření, zda jsem vhodným kandidátem jsem během zimy 2020 zákrok absolvoval. Jediné omezení po zákroku byla nutnost chodit se zavedeným katetrem, který mi po cca 14 dnech odstranili. Dá se na to zvyknout, sádra na zlomené noze by byla větší komplikace :) Aktuálně moje potíže, které jsem měl před zákrokem, prakticky zmizely a už jsem REZUM doporučil jednomu známému. Jsem technicky orientovaný a snažím se věcem detailně rozumět, vážím si přístupu prof. Pacíka, který mi vše otevřeně a podrobně vysvětlil a po celou dobu léčby se mi věnoval a stejně tak i ostatním pacientům, kteří v té době zákrok absolvovali. Zákrok je placený, ale vynaložená částka byla jednou z nejlepších investic, kterou jsem v životě udělal.

Jaroslav Němec

Rád bych Vám poděkoval za velmi vstřícný přístup jak před operací Rezum, tak následně po operaci. S odstupem 5ti měsíců po operaci mohu konstatovat, že se kvalita mého života výrazně zlepšila a že výkon splnil mé očekávání. Tuto metodu jsem již doporučil jak v rámci rodiny, tak několika přátelům. Pokud jde o cenu, považuji ji za přiměřenou, i když pro řadu starších lidí nedostupnou. Bylo by vhodné jednat se zdravotními pojišťovnami o zařazení metody do systému náhrad. Dle mého názoru je tato metoda levnější než klasická operace prostaty.

Troják Pavel, 62 let

Operační zákrok Rezum jsem absolvoval na jaře 2020 ve FN Brno u pana profesora Pacíka. Tento zákrok doporučuji všem, kteří mají problémy se zbytnělou prostatou. Zákrok splnil moje očekávaní. Přestal unik moči, zůstalo časté noční močení, ale i to by se mělo časem zlepšit. Také se mi zlepšil sexuální život. Doporučuji nechat si provést tento výkon u pana profesora Pacíka, který má s touto metodou největší zkušenosti v ČR.

Ing. Ladislav Kobelka, 63 let

Osobně oceňuji osobní, lidský a maximálně profesionální přístup pana profesora Pacíka jak v samotné přípravě pacienta na výkon, tak po jeho provedení. Dostal jsem stoprocentní informace při přípravě na zákrok a mé předem připravené otázky mi byly zodpovězeny při osobním pohovoru s panem profesorem, aniž bych je sám musel položit. Měl jsem především obavu vzhledem k velikosti prostaty. Dnes, 5 měsíců po zákroku, pozitivně hodnotím především tyto aspekty: odpadla medikace, urgentní stavy, noční močení, zvětšila se mikční kapacita o 50 %, denní močení zcela bez problémů a výrazně pokleslo PSA. Všechny tyto aspekty přispěly ke zkvalitnění osobního života a pohodě, které nelze měřit penězi. Osobně mohu doporučit každému.

Bohumil Skupina

Je mi 73 let. Před zákrokem Rezum jsem si netroufal vydat se na delší cestu. Z častého nočního vstávání jsem byl nevyspalý. Netušil jsem, že mi tak zhoršenou kvalitu života může něco změnit. V květnu 2020 jsem postoupil zákrok Rezum. O tomto zákroku jsem se dočetl na internetu. Podle dostupných informací padla moje volba na profesora Pacíka ve FN Brno. Zdálo se mi, že má k této věci velice rozumný přístup a hodně znalostí. Přestože tento zákrok není hrazen pojišťovnou, nelituji vynaložených peněz. Krátce po zákroku se můj život naprosto změnil a nejsem ničím limitován. Chtěl bych poděkovat profesoru Pacíkovi a jeho týmu za úžasný přístup před výkonem, během výkonu i po. Pokud by u mě došlo ke zhoršení stavu, znovu zákrok podstoupím.

MUDr. Bohuslav Navrátil

Operaci Rezum jsem pro zbytnělou prostatu absolvoval dne 20.5.2020 na urologické klinice FN Brno. Před naplánováním operace jsem zde byl kompletně vyšetřen a zároveň jsem byl profesorem Pacíkem zevrubně informován o samotném zákroku, o jeho principu, průběhu a významu, ale zároveň i o možných komplikacích. Těm jsme se věnovali hodně podrobně, protože moje prostata byla větší (140 g). A bylo to dobře, protože pooperační období odpovídalo většímu zákroku – katetr jsem měl 3 týdny a po jeho vytažení mě ještě asi týden trápilo velmi časté močení. Během 3 měsíců po operaci mi byly 3x nasazeny antibiotika pro zánět močového měchýře.
Mohu konstatovat, že úplná spokojenost a stav bez jakýchkoli potíží nastal přibližně za 3,5 – 4 měsíce po zákroku. Trvá doposud a já jsem více než spokojen. Tento zákrok bych doporučil komukoli, kdo má potíže s močením pro zbytnělou prostatu, protože srovnám-li můj stav před zákrokem (2x zástava močení s nutností katetrizace, problémy při delších cestách, obava při požití většího množství tekutin) a současností, tak žádný výše popsaný problém nyní nemám.
Vložené investice do tohoto zákroku nelituji (pokud zrovna nepřemýšlím o práci a víceméně smysluplnosti zdravotních pojišťoven), protože rozdíl v kvalitě života před a po je víc než výrazný. Výkon zcela splnil moje očekávání, které jsem měl před ním. Počítal jsem s drobnými problémy v pooperačním období, které v mém případě byly násobeny větším zákrokem, ale to vše se dalo přežít a dočkat se stavu a kvality života, které mám v současné době.
Závěrem bych chtěl doporučit všem mužům, kteří mají problémy s močením pro zbytnělou prostatu, aby dlouho neváhali a tento problém řešili. Při srovnání všech zákroků, které existují, má metoda Rezum nejméně vedlejších účinků, doba rekonvalescence je nejkratší a návrat k plné životní aktivitě je nejrychlejší. Škoda, že je dostupná až od začátku tohoto roku, protože potíže v mém případě trvaly 5 let. Jsem rád, že jsem tuto operaci podstoupil. Pofesoru Pacíkovi patří můj velký dík a vděčnost za jeho lidský přístup, profesionalitu a odbornou erudici.

pacient z Nitry

S operáciou mojej prostaty, vykonanou p. prof. Pacíkom, môžem vyjadriť maximálnu spokojnosť. Bol som ním operovaný koncom januára 2020 metódou REZUM. Stav prostaty, ktorá mala pred operáciou až 80g, a spôsobovala vážne problémy pri močení, sa po niekoľkých mesiacoch začal postupne zlepšovať. Po cca 5-tich mesiacoch od operácie sa stav prostaty stabilizoval tak, že rezídium moču kleslo na polovicu a frekvencia močenia je už úplne štandardná, močenie už skrátka nie je u mňa žiadny problém. Určite ju u prof. Pacíka doporučujem všetkým, ktorí majú s prostatou problémy, ako som mal ja. Oceňujem jeho niekoľkoročné skúsenosti s touto metódou a dôkladné vyšetrenie pred operáciou. Nevýhodou je len to, že operáciu ani u nás na Slovensku zdravotné poisťovne nepreplácajú, avšak ja túto investíciu neľutujem, dobrý výsledok sa po niekoľkých mesiacoch dostavil, teda naprosto splnila moje očakávania.

Jaroslav Malach

Můj život byl nějakou dobu provázen nepříjemnostmi, které nás muže trápí při zbytněni prostaty až do dne, kdy jsem v Jihomoravském večerníku viděl reportáž o metodě REZUM v brněnské nemocnici prováděné panem profesorem Pacikem. Zákrok jsem podstoupil před zhruba 5 měsíci a mohu mluvit jen v superlativech – proběhl bez komplikací, potíže jsou pryč a chci jen dát svůj poznatek – na zákrok sice pojišťovna nepřispívá, ale výsledek za to určitě stojí.

Emanuel Vrba

Vážený pane profesore, pokud se mám vyjádřit k metodě Rezum, jsem velice spokojený. Určitě bych ji doporučil všem, kdo o tuto metodu má zájem. Tento výkon splnil moje očekávání. Pokud se jedná o vložené investice, vůbec nelituji. Rád bych Vám poděkoval za Váš osobní i profesionální přístup.

pan Vančík

Potíže s prostatou (časté močení) začaly asi před 2lety. Několikrát jsem navštívil urologa, který mi postupně nasadil několik druhů léků, ale vždy bez účinku. Pak jsem se dozvěděl o léčbě ,,rezum" u doktora Pacíka. Po rozhovoru s panem Pacíkem jsem podstoupil doporučenou léčbu ,,rezum". Operace trvala ambulantně cca 5minut a poté jsem se odebral domů. Asi po měsíci se projevily kladné účinky - zlepšila se fce prostaty a to bez vedlejších účinků. Nyní jsem celkem v pořádku a nelituji vložených investic. Všem podobně postiženým pacientům doporučuji tuto ambulantní operaci.

Jaroslav Báňa

V květnu letošního roku jsem se podrobil na urologické klinice v Brně Bohunicích výkonu novou metodou REZUM, u pana profesora Pacíka. Měl jsem hypertrofii prostaty, bral léky, nakonec došlo i k močové retenci a měl jsem na určitý čas zavedený katetr. Časté nucení na močení, zejména v noci, nekvalitní spánek, obavy z delší jízdy autem mi znepříjemňovaly život. Představa stáří s katetrem mě děsila. Spojil jsem se s panem profesorem, který mi dal potřebné informace a vysvětlení. Největší obavy jsem měl nakonec z toho, zda vůbec budu vhodným kandidátem pro tento výkon. Společně s manželkou jsme se dohodli, že i když tato metoda je finančně náročná, je pro nás rozhodující žít kvalitní život bez stresu a v pohodě. Vše se povedlo! Cítím se skvěle, jsem v dispenzární péči pana profesora a to mi přináší jistotu do budoucna. Všem se stejnými problémy tento výkon doporučuji, vložené investice považuji za adekvátní, protože je to návrat k plnohodnotnému životu.

Aleš Pavelek

Při řešení problémů s prostatou jsem měl na výběr mezi TURP a TULP. Naštěstí jsem se dozvěděl o zákroku zmenšení prostaty metodou REZUM, prováděnou panem prof. Pacíkem v brněnské Fakultní nemocnici. Pan prof. Pacík včetně celého jeho týmu měl od počátku komunikace naprosto profesionální přístup. Důvěru k panu profesorovi mi dala také skutečnost, že byl u vývoje této nové technologie. Zákrok jsem absolvoval v částečné anestezii a byl zcela bezbolestný. Po zákroku jsem nemusel mít pracovní neschopnost ani se nevyskytly žádné pooperační komplikace. Výsledkem je výrazné snížení frekvence močení, které je nyní bezproblémové, proud moči je „jako zamlada“. Neobjevily se ani žádné samovolné uniky moči, kterých jsem se obával. Stav se ustálil po dvou až třech měsících od zákroku. Po třičtvrtě roce od zákroku mohu REZUM u pana prof. Pacíka všem plně doporučit a jsem velice rád, že jsem jej mohl absolvovat. Vložené finanční investice do zákroku jsou plně adekvátní vůči dosaženému výsledku. Mé očekávání bylo na 100% splněno. V případě, že by měl některý z Vaši pacientů zájem o bližší informace, můžete mu poskytnout kontakt na mou osobu.

Břetislav Holohlavský

Po mých problémech se prostatou, kdy mi byl doporučen urologem standartní operativní zákrok TUPE, který jsem z možných negativních následků odmítl. Hledal jsem tedy jiné řešení než klasickou operaci a našel jsem unikátní, šetrnou, převratnou metodu REZUM od pana profesora PACÍKA, který mi vše podrobně vysvětlil a po vzájemné domluvě mi byl sdělen termín nástupu a byl jsem upozorněn, že tento zákrok nehradí pojišťovna, s čímž jsem souhlasil. Poté jsem zákrok u pana profesora absolvoval. Velké výhody tohoto zákroku, že druhý den po zákroku jsem odešel domů, nepříjemnost – týden zavedený katétr, což se dalo vydržet. Výkon REZUM rozhodně splnil moje očekávání a oceňuji skvělý a profesionální přístup pana profesora PACÍKA, tuto metodu vřele doporučuji svým známým a nelituji vložených finančních prostředků za tento výkon.

Petr Václavínek

Na jaře 2020 jsem se podrobil zákroku Rezum ve FN Brno. Kontakt na tuto metodu jsem dostal od přítele, byla to v tu dobu novinka a tak jsem neváhal a kontaktoval pana doktora Pacíka. Proběhla kontrola s naprosto profesionálním přístupem a hlavně zápalem pro profesi a po kontrolních odběrech byl domluven termín zákroku. Vše proběhlo ve FN Brno, 1.den hospitalizace s přípravou a druhý den od rána probíhaly zákroky více pacientů opět s profesionálním přístupem všech, jak na pokoji , tak i na sále. Zákrok probíhal v částečné narkóze a byl proveden v časovém cca 20min úseku. Vlastně v den zákroku jsme opouštěli nemocnici. Tři týdny trvala domácí léčba s cévkou, kdy se dalo pozorovat odchod odumřelé tkáně a vlastně vše probíhalo přesně podle popisu pana doktora před zákrokem. Po odstranění cévky a kontrole pokračovalo ještě období hojení a lehce přetrvávaly jisté pocity, ale ty pak s časem odezněly. Po třech měsících proběhla kontrola u pana doktora a výsledky byly velmi příznivé. Prostata se zmenšila i naměřené PSA se zmenšilo a já jsem rád, že se přítel před časem o této novince a panu doktorovi Pacíkovi zmínil a nelituji vůbec částky za tento zákrok. Nakonec ještě jednu informaci… před zákrokem jsem zjišťoval všechny možné informace o tomto zákroku a kromě jiného jsem zjistil, že zákrok nabízejí i jiní doktoři, ale ani chvíli mě nenapadlo jít k jinému než k dr.Pacíkovi, protože to je v této metodě průkopník, byl u jejího zrodu a já mu naprosto věřil a nepletl jsem se.