Petr V., 74 let

Zhruba od 50 roků jsem docházel k urologovi na kontrolu prostaty a sledování parametru PSA. Prostata mě nezadržitelně rostla a potíže s močením se zvětšovaly i přes užívání léků. Když jsem náhodou na internetu v 5/2023 našel informaci o léčbě metodou REZUM, tak jsem začal pátrat oč se jedná. Našel jsem samozřejmě zase na internetu, že toto metodu zavádí do praxe pan profesor Dalibor Pacík CSc. ve FN Brno. K tomuto vydává i velmi srozumitelné i pro laiky informace a může se každý rozhodnout, jak uzná sám. Když jsem zvážil násobně nekomfortní jiné krvavé metody a metodu REZUM byla moje volba naprosto jasná. Teď byla otázka kde zákrok absolvovat. V té době operaci REZUM provádělo v ČR asi 6 jiných pracovišť. Protože jsem chtěl mít naprostou jistotu ve kvalitu zákroku, tak jsem se rozhodl absolvovat operaci u pana profesora i když to mám k němu nepoměrně dál, nežli bych mohl mít tady u nás. Po konzultaci u pana profesora v Brně mě bylo sděleno, že jsem ještě vhodný pacient a byl mě dán termín operace na 29.9.23. což jsem s úspěchem absolvoval. Operace proběhla v analgosedaci a po probuzení jsem jenom zaznamenal přítomnost zavedeného katetru. Lehké pobolívání jsem pociťoval ale snesitelné. Druhý den ráno jsem byl propuštěn do domácího léčení a po týdnu jsem jel znova do Brna na vyndání katetru a provedení kontrolního vymočení se. Dnes mám 6 měsíců po zákroku a neužívám žádné léky na doporučení pana profesora a močení je nepoměrně lepší nežli před zákrokem. Proto můžu s klidným svědomím tuto metodu každému muži jen doporučit a aby nikdo nelitoval vložených prostředků, když nám na to nepřispívá zdravotní pojištění. Asi se státu vyplatí mít několika měsíční pacienty na neschopence, a ne třeba jen 14 dní neschopné. Panu profesoru a všem jeho spolupracovníkům přeji pevné zdraví a mnoho spokojených mužů. DĚKUJI za vše.

RNDr. Josef Tomeš, Strážnice

Je mi 62 let a s potížemi, které způsobuje zvětšená prostata, jsem se potýkal již několik roků. Šlo zejména o obtížné vyprazdňování močového měchýře, které se projevuje častějším, delším, několikanásobným a přerušovaným močením, po kterém ještě navíc močový měchýř není zcela vyprázdněn. Chodil jsem pravidelně k lékaři a dlouhodobě užíval Tamsulosin. Potíže se pozvolna zvětšovaly, a proto mi lékař předepsal nové léky, které by mohly prostatu zmenšit, ale mohou mít i nepříjemné vedlejší účinky. To jsem nechtěl riskovat, a proto jsem na základě osobního doporučení svého rodinného příslušníka a výborných veřejných hodnocení metody REZUM oslovil pana profesora Pacíka. Po úvodní konzultaci, kdy mi pan profesor všechno podrobně popsal a vysvětlil, jsem operaci podstoupil v září 2023 v Brně na klinice SURGAL. Operace byla krátká, proběhla v analgosedaci, vůbec nic mě nebolelo ani při operaci, ani v následujících hodinách, dnech a týdnech. Na klinice jsem strávil jednu noc. Po návratu domů jsem byl s panem profesorem ve stálém kontaktu. Asi pět dnů po operaci jsem měl zaveden katetr. Po několika týdnech po operaci jsem již žádné problémy související se zvětšenou prostatou nepociťoval. Na následné kontrole u pana profesora Pacíka půl roku po operaci mi bylo sděleno, že se prostata zmenšila a že je vše v pořádku včetně laboratorních vyšetření. Chtěl bych tímto panu profesorovi Pacíkovi, jeho lékařskému týmu a klinice SURGAL poděkovat za skvělou lékařskou péči a popřát jim hodně úspěchů. Vynaložené finanční částky nelituji, investoval jsem do svého zdraví. Kdybych se měl rozhodovat znova, rozhodl bych se stejně. Všem, kteří uvažují o operaci prostaty, doporučuji metodu REZUM pana profesora Pacíka.

pacient Honza, 72 let

Asi před rokem, při pravidelné kontrole na okresní urologii, mi byla zjištěna špatná funkce ledvin. Příčina byla příliš zvětšená prostata, která omezovala dostatečný odvod moči. Skončil jsem s vývodem a čekal na rozhodnutí, jaká operace bude pro mě vhodná. Od kamaráda, který podstoupil operaci metodou Rezum před rokem, jsem se dozvěděl o prof. Pacíkovi. Informace, které jsem slyšel se mi zdály příliš optimistické. Na internetu jsem se seznámil s metodou Rezum a zjistil, že nepatřím mezi ideální pacienty pro tuto operaci. Má prostata již byla příliš velká (134 gr) a měl jsem již zaveden katetr. Pravděpodobnost úspěchu tak byla u mě, dle statistik, snížena z 96 % na cca 70 %. Ale představa možné bezbolestné operace a krátké rekonvalescence mě přiměla obrátit se přímo na pana profesora Pacíka, který se podílel na vývoji této nové technologie. Po podrobném vysvětlení principu Rezum, průběhu operace i následné rekonvalescence jsem se pro operaci rozhodl. Operovaný jsem byl profesorem Pacíkem dopoledne v Surgal Clinic Brno. Navečer jsem již mohl odjet domů. Pro jistotu jsem ale zůstal na klinice ještě do dalšího dne. Můj zákrok byl pro příliš velkou prostatu větší, ale nic jsem necítil, i po operaci byla pouze zvýšená citlivost. Močit jsem mohl samovolně, bez katetru, asi po 12 týdnech od operace, ale pak se situace rychle zlepšovala. Prostata je po operaci zmenšená na 77gr. Nyní užívám preventivně lék na omezení dalšího růstu prostaty, způsobuje však omezení množství ejakulátu při sexu. Noční vstávání se snížilo z cca 3-5 na 0-3, podle pitného režimu. Byť jsem nebyl optimální pacient, operace mě hodně zlepšila kvalitu života. Jsem technik a moc jsem se o své zdraví nestaral. Měl jsem tuto operaci podstoupit mnohem dřív, prostata by byla mnohem menší a bez užívání dalšího léku. V ambulanci pana profesora Pacíka i na Surgal Clinic je velmi laskavý a trpělivý personál. O svých zkušenostech jsem se podělil se svými kolegy důchodci a švagry, které přemlouvám, ať tento zákrok podstoupí raději dřív než později. Vynaložených finančních prostředků nelituji, jen nerozumím zdravotní politice, která nepodporuje nové, moderní a méně invazivní metody, které vrací občany mnohem rychleji a bez omezení do běžného života a raději podporuje bolestivé operace s dlouhou dobou rekonvalescence a množstvím pooperačních potíží.

pacient M.Š., Opava, 59 let

Tento zákrok mohu jen doporučit. Řadu let jsem byl léčen lékem Tamsulosin, což mi zpočátku vyhovovalo, ale v posledních letech bylo zřejmé, že tato léčba má své limity. Moje subjektivní potíže se zvětšenou prostatou se trvale pozvolna zhoršovaly a byly dost nepříjemné, počínaje častým močením přes den a nočním vstáváním na toaletu několikrát za noc, špatným spánkem a zvýšenou únavou. K tomu se poslední dobou přidávaly ataky urgentního nucení na močení, pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře apod. Pro zákrok metodou Rezum v ordinaci kliniky Surgal jsem se rozhodl po přečtení recenze mého spolužáka Ing. MP, který zákrok absolvoval cca 1 rok přede mnou a nemohl si přístup personálu kliniky i samotného pana profesora vynachválit. Spojil jsem se s ním tedy telefonicky a nechal si vše znovu popsat ústně, s tím, že zákrok splnil jeho očekávání. Proto jsem neváhal a loni v létě zákrok absolvoval. Mohu jen potvrdit, že přístup k pacientovi mají jak v ordinaci pana profesora Pacíka, tak v klinice Surgal během zákroku a dvoudenního nemocničního pobytu v nemocnici výjimečný a samozřejmě profesionální, pacient je o všem informován a je sledován i v době po zákroku samotném. Trochu nepříjemná byla krátká (u mě cca 10denní) rekonvalescence v době letních veder se zapojeným katétrem, ale to se dalo přežít a pak už došlo k pozvolnému zlepšování celkového stavu a mizení nepříjemných příznaků. Dnes mám cca 8 měsíců od zákroku, frekvence močení se výrazně zlepšila, v noci chodím na záchod jen jednou, urgence na močení prakticky pominuly, a dokonce se snížila hodnota PSA. Vzhledem k tomu, že je mi v současnosti 60 let a nechystám se z různých objektivních důvodů ještě do důchodu, jsem rád, že mi tento miniinvazivní zákrok pomohl prodloužit čas mého aktivního života bez omezení, možnost pracovat, cestovat a užívat si života. Rozhodně tedy nelituji vynaložené investice a celkově mohu léčbu u pana profesora Pacíka jen doporučit.

Ing. Libor Bulíček, 69 let

Jako mnoho mužů mého věku mě postihl problém zvětšené prostaty. Informace o pooperačních problémech mých kamarádů mě daly impuls hledat jiné řešení. Na netu jsem si vyhledal moderní metodu provedení výkonu REZUM, kterou u nás zavedl profesor Pacík. Po první návštěvě u pana profesora jsem se rozhodl výkon absolvovat a investovat do mého zdraví finanční prostředky, které s sebou tento výkon nese. Dnes se cítím zcela zdráv, opět pracuji a nemusím se obávat častých přerušení pracovního výkonu a přerušování nočního spánku nepříjemným nutkáním. A finanční investice do výkonu REZUM? Ty se mi již dávno vrátily zpět tím, že mohu pracovat, sportovat, zkrátka opět naplno žít.

Milan K., 55 let

Zdravím všechny váhající či nerozhodné muže s problémem zvaný zvětšená prostata. I já mezi takové patřil a přibližně 8 let docházel ke svému urologovi stále pro nové a nové prášky, které sice problém zmírnily, ale podstatu celého problému neřešily. Když mi můj urolog po čase řekl, že stejně jednou budu muset podstoupit operaci, začal jsem hledat na internetu možné varianty a našel metodu REZUM v Brně, ale vlastně všude ve větších městech. Zde není nad čím přemýšlet – pokud si tuto metodu nastudujete a zjistíte trochu z její historie, nemůže být jiná a LEPŠÍ volba než zákrok v Brně pod vedením profesora Pacíka, který stál u zrodu metody v České republice a v této oblasti je skutečný profesionál. Počáteční přístup, vedení, podrobné vysvětlování, příprava až po samotný zákrok je na neskutečné profesionální, ale hlavně lidské úrovni, která je prostě jiná než u běžného urologa či lékaře, co jsem za svůj život potkal. Nyní jsem 8 měsíců po operaci a můj život se vrátil zpět do „starých kolejí“ – bez problému s močením, nočním vstáváním, bez vedlejších účinků po lécích. S úspěšností této léčby přes 96% snad nikdo nemůže litovat investice do svého zdraví. Operaci jsem doporučil svému bratrovi a doporučuji dále i všem, kdo se potýkají s podobnými problémy. Touto cestou bych chtěl poděkovat panu prof. Pacíkovi a celému jeho týmu za to, že mi pomohli, za to jak to dělají a za lidský přístup k pacientovi. Děkuji.

Milan Veit

Jako většina starších mužů jsem začal pociťovat problémy s prostatou – slabý proud močí, častější nucení na močení atd. Začal jsem se zajímat o nápravu – léky jsem zavrhl, pochopil jsem, že definitivní řešení je odstranění zvětšené části prostaty – ať již mechanicky, tj. „řezáním“ – či tepelně, tj „spálit to“. „Řezání“ jsem se obával, tepelně to vypadalo pro mne přijatelněji – i když to ozařování kromě vlastní prostaty zasáhne i okolí. Dozvěděl jsem se o metodě REZUM, pan profesor Pacík mi vše podrobně vysvětlil. Pochopil jsem, že je to optimální řešení – žádné řezání, tepelné odstranění párou cíleně aplikovanou pouze do prostaty, pouze tam, kam to potřebujeme. Zkrátím to – operace byla prakticky bezbolestná, 5 dní jsem měl zaveden katetr, což bylo také bezbolestné, pouze trochu psychologický problém. Nyní mám 7 měsíců po operaci, částečně jsem omládl, potíže s močením vymizely, a dokonce jako bonus se mi zlepšila i potence. REZUM je výborná věc, s výsledkem jsem spokojen, každému to mohu vřele doporučit a cenu, kterou jsem za to zaplatil považuji za dobrou investici.

pacient JK

O metodě REZUM jsem začal uvažovat již v době, kdy o ní publikoval prof. Pacík článek někdy v roce 2012. Tenkrát probíhaly zákroky na FN Brno a mělo se za to, že budou hrazeny zdravotní pojišťovnou. Moje potíže nebyly akutní, tak jsem se rozhodl vyčkat, jak to dopadne. Tato metoda mi připadala jednoznačně nejlepší, nejméně invazivní, prováděná zkušenými lidmi, kteří byli u zrodu této technologie a s prokazatelnými výsledky. Po operaci ledvinového kamene /2020/ mi doktoři doporučili návštěvu urologa s poukazem na zvětšenou prostatu. V té chvíli byla volba jasná a nechal jsem si udělat zákrok metodou REZUM u pana prof. Pacíka. Zákrok byl profesionální, naprosto v pohodě, bez nějakých zásadních omezení s prokazatelným výsledkem. I když nakonec není hrazen pojišťovnou, nevolil bych jinou metodu, kde jsou rizika vyšší, protože jiné metody jsou více invazivní s delší dobou rekonvalescence.

pacient Ján, Myjava, 57 let

Na problémy spojené so zväčšenou prostatou som sa liečil 6 rokov. Pri prvej návšteve urológa mi bola diagnostikovaná zväčšená prostata, BPH. Jej veľkosť vtedy bola 72 g. Začal som užívať predpísané lieky DUTAMET a postupne sa mi veľkosť prostaty upravila na 53 g, no problémy s častým a niekedy urgentným močením sa veľmi nelepšili.V roku 2022 pre zvýšené hodnoty PSA, som musel absolvovať biopsiu prostaty,našťastie s neg. výsledkom. V tom istom roku sa moje problémy s prostatou natoľko zhoršili, že som mal 2x zástavu močenia/retenciu/ a následne zavedený katéter, aby som sa mohol vymočiť. Mojim urológom mi bola odporúčená operácia prostaty TUR-P. Po naštudovaní si čo takáto operácia obnáša , jej priebeh, následná rekonvalescencia a možné vedľajšie účinky tohoto zákroku a tiež neochota slov. zdravotníctva vôbec takúto operáciu vykonať v nejakom rozumnom čase, som sa rozhodol hľadať nejakú rozumnejšiu alternatívu.Po nejakom čase som objavil na internete novú metódu operácie zväčšenej prostaty REZUM, ktorú vykonáva pán prof.Pacík v Brne. Objednal som sa k p.Pacíkovi na konzultáciu ,či som vhodný pacient a či sa táto metóda dá použiť i na mne. Pri tejto prvej návšteve mi pán Pacík všetko ochotne a dopodrobna vysvetlil ohľadom tejto operácie horúcou parou a spravil vyšetrenia. Nakoľko vyšetrenia dopadli dobre a teda som bol vhodný pacient, tak sme sa dohodli na termíne oprerácie na 27.5.2023 ,cca asi 2.mesiace od prvej návštevy u pána profesora. Túto bezbolestnú operáciu vykonal pán prof.Pacík zo svojím tímom v Surgal clinic v Brne a hneď na druhý deň som mohol odísť domov. Asi po 10.dňoch od tejto operácie mi v ambulancii p. Pacíka vytiahli katéter a postupne sa mi močenie upravilo. Po 3.mesačnej kontrole od operácie sa mi veľkosť prostaty upravila na 40g .Dnes po 8.mesiacoch od operácie môžem povedať ,že kvalita života ohľadom prostaty sa mi výrazne zvýšila, nemám žiadne nutkanie ani časté močenie a v noci už nemočím vôbec a hlavne už nemusím užívať žiadne lieky s vedľajšími účinkami. Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať p.prof.Pacíkovi za jeho ľudský a profesionálny prístup k pacientovi a tiež setričkám v ambulancii i v Surgal clinic za ich perfeknú a profesionálnu prácu. Peniaze vynaložené na túto operáciu neľutujem, veď najlepšia investícia je do svojho zdravia. Na základe týchto mojich skúseností, som odporučil túto metódu i svojmu bratovi a odporučil by som ich každému, kto má problémy s prostatou.

Jiří Kolář, Protivanov

V roce 2014 jsem podstoupil chirurgickou operaci prostaty s týdenním pobytem v nemocnici a následným dlouhodobým doléčením antibiotiky. Za pět roků jsem opět začal mít problémy s močením a v roce 2023 jsem se rozhodl pro operaci, ale ne chirurgickou, ale metodou REZUM, kterou jsem si vyhledal na internetu, včetně kontaktu na profesora Pacíka, který byl při počátcích celého výzkumu této metody. Profesor Pacík mně zaslal veškeré podklady k této metodě, včetně částky, kterou bych uhradil za provedený zákrok. Částka byla pro mě dosti vysoká a dva dny jsem se rozmýšlel, zda mám zákrok podstoupit. Naštěstí vyhrál zdravý rozum, prodělal jsem dvě předoperační vyšetření v ordinaci profesora Pacíka a následně proběhla operace na Surgal clinice v Brně s denním pobytem v nemocnici. Přístup profesora Pacíka, který operaci provádí osobně a celého personálu je na velmi vysoké úrovni. Ze zkušeností můžu srovnat oba zákroky, jak chirurgický, tak metodou REZUM a nikdy bych už nepodstoupil chirurgický zákrok. Pokud by mě to mělo ještě jednou potkat, zvolím metodu REZUM a ani na okamžik nebudu litovat peněžité částky, kterou bych opět za zákrok zaplatil. Nechci zde popisovat veškeré výhody tohoto zákroku, protože by to bylo velice dlouhé, ale pokud se pro tento zákrok u profesora Pacíka rozhodnete, určitě nebudete nikdy litovat.

pacient R. Tibor

V roku 2002 mi bola diagnostikovaná zväčšená prostata a nasadená liečba. Používané lieky mi v podstate môj problém neriešili a stav sa skôr pomaly zhoršoval. Prietok moču bol slabší pri snahe zvýšeného umelo vytvoreného tlaku. Rozmýšľal som o absolvovaní operácie, ktorú som sa bál podstúpiť (klasickú - frézovaním) pre užívanie lieku Warfarin (na riedenie krvi). Medzičasom som sa dozvedel o možnosti zákroku menej invazívnou metódou Rezum, ktorú absolvoval rodinný príslušník. On ma nakontaktoval na p. prof. Pacíka, ktorý po viacerých konzultáciách so mnou a následnej potrebnej kontrole v Brne v jeho ambulancii a po kladných výsledkoch moču, krvi a prostaty, ma odporučil na tento zákrok. Čas zákroku bol stanovený na 28. 4. 2023 v centre Surgal clinic v Brne. Doba pobytu v Brne bola - príchod 28. 4. 2023 v ranných hodinách a po rôznych vyšetreniach zákrok bol vykonaný okolo obeda. Je možnosť odísť domov už v deň zákroku, ale vzhľadom na odporúčanie p. prof. Pacíka, ktorý bol v kontakte so mnou viackrát pred zákrokom a po zákroku, so zostal až do druhého dňa. V platbe je aj pobyt 2 dni s plnou penziou, ktorý je porovnateľný s hotelom vyššej kategórie. Navyše s celodennou a nočnou starostlivosťou celého lekárskeho personálu. Po vypísaní správy o mojom stave v obedňajších hodinách so šiel domov. Chcel by som sa poďakovať celému personálu centra Surgal clinic, osobitne p. prof. Pacíkovi, za služby a osobnú ochotu riešiť môj problém. Služby boli pre mňa veľmi nadštandardné. Čo sa týka investovaných prostriedkov do môjho zdravia, ani trochu nebanujem. V prípade nutnosti zopakovať zákrok by som neváhal. Iným s problémom prostaty tento zákrok REZUM v Surgal clinic vrelo odporúčam.

pacient Mgr. Jan T., 74 let, Praha

Již déle než 15 let se léčím s hyperplasií prostaty. Přes opakovanou změnu medikace se potíže s močením postupně zhoršovaly do té míry, že výhledově bylo nutné očekávat operační zákrok. Protože jsem se dozvěděl o nové metodě REZUM, obrátil jsem se na pana profesora Pacíka s prosbou o vyšetření a posouzení vhodnosti této metody. Pan profesor velice vstřícně našel nejbližší možný termín pro vyšetření a konstatoval, že vzhledem k velikosti prostaty již pro metodu REZUM nejsem standardním a optimálním kandidátem, ale provedení operace tímto způsobem přesto možné je, byť již pravděpodobně nebude možné dosáhnout ideálních výsledků a vyloučení nutnosti nadále pokračovat v medikační léčbě. Po posouzení všech okolností mě pan profesor v nejbližším možném termínu dne 28.4.2023 operoval metodou REZUM. Celá operace i následný stav po operaci proběhl bez jakýchkoli nepříjemných pocitů, kromě nutnosti delší doby zavedení katetru. Nyní pokračuji v standardní medikační léčbě a přesto, že vzhledem k předchozímu stavu již nebylo možné zbytnění prostaty úplně redukovat, což vyžaduje nadále přece jen častější močení než u zdravého jedince, močení je nyní nesrovnatelně snadnější, než před zákrokem. Nyní věřím, že přinejmenším se podařilo podtatně oddálit nutnost klasické operace, ne-li ji zcela vyloučit.S nynějšími osobními zkušenostmi bych se proto pro zákrok metodou REZUM rozhodl znovu a doporučil bych jej každému zájemci. Závěrem bych chtěl panu profesorovi Pacíkovi i celému jeho kolektivu poděkovat za nadstardandní přístup a veškerou péči.

pacient, lékař, 54 let, Praha

Se zbytněním prostaty jsem se léčil zhruba 2 roky lékem Tamsulosin. Prostata se rychle zvětšovala, projevovalo se to čím dál většími obtížemi (obtížnější močení především ráno, neočekávaně během dne, potřeba častějšího močení). Nepříznivě to čím dál více ovlivňovalo můj běžný denní rytmus. Stav vygradoval do 3 epizod retence (zastavení) močení, z toho jedna vedla k akutnímu zavedení cévky na dobu 1 týdne. V té době jsem byl již v kontaktu s panem profesorem Pacíkem ohledně plánování výkonu metodou Rezum. O posouzení možnosti výkonu u pana profesora jsem ho požádal z toho důvodu, že jsem chtěl být v péči odborníka s největší praktickou zkušeností s touto metodou v ČR. Přístup pana profesora Pacíka byl příkladný – jak profesionálně, tak lidsky. Poskytl mi veškeré informace, rychle odpovídal na moje otázky, aktivně se zajímal o můj stav po operaci, měl jsem v něj plnou důvěru. I přes velikost prostaty výkon proběhl úspěšně. Velikost prostaty byla při kontrole po výkonu poloviční, po čase jsem dokonce vysadil medikaci (Tamsulosin). 8 měsíců po výkonu žiji opět zcela bez omezení a bez další léčby, snad kromě režimových opatření (omezení příjmu tekutin pár hodin před spaním). Výkon u pana profesora bych bez váhání doporučil mému blízkému, výsledek léčby, ale i průběh přípravy a péče po výkonu předčily moje očekávání. Nedoufal jsem v to, že můj životní rytmus se plně vrátí do stavu před diagnózou. Prostředky vynaložené na výkon Rezum u pana profesora Pacíka byly dosud nejlepší investicí do mého zdraví.

Pavel Hamerský

Jsem řidič z povolání a prostata mě jako většinu postupně a nenápadně komplikovala život nejen častým nočním buzením cca 2hod a někdy obtížným močením, ale zejména cestování bylo složitější a složitější o sexu nemluvě. Užívaní klasických i přírodních léků nepomáhalo a na pleny ve svých 56letech jsem se opravdu necítil. Při pátraní po dalších možnostech léčby jsem našel ordinaci prof. Pacika a novou metodu Rezum, která mě okamžitě oslovila. Minimální doba léčby ..velká úspěšnost..minimální následky..možnost krátce po operaci odejít do domácí péče. Vše bylo řádně vysvětleno a domluva tak byla rychlá. I když hraniční velikostí prostaty a tím pádem náročností operace byly malinkaté komplikace s dobou léčby, se kterými se po zákroku počítalo, určitě svého rozhodnuti nelituji. Stalo to za to. Povedlo se to. Ted je to úplně jiné žiti na všechny strany ať už cestovaní či společensky tak i sexuální. Prof. Pacika a jeho tým nejen v ordinaci můžu opravdu jen a jen doporučit. Několika kolegům co mají stejné problémy co jsem měl i já a co stále otálejí jsem to již doporučil. Velké mé ...DĚKUJI... patři jak prof. Pacikovi tak i tymu v Surgal clinic tak i strážným andílkům – sestříčkam-jak v ordinaci tak i v Surgalu, kde o mě úžasně a vzorně pečovali.

Jiří František

Potíže s močením se u mě projevily před dvanácti lety, které se postupně zhoršovaly. Po celou dobu jsem užíval Tamsulosin. V poslední období medikace nezabránila problémům s močením. Náhlý nástup nutkání na močení byl na denním pořádku. Oddálit močení- bylo prakticky nemožné. Z těchto důvodů bylo velmi složité cestovat, nakupovat, sportovat nebo třeba jít do kina. Bez důsledného plánování to nebylo možné. A naopak se dostatečně vymočit bylo také velmi složité. Léčbu metodou REZUM jsem upřednostnil před resekcí prostaty. Moje rozhodnutí považuji velmi správné. REZUM je metoda léčby velmi šetrná a účinná. Léčbu jsem podstoupil před 8 mi měsíci a byla úspěšná. Průběh zákroku a rekonvalescence po zákroku probíhala přesně tak jak bylo bylo popsáno MUDr. Daliborem Pacíkem. Po třech měsících od zákroku medikace nebyla potřeba a problémy s močením ustaly. Investované prostředky do léčby považuji za jednu z nejlepších investic. Děkuji za návrat normálního života.

Zdenek Blažek

Několik let jsem měl potíže s močením, které se zhoršovaly. Denně jsem užíval lék Silodosin, přesto ranní močení bylo doslova utrpením. Urologem mi proto byla navržena klasická operace prostaty v Brně. Před časem ji však prodělal můj kamarád, a ještě po pěti měsících od operace nechodil do práce a měl komplikace. Proto jsem hledal alternativu – a tu jsem i našel. Metodu REZUM, kterou mi provedl profesor Pacík se svým týmem mohu všem doporučit. Opravdu perfektní informovanost, maximální péče pana profesora i všech lékařů a sester v nemocnici, ze které jsem odcházel již za dva dny po zákroku. Nyní jsem bez léků, močení bez problémů a cítím se skvěle. Již deset dnů po zákroku jsem mohl chodit do práce a normálně fungovat. Peněz za operaci rozhodně nelituji – lepší využití, než do vlastního zdraví snad ani neexistuje. Velký dík pak patří panu profesoru Pacíkovi a celému jeho týmu.

JUDr. Luděk Vostal

Před 10 lety jsem absolvoval resekci prostaty TURP ve FN v Brně. Poté, co se stav prostaty opět zhoršil (mám k tomu genetické sklony), absolvoval jsem zákrok REZUM, a to k mé plné spokojenosti. Přístup prof.Pacíka byl absolutně profesionální, před, během i po zákroku jsem přesně věděl co a zejména proč mi budou provádět. Samotný zákrok byl šetrný, již druhý den po zákroku jsem mohl přejít do domácího léčení. Přes drobný, zhruba týdenní, diskomfort ve formě vývodu, je celkový dojem velmi dobrý a potíže s prostatou se upravily do akceptovatelného rozsahu. Tento zákrok doporučuji všem, kteří zvažují nutnost léčení prostaty. Pokud se zdá někomu výše úhrady zákroku vysoká, pak mohu jen konstatovat, že jsou to skvěle investované peníze.

pacient Zdeněk

Chtěl bych se podělit o své zkušenosti s metodou REZUM.Na podzim roku 2022 se mi po prostydnutí rapidně zvětšila prostata a mně zbývaly dvě možnosti. Buď klasické chirurgické ošetření s nejistým výsledkem, neboť prostata byla opravdu veliká, nebo do konce života používat vývod. V této situaci jsem byl upozorněn na metodu REZUM a následně jsem kontaktoval prof.Pacíka, který mi vše velice podrobně a srozumitelně vysvětlil. Po několika vyšetřeních jsme přistoupili k samotnému zákroku a já jsem velmi spokojen s výsledkem. Na základě vlastní zkušenosti metodu REZUM vřele doporučuji. Zároveň chci poděkovat prof.Pacíkovi a jeho kolektivu za špičkovou péči a lidský přístup.

Karel Sekanina

Děkuji prof. D. Pacíkovi za provedený zákrok začátkem letošního roku. Měl jsem zvětšenou prostatu a problémy s četností močení se zvyšovaly. Zákrok metodou REZUM, který mi prováděl osobně prof. Pacík, proběhl rychle a bezbolestně. Po třech měsících jsem přestal užívat léky a stav se postupně stabilizoval. V současné době mám pocit, jako bych se vrátil o několik let nazpět, v noci chodím na toaletu zcela výjimečně. Peněz za zákrok nelituji a doporučuji svým přátelům, kteří mají podobné problémy, tuto metodu u p. profesora podstoupit. Výsledek zákroku naplnil má očekávání.

pacient Miroslav, Bratislava, 60 let

Približne tri roky som mal problémy s prostatou. Užíval som liek Urorec ktorého vedľajšie účinky som pociťoval. Môj urológ mi odporúčal klasickú operáciu, ale keď som si zisťoval úspešnosť a možné näsledky takého zákroku, nemal som na to odvahu. Preto som hľadal alternatívne možnosti. Dozvedel som sa o metóde REZUM a o pánovi profesorovi Pacíkovi. Keďže ma to zaujalo, napísal som mu a dohodol som si konzultáciu. Pán profesor mi detailne a zrozumiteľne vysvetlil ako to bude celé prebiehať a aká je očakávaná rekonvalescencia. Videl som v tom veľkú nádej na zlepšenie môjho stavu a preto som sa rozhodol. A v súčastnosti, 8 mesiacov po zákroku cítim značnú úľavu od mojich problémov a hodnotím moje rozhodnutie ako správne. Celý proces od môjho prijatia do nemocnice, zákrok až po moje následné prepustenie na druhý deň prebiehal veľmi profesionálne. Preto by som sa chcel aj touto cestou poďakovať personálu Surgal clinic ale hlavne profesorovi Pacíkovi za jeho profesionálny aj ľudský prístup. Zákrok by som odporučil každému kto trpí benignou hyperpláziou prostaty.

pacient František, 70 let

Měl jsem dlouhodobě obtíže s prostatou. Zkoušel jsem různé léky doporučené urologem, očekávané zlepšení se bohužel nedostavilo. Moje manželka znala mé problémy a když jsem začal uvažovat o operaci, tak se mi ji snažila rozmluvit a na internetu našla metodu REZUM, o které jsem do té doby nic nevěděl. Zkušenosti kamarádů s klasickou operací nebyly optimistické, proto jsem se rozhodl pro změnu. Kontaktoval jsem ambulanci pana profesora Pacíka a po krátké komunikaci jsem dostal termín na ambulantní vyšetření. Vše proběhlo v příjemné profesionální atmosféře a po bližším seznámení s metodou REZUM jsem se okamžitě rozhodl. Zákrok proběhl v dohodnutém termínu. Druhý den po operaci jsem odjel MHD domů. Problémy při rekonvalescenci byly očekávané a asi po 6 týdnech jsem se vrátil do normálního života. Můj kamarád prošel normální operací prostaty ve stejném období jako já a po 7 měsících stále ještě nebyl v pořádku. Přátelského a vysoce kvalifikovaného přístupu pana profesora Pacíka a jeho týmu si velmi vážím. Metoda není, bohužel, dostupná všem, přesto ji mohu jenom doporučit.

Radovan P., Brno

Pro operaci metodou REZUM jsem se rozhodl po několikaletých problémech se zbytnělou prostatou. Medikace (Omnic Tocas, posléze Dubelotam) postupně ztrácela účinek a problémy s močením se zhoršovaly. Než jsem se rozhodl pro zákrok, měl jsem díky výbornému přístupu profesora Pacíka možnost seznámit se se všemi podstatnými informacemi (ať už se to týkalo statisticky potvrzených přínosů, tak i možných rizik). Zákrok proběhl rychle. Oceňuji vstřícnost, profesionální a citlivý přístup všech, kteří se na něm podíleli. Ještě tentýž den odpoledne jsem se vrátil domů. Nepříjemnou zkušeností bylo zpočátku zavedení katetru. A to nikoliv kvůli bolestivosti tkáně – bolest nebyla nijak pronikavá a nebylo potřeba ji tlumit léky –, ale kvůli omezením z hlediska některých činností. Po necelém týdnu mi na kontrole vyjmuli katetr a po kontrolním močení bylo vše v normě. Hojení probíhalo dobře. Určitá občasná bolestivost vcelku brzy zmizela. Po nějaké době jsem vysadil medikaci. Celkově mohu říci, že můj stav se znatelně zlepšil oproti době, kdy jsem užíval medikaci. Zmizela náhlá nutkání a obtížné močení, noční vstávání se objevuje jen někdy (před zákrokem bylo pravidelné a leckdy několikeré). Zákrok splnil, co jsem od něj očekával a co mi předtím sdělil profesor Pacík. Blízkému člověku s obdobnými potížemi bych jej doporučil. V situaci, kdy zákrok tohoto typu nehradí zdravotní pojišťovna, jsem velmi rád, že existuje takováto možnost a nelituji peněz, které jsem zaplatil a které jsou odpovídající vynaložené zdravotnické práci. Ale zároveň si myslím, že by zrovna tento typ zákroku pojišťovna hradit měla.

Radek Haumer, 48 let

Měl jsem klasické příznaky zvětšené prostaty. Nejdřív jsem se léčil na urologii medikací (Tamsulosin), ale léčba neměla valný efekt. Byla mi doporučena operace. Zjišťoval jsem si možnosti. Když mi byla vysvětlena klasická metoda tzv. TURP, tak jsem v podstatě ihned měl jasno, pro jakou operaci se rozhodnu a kontaktoval jsem pana profesora Pacíka. Dohodli jsme se osobní schůzce, kde mi velice podrobně vysvětlil, co operace obnáší. Přiznám se, že se mi nechtělo věřit, že je to takový rozdíl. U klasické operace, bych byl více než týden na JIP a pak docela dlouhá rekonvalescence a nevratné následky v prostatě. U pana profesora operace trvala pár minut v tzv. analgosedaci. Ještě ten den jsem jel odpoledne domů. Po operaci byl nepříjemný jen katetr, ale nebylo to nic, co by se nedalo snést. Operace splnila mé očekávání. Aktuálně jsem 7 měsíců po operaci, bez medikace a bez problémů spojených se zvětšenou prostatou. Operaci u pana profesora Pacíka mohu jen doporučit a financí, které jsem za zákrok vynaložil, určitě nelituji. Ještě jednou děkuji panu profesorovi Pacíkovi a celému jeho týmu.

Ing. Zdeněk Šlais

Po několik let jsem užíval tamsulosin k omezení problémů s prostatou, které však postupně narůstaly, zejména do formy urgentních pocitů močení a obtížnějšího vyprazdňování a častého nočního vstávání a vývoj nezadržitelně směřoval k operativnímu řešení problémů. Asi před dvěma lety jsem se dozvěděl o metodě REZUM nově používané k léčbě benigně zvětšené prostaty, kterou nově v ČR před nedávnem zavedl pan profesor Pacík. Asi jako každý člověk i já jsem byl tak trochu nedůvěřivý a zjišťoval další informace. V té době jsem již objevil nabídku aplikace této metody léčby na dalších dvou soukromých urologických pracovištích, ale po seznámení se s vývojem metody i zkušenostmi pacientů, jejichž recenze jsem asi rok na internetu sledoval, jsem jednoznačně vyhodnotil brněnské pracoviště pana profesora Pacíka jako nejvhodnější a požádal ho o provedení tohoto výkonu. Musím ocenit, že přístup pana profesora Pacíka k řešení mého problému byl naprosto perfektní, jak po stránce odborné, tak i lidské. Nebyl jsem pro výkon metodou REZUM již ideální pacient, neboť velikost mé prostaty byla již „nad horní normou“ pro dosažení optimálního výsledku, přesto pan profesor po vyšetření výkon doporučil s tím, že očekává zlepšení. Výkon provedl pan profesor v počátku prosince 2022 a mohu potvrdit, že se jedná o miniinvazivní operativní výkon v krátké analgosedaci, který proběhnul z mého hlediska zcela hladce, po kterém jsem neměl žádné bolesti a jediná nepříjemnost s tím spojená je zavedená cévka, kterou je nutné několik dnů mít. V mém případě to bylo něco přes týden a po vyjmutí cévky došlo k bezproblémovému obnovení močení. V moči se mi pak objevovala ještě mírně krev, ale jak pan profesor předpověděl, po třech týdnech i toto přestalo. Tamsulosin jsem přestal užívat v únoru 2023. Urgentní pocity na močení zcela vymizely, nevnímám s prostatou dodnes (po devíti měsících) žádné obtíže. Po těchto zkušenostech mohu každému tuto REZUM metodu léčby zvětšené prostaty na pracovišti pana profesora Pacíka doporučit – z nabyté zkušenosti mám k jeho osobě jak po stránce odborné tak lidské hlubokou důvěru. Vložit do tohoto řešení zdravotních problémů finanční prostředky se určitě vyplatí.

Stanislav Karlín, 64 let

Chtěl bych poděkovat prof. D. Pacíkovi za bravurně provedený zákrok začátkem letošního roku. Měl jsem zvětšenou prostatu na horní hranici proveditelnosti tohoto zákroku metodou REZUM. Problémy s častostí a délkou močení se zvyšovaly. Zákrok, který prováděl osobně on sám, proběhl rychle a bezbolestně, druhý den jsem odjížděl z nemocnice. Po třech měsících jsem přestal užívat léky, bez kterých jsem nemohl předcházející roky fungovat. V současné době mám pocit, jako bych se vrátil o deset let nazpět, dokonce i v noci chodím na toaletu zcela výjimečně. Vložených peněz rozhodně nelituji , částka je podle mne zcela adekvátní a doporučuji svým přátelům, kteří mají podobné problémy, tuto metodu u p. profesora podstoupit. Výsledek zákroku zcela naplnil má očekávání.

Ing. Karel Hrbek

Mnoho let jsem pociťoval problémy s častým močením a s velmi nutkavým pocitem k močení, což vedlo k celkem velkému zhoršení kvality života. V noci několikrát nutnost jít na toaletu, což se projevovalo v narušování spánku a celkové únavě. Přes den, časté močení. Problémy při delším cestování autem, nebo při procházkách se psem, během hodiny několikeré močení a další situace, kdy člověk musí jít někam pěšky. Pak plánuje trasu dle možností na močení. To jsou velmi nepříjemné situace. Navštěvoval jsem svého urologa, kam jsem docházel několik roků. Situace se postupně zhoršovala i přes užívání postupně několika druhů léků. Pak přišlo důrazné doporučení, podstoupit operaci. Byla mi doporučována klasická operace. Nicméně, v té době už jsem si něco přečetl o metodě REZUM. Začal jsem se o tuto metodu více zajímat a porovnával jsem rizika a pooperační stavy s klasickými operativními zákroky. Zjistil jsem, že v ČR existuje už několik pracovišť, které tuto metodu praktikují. Nicméně, při mém výběru zvítězila volba na Prof. Pacíka a jeho tým. Pan profesor má asi největší zkušenosti v republice, vlastně tuto metodu k nám „přivezl“ a podílel se na vývoji a klinických studiích této metody ve spolupráci s předními světovými pracovišti. Takže volba byla jednoznačná. A musím konstatovat, že velmi oceňuji profesionální a lidský přístup pana profesora a celého jeho týmu při zákroku. Pan profesor mi srozumitelně a detailně vysvětlil princip, postup, ale i případná rizika celého zákroku. Což nebývá v našich poměrech zatím zcela obvyklé. Zákrok proběhl bez komplikací a večer po zákroku už jsem byl doma. Dnes jsem 7 měsíců po zákroku a musím říct, že můj stav se rapidně zlepšil. Netrpím nutkavým pocitem na močení, nemusím plánovat svoje cesty dle možností navštívit toaletu, vyspím se, protože vydržím celou noc bez močení. Za to vše patří panu profesorovi můj vděk a velmi tuto metodu zákroku doporučuji a samozřejmě doporučuji pracoviště pana profesora. Vložených prostředků nelituji, protože komfort po zákroku, rychlá rekonvalescence a absence pooperačních potíží za to stála při dosažení takto dobrého výsledku.

pacient Miroslav

Delší dobu jsem užíval léky na prostatu, mým tehdejším ošetřujícím lékařem mi bylo sděleno, že bych měl podstoupit klasickou operaci zvětšené prostaty. Zjistil jsem, že existuje šetrnější alternativa, moderní léčebná metoda REZUM. Napsal jsem panu profesorovi Pacíkovi, v krátké době jsem dostal odpověď s návrhem termínu ke vstupnímu vyšetření. Po prohlídce a konzultaci s ním, jsem se dozvěděl, že jsem vhodný pacient a rozhodl jsem se pro metodu REZUM. Ve svých 72 letech jsem v prosinci 2022 podstoupil zákrok REZUM u pana profesora Pacíka. Vše proběhlo bez sebemenších problémů. Jednu noc jsem dobrovolně strávil na klinice, kde o mě bylo perfektně postaráno. Provedený výkon u pana profesora Pacíka splnil moje očekávání, proto vůbec nelituji vynaložených finančních prostředků. Zákrok doporučuji svým známým podstoupit u pana profesora Pacíka, který s ním má největší teoretické a praktické zkušenosti. Touto cestou bych chtěl panu profesorovi Pacíkovi poděkovat za jeho lidský a odborný výkon.

pacient Pavel V., 66 let

Pro metodu REZUM jsem se rozhodl, i když pro nadměrnou velikost prostaty jsem nebyl ideální pacient na tento zákrok. Po zákroku, který byl v mém případě intenzivnější než obvykle, jsem strávil po doporučení profesora Pacíka 1 noc v příjemném prostředí Surgal Clinic. Tímto bych chtěl poděkovat personálu této kliniky za profesionální a empatický přístup. Už za měsíc po zákroku jsem měl proud moči jako když mi bylo 30 let. Vynaložených peněz rozhodně nelituji. Všem, kteří mají obdobné problémy, a mají strach z klasické operace, tuto šetrnou metodu vřele doporučuji. Děkuji panu profesoru Pacíkovi a jeho týmu za za jeho profesionální práci a za to, že tuto metodu v České republice zavedl.

Mgr. Stanislav Matulík

Pred zákrokom REZUM som veľmi často mával zápaly močových ciest a uźíval zbytočne veľa antibiotík. Tiež prúd moču bol pomerne slabý a prerušovaný. Bolo to to hlavne v noci. Pár rokov som poberal lieky na BHP, pre lepšie močenie. Zákrok REZUM som absolvoval 2. decembra 2022. Na druhý deň po zákroku som odišiel domov a o pár týždňov sa mi rapídne zlepšilo močenie a bolesti neboli skoro žiadne. Po doporučení prof. Pacíka a môjho ošetrujúceho urológa som úplne vysadil lieky a momentálne žiadne nepotrebujem. Metódu REZUM doporučujem vhodným kandidátom a neĺutujem vynaložené finančné prostriedky. Pre metódu REZUM som sa rozhodol hlavne z dôvodu neinvazívnosti zákroku a skúsenostiam prof. Pacíka a doporučenia štyroch priateľov, ktorí túto metódu absolvovali.

pacient Jan, Olomouc, 68 let

Po šedesátce jsem v důsledku zbytnění prostaty měl závažné potíže s močením. V noci jsem odcházel na WC zhruba po hodině a nedokázal se vymočit úplně. Potíže po nějaké době eskalovaly až k selhání ledvin. Po jejich vyléčení jsem začal uvažovat o operativním zákroku. Na internetu jsem objevil operaci prostaty metodou Rezum, kterou v Brně provádí prof. Dalibor Pacík. Protože jsem věděl, že se podílel s mezinárodním týmem na jejím vzniku, navštívil jsem jej a požádal o provedení tohoto zákroku. Operace na SurGal Clinic v Brně proběhla bezbolestně a bez problémů. Potíže byly odstraněny a od té doby se kvalita mého života zlepšila. Nelituji peněz vynaložených na operaci a tuto metodu jsem už několika přátelům s klidným svědomím doporučil.

Pavel Pluhař

Bylo mě sděleno počátkem podzimu 2022 že je pro mě nevyhnutelná výhledově operace prostaty na urologické ambulanci, kde jsem docházel pravidelně na odborné vyšetření ke svému urologovi. Nezbývalo mě to řešit, jak se říká čím dřív tím lépe. Prošel jsem všechny mnou dostupné možnosti. A jasným vítězem se stala volba nejšetrnější k lidskému organismu a to je zaručeně metoda REZUM. Trefa byla jistá, kdo jiný než Prof.MUDr. Dalibor Pacík,CSc z Brna, má za sebou dlouholetou praxi se stovkami úspěšných operací. To se nedá jen tak odpárat. A už to šlo, jako po másle. Začátkem listopadu jsem byl po operaci. Profesionální výkon a výsledky Prof.MUDr.Pacíka se potvrdili stoprocentně, výkon splnil naprosto moje očekávání, bez jakýchkoliv problémů, vše v souladu. Rozhodně nelituji vložené investice. Hospitalizace byla téměř nulová. Necítil jsem se hendikepovaně naopak komfortně. Bez váhání bych doporučil tento výkon pod vedením pana Prof.MUDr Pacíka všem, který se potýkají se stejným problémem a samozřejmě o to víc svým blízkým. Mám 8 měsíců po zákroku a cítím se skvěle, neobtěžuje mě ani časté močení ani moment, kdy mám potřebu, ale nemohu se vyprázdnit. Takové pocity, už jako bych zapomněl.

Ing. Pavel Nedoma

Ve věku 61 let jsem se odhodlal řešit zhoršující se stav prostaty, tj. časté močení, nedostatečné vyprázdnění močového měchýře, slabý proud moči. Z jednoho časopisu jsem se dozvěděl o neinvazivním zákroku, který by mohl moje problémy s prostatou vyřešit - metoda REZUM. Vyhledal jsem na internetu odborné ambulance, které nabízely léčbu metodou REZUM a nejvíce mě zaujaly informace prof. Pacíka, který stál u zrodu této léčebné metody a měl již v té době nejvíce provedených zákroků za sebou. Po vstupním vyšetření jsme se domluvili na termínu v privátní klinice SURGAL. Oceňuji velmi profesionální, a přitom ohleduplný přístup pana profesora i operačního týmu kliniky SURGAL. Zákrok jsem absolvoval v ranních hodinách a večer jsem byl již doma. Nutné nepohodlí bylo pouze týdenní nošení katetru. Následné lékařské vyhodnocení efektu zákroku prokázalo účinnost této metody bez jakýchkoliv nežádoucích vedlejších příznaků. Orgán funguje v obou režimech naprosto bezchybně. Nelituji vynaložených prostředků a mohu tým pana profesora Pacíka velmi doporučit.

pacient Stanislav, Břeclav

Je mě 68 let. Před osmi měsíci jsem podstoupil operaci metodou REZUM. Rád bych popsal mé praktické zkušenosti. Zhruba od roku 2008 jsem začal mít problémy s močením a v té době začala léčba užíváním různých léku. Přesto se stav horšil, takže hrozila operace prostaty. Jako alternativu, nabídl můj lékař, metodu REZUM. Kontaktoval jsem proto pana profesora Pacíka. Ten mě velmi detailně popsal průběh a rozsah operace, včetně pooperační léčby. Přesto, že zákrok není hrazen pojišťovnou, jsem zvolil REZUM a dnes mohu říct , že jsem volil správně. Přineslo mi to obrovské benefity.

1.V den, kdy byla provedena operace, jsem mohl opustit nemocnici.
2.Pooperační rekonvalescence trvala zhruba týden.
3.Už mě netrápí časté močení.
4.Už mě netrápí dlouhé močení, ale to hlavní
5.Nemusím užívat žádné léky.
6.Sexualní apetit se výrazně zvýšil

Touto cestou bych chtěl poděkovat panu profesoru Pacíkovi a nemocnici Surgal za skvělý přístup a skutečně profesionální jednání. Dnes mohu říct, že vynaložené prostředky, snad nebyly účelněji využity.

Bc. Radim Vilda, Lanžhot

Před několika lety se u mne začaly projevovat problémy se zvětšenou prostatou, časté močení jak v noci tak i během dne. Po vyšetření v urologické ambulanci okresní nemocnice jsem prodělal úlevovou terapii (zavedením katetru), po které ke zlepšení nedošlo. Doporučení absolvovat klasickou operaci prostaty jsem zavrhnul z důvodu možných komplikací po tomto zákroku a délky rekonvalescence. Začal jsem se informovat o možných alternativách a měl jsem to štěstí, že jsem narazil na informace o metodě léčby zvětšené prostaty REZUM, kterou provádí v České republice pan profesor Dalibor Pacík. Pan profesor byl tak laskav a přijal mne do své ambulance. Po předem dohodnuté konzultaci mi popsal podrobně problematiku této metody. Rozhodnutí podstoupit tuto metodu léčby následovalo okamžitě. Po potřebných předoperačních vyšetřeních jsem podstoupil tento zákrok v srpnu 2022 aplikovaný přímo panem profesorem na nejvyšší profesionální a lidské úrovni, za příkladnou péči patří velké díky jemu samému a celému jeho týmu. Po odeznění pooperačního stavu po pár týdnech postupné zlepšení až k úplné spokojenosti. Psychická a fyzická pohoda v současné době značně převyšuje finanční prostředky potřebné k aplikaci této léčby. Pokud někdo z Vás má podobné problémy jaké jsem měl před zákrokem já ,pak vřele doporučuji se obrátit na pana profesora, kterému z celého srdce ještě jednou děkuji.

pacient Milan M.

Problémy s močením sa u mňa prejavovali už dlhší čas. Vo svojom voľnom čase rád bicyklujem, behám a plávam a žiaľbohu, práve problémy s močením a niekoľkokrát zavedený katéter po zástave močenia, ma značne obmedzoval, nie len v športe, keďže som sa bál zástavy močenia, ale aj pri bežných činnostiach. Na Slovensku ma objednali na bežný chirurgický zákrok až o 6 mesiacov a dovtedy som mal mať zavedený katéter. Moj syn žijúci v Brne sa však na internete dočítal o pánovi profesorovi Pacíkovi a jeho metóde Rezum. Moj slovenský lekár o tejto metóde dokonca ani nevedel. Po vstupnej prehliadke som v krátkom čase absolvoval zákrok a som rád, že som ho podstúpil u pána profesora Pacíka. Jeho záujem o pacienta, poskytnutie všetkých informácií a odbornosť je niečo s čím som sa v rámci zdravotníctva u nás nestretol. Preto som rád, že som zákrok absolvoval a výrazne mi zlepšil kvalitu života a opäť môžem aj športovať, nočné močenie sa výrazne obmedzilo a nemám problémy so zástavou močenia. Vloženú investíciu neľutujem aj vzhľadom na bezbolestnosť, keďže už na druhý deň ma prepustili a mohol som sa prejsť po pamiatkach v Brne. Pána profesora Pacíka by som určite odporučil, každému s problémom zväčšenej prostaty.

pacient Miloslav K.

Je mi 73 let a asi před 15 roky jsem začal mít problémy s močením a prostatou. Navštívil jsem urologa, předepsal mi lék a já ho denně užíval. Stav však přetrvával dále, prostata se zvětšovala. Často jsem chodil močit, třeba během dopoledne 4-5krát. Při kontrolách na urologii (přestože jsem se předtím došel vymočit) mi lékař vždy zjistil nevyprázdněný měchýř, to mně nutilo jít často na toaletu. Zhruba před 2 lety mi urolog, vzhledem k velké prostatě řekl, že by byla vhodná v nemocnici operace. Tak jsem si začal na internetu zjišťovat možné druhy lékařských operačních zákroků. Vždy jsem skončil u toho, že ani použití laseru není bez rizika, člověk musí strávit dost času po operaci v nemocnici, problémy s prostatou nemusí být odstraněny, někdy se ještě zhorší (únik moči), a protože jsem diabetik (píchám si inzulín) nějak jsem do toho nechtěl jít. Potom jsem našel metodu využití páry, která přišla do Evropy z USA. Na webových stránkách urologie prof. Pacíka Brno jsem vše přečetl a začal se seznamovat s problematikou léčby BHP metodou REZUM podrobně a dlouhodobě. Přečetl jsem si názory pacientů, zjišťoval ohlasy a všechno možné dohledatelné na webech ohledně této léčby. Tak jsem také zjistil, že pan prof. Pacík jako první začal tuto metodu v ČR používat a má velké zkušenosti. To byl také rozhodující faktor, že na jaře r.2022, jsem zhruba po roce přemýšlení, odhodlávání, posuzování pro a proti, došel k rozhodnutí podrobit se operačnímu zákroku metodou REZUM právě u pana prof. Pacíka v Brně. A tak jsem se objednal. Zákrok byl proveden 24.6.2022 bezbolestně, nekomplikovaně a druhý den po pobytu na klinice (žiji 90 km od Brna) jsem odjel domů. Od zákroku jsem měl zaveden katetr (vývod), což bylo drobné omezení, ale již za 5 dní byl 29.6.2022 odstraněn. Stav se stabilizoval, prostata se zmenšila a já pociťoval i osobní úlevu, klid a pohodu. Došlo postupně k celkovému uklidnění, do 3 měsíců se všechno velmi výrazně zlepšilo, žádné léky neberu a tento stav je konstantní. A nyní, po 9 měsících od operace, můžu říci, že jsem ve svém věku udělal dobře. Zákrok není levný, stál 80.000,- Kč, ale jsem rád, že jsem se k tomu rozhodl, nelituji toho. Doporučil bych ho každému, kdo má obdobné problémy a váhá. Zjistil jsem již předtím, že obdobné zákroky u nás provádí i jiné kliniky. U mě ale zvítězila zcela jednoznačně erudice a zkušenost pana profesora Pacíka i celého jeho pracovního týmu, protože jejich zásluhou došlo k výraznému zlepšení kvality mého života.

pacient V. N., Slovensko

Po dlhotrvajúcich problémoch so zväčšenou prostatou mi môj urológ doporučil zákrok REZUM. Odporučil mi zákrok vykonať u profesora Pacíka v Brne pre jeho skúsenosti s touto metódou. V júni 2022 som podstúpil uvedený zákrok. S vysokou odbornosťou profesora Pacíka a ľudským prístupov veškerého personálu som sa ešte nestretol. Všetko prebehlo nad moje očakávanie. Na základe mojich skúseností som zákrok REZUM u profesora Pacíka doporučil bývalému spolužiakovi a ten po absolvovaní zákroku nelutoval vynaložených prostriedkov mi poďakoval a potvrdil moje skúsenosti.

Ing. Richard Benda, 79let

Od mých 70 let mne trápila zvětšená prostata. Nejhorší bylo časté vstávání v noci (5x) kvůli močení. Na urologii se mi snažili pomocí bral jsem různé léky, z nichž po jednom jsem se celý obsypal vyrážkou, musel se vyměnit za jiný až jsem jednou narazil na informaci o proceduře Rezum profesora Pacíka. Ihned jsem se objednal a při návštěvě pana profesora jsem obdržel podrobné informace o této metodě i o průběhu zákroku. Rovnou jsem se objednal. Zákrok proběhl přesně podle informace od profesora Pacíka, to znamená bezbolestně a ještě ten samý den jsem mohl jít domů. Drobným omezením byl umělý vývod moči do sáčku, který jsem nosil týden a pak byl odstraněn. Už od začátku rekonvalescence jsem pocítil značné zlepšení stavu. Noční močení se snížilo na 2-3x a ustálilo se na 2x za noc. Pro mne to znamená obrovské zlepšení. Neberu žádné léky na prostatu! Doporučuji všem, kteří mají podobné problémy jako já návštěvu profesora Pacíka, který se spolupodílel na vývoji této léčby v USA.

pacient Miloslav, 62 let, Brno

Několik let jsem měl problémy s močením, které se postupně zhoršovaly. Lék Ommic Tocas, předepsaný mým urologem, byl sice účinný, ale rozhodil mi tlak, a měl jsem pocity na omdlení ve stoje i v sedě. Hrozilo zablokování močení, nechtěl jsem na klasickou operaci, a proto jsem na internetu hledal jiné možnosti. Zaujala metoda REZUM, po přečtení dostupných informací a recenzí pacientů odoperovaných prof. Pacíkem, jsem jej oslovil e-mailem 24.04.2022 a po všech nezbytných vyšetřeních mě prof. Pacík odoperoval v Surgal Clinic v Brně dopoledne 27.05.2022 a odpoledne jsem odjel MHD domů. Po operaci problémy s močením se přestaly zhoršovat a si po dvou měsících nastalo znatelné zlepšení, které trvá doposud. Zákrok kupodivu nehradí zdravotní pojišťovna, ale nelituje investice do svého zdraví a životního komfortu ve výši 80.000 Kč. Doporučuji tuto metodu a jako operatéra prof. Pacíka, protože se podílel na pilotní studii, sám podstoupil zákrok touto metodou v USA, prosadil tuto metodu v ČR, odoperoval několik stovek pacientů a jeho přístup k pacientovi a komunikace s pacientem je příkladná.

pacient Petr, 58 let, Brno

Uvědomění si přítomnosti prostaty a problémů spojených s jejím zvětšováním přicházely nenápadně. Po více jak půl století bezproblémového fungování. Postupně se zmenšující intervaly ve dne i v noci začaly neúnosně omezovat běžný život. Po několika měsících užívání, urologem předepsaných léků, jejich vedlejší účinky převážily nad benefity. Obava z možných rizik klasického chirurgického zákroku mě přiměla hledat alternativní řešení. Po konzultaci v ordinaci prof. Pacíka jsem se i přes nadlimitní velikost rozhodl pro korekci metodou REZUM. Samotný zákrok i následná rekonvalescence proběhla bez komplikací. Pobyt a služby na klinice SURGAL odpovídají úrovni 5-ti hvězdičkového hotelu. Nyní, více jak půl roku po zákroku, je stav stabilizovaný a považuji podstoupení tohoto zákroku za rozumnou investici. Došlo ke zmenšení prostaty, ale hlavně ke zkvalitnění každodenního života. Pokud by v budoucnu byla nutná následná korekce touto metodou, jsem připravem ji bez obav podstoupit. To stejné bych doporučil každému, kdo obdobné problémy řeší a chce je šetrně eliminovat.

Ing. Václav Ryšánek, 74 let, Praha

V roce 2022 se mé problémy související se zbytnělou prostatou zhoršily natolik, že jsem začal uvažovat o operaci. O možnosti operovat zbytnělou prostatu metodou REZUM, která využívá k redukci hmotnosti zbytnělé prostaty přirozenou energii vodní páry, jsem se dozvěděl na internetu. Na internetu jsem se také zjistil, že na vývoji operativní metody REZUM se spolu s americkými specialisty podílel také český lékař, pan prof. MUDr. Dalibor Pacík, CSc. Po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem – urologem, jsem se rozhodl oslovit pana prof. Pacíka, jakožto operatéra s nejlepší průpravou a zkušenostmi s operativní metodou REZUM v České republice. Do dvou měsíců po prvotním vyšetření jsem byl operován panem profesorem Pacíkem na klinice Surgal Clinic v Brně. Během tří měsíců po operaci všechny mé dřívější urologické potíže vymizely. Proud moči výrazně zesílil, prodloužily se intervaly potřeby jít na WC, a to jak v noci, tak i během dne. Trápení zmizelo, a to vše díky operaci, která se obešla bez klasické „řezničiny“. Tato operace proběhla v příjemném prostředí, bez bolesti a s laskavým přístupem jak personálu, tak pana profesora. S celkovým výsledkem operativního zákroku jsem velmi spokojen. Vynaložených prostředků rozhodně nelituji, spíš je považuji za jednu ze svých nejlepších investic.

Ing. František Šmíček

Po obtížích, které se u mě začaly projevovat v důsledku zbytnělé prostaty jako časté močení a při ranním močení jsem měl problém se vymočit, musel jsem vyvinout velký tlak, abych se vymočil. Na základě těchto obtíží jsem se rozhodl pro operativní zákrok. Měl jsem dokonce stanoven i termín v nemocnici metodou „frézkováním“. Můj zákrok přerušil COVID 19. Proto jsem na internetu našel možnost podstoupení zákroku metodou REZUM. Vyhledal jsem si rozdíly mezi těmito metodami, a nakonec jsem se rozhodl pro metodu REZUM. Toto mé rozhodnutí podle mě bylo správné, neboť průběh zákroku a rekonvalescence probíhala nad mé očekávání. Nejkritičtějším bodem rekonvalescence bylo pro mě po vytažení katetru a "rozčůrání" se. Po tomto už rekonvalescence probíhala bez komplikací a po týdnu od zákroku jsem nastoupil do práce. V současnosti můžu konstatovat, že zákrok pro mě znamenal významné zlepšení mého zdravotního stavu, i když jak se říká "jak za mlada to už není".

Ivan Vašíček

Je mně 56 let a v dubnu 2022 jsem podstoupil zákrok léčebnou metodou REZUM. O této léčbě jsem se dočetl zcela náhodou poté co jsem na internetu hledal nového urologa. Bylo to na základě nespokojenosti s dosavadním lékařem a jeho způsobem léčby. Ordinaci jsem navštěvoval přibližně tři roky a stéle mně byly předpisovány stejné léky které můj problém se zvětšenou prostatou neřešily. Navštívil jsem tedy ordinaci profesora Pacíka v Brně kde jsem po vstupním vyšetření byl podrobně obeznámen s metodou REZUM. Jako vhodný pacient jsem se rozhodl léčbu podstoupit a po dvou měsících od vstupní prohlídky jsem se dostavil na zákrok. Moje největší obava byla ze zavedeného katetru do močové trubice. Moje obavy byly zcela zbytečné a již po pěti dnech byl katetr vyjmut. Zákrok probíhal bezbolestně na klinice v Brně, v příjemném a moderním prostředí. Tentýž den po zákroku jsem jíž mohl odejít domů. Jsem rád že jsem se rozhodl pro metodu léčby REZUM, vynaložených prostředků nelituji a všem mužům kteří mají problémy se zvětšenou prostatou doporučuji navštívit ordinaci. Prodělaný zákrok pozitivně ovlivnil kvalitu mého života a pevně doufám že moje prostata zůstane i nadále ve formě. Na závěr bych chtěl poděkovat za vstřícný přístup profesorovi Pacíkovi a jeho kolektivu.

Alois Dostál

Ač nevzdělaný v medicínském oboru, a přes počáteční nedůvěru, pramenící z nevědomosti, mohu s jistotou a bez přehánění potvrdit úspěšnost zákroku i přes jisté mírné komplikace (každý jsme jiný a na každého působí zákrok jinak – zejména hraniční gramáž prostaty, vysoký KT, lékové intolerance atp). Excelentní výkon pana profesora a jeho týmu, kterému bych se, po zkušenostech neváhal opět svěřit do péče, mne nadchla. Jsou to nesmírně pohodoví lidé a jejich profesionalita si zasluhuje obdivu. V podstatě jsem se svým zdravotním stavem po zákroku uveden do věku před dvaceti lety. Tato neinvazivní metoda, která je s nejvyšší přesností a odborností prováděna panem profesorem MUDr. Pacíkem, skrytá záruku, že si nevyrobí dlouhodobého pacienta. Doporučuji všemi deseti každému, kdo dbá o svůj stav, jelikož stejně jako není mládí zárukou zdraví, nemusí být stáří doprovázeno nemocemi. Cena: žádné bohatství na světě se nedá srovnat se zdravým tělem. Celkový výkon splnil moje očekávání, bez uzardění bych jej doporučil svému blízkému a rozhodně nelituji takto vložené investice, přičemž ji samozřejmě považuji za adekvátní.

Ing. Staněk Rostislav

Je mi 72 let a s prostatou jsem se léčil asi 8 let. Ošetřujícím lékařem mi, vzhledem k zhoršujícímu se stavu, byla doporučena operace. Jsem diabetik, proto jsem hledal co nejméně invazivní metodu operace. Obrátil jsem se proto na profesora Pacíka s žádostí o vyšetření a zvážení možnosti operace metodou REZUM i když moje prostata přesahovala velikostí doporučené hodnoty. Vyšetření dopadlo kladně a v březnu 2022 jsem operaci absolvoval k mé plné spokojenosti. S výsledkem jsem spokojen, odpadlo noční vstávání /předtím i 3krát za noc/, močení probíhá bez komplikací. Rekonvalescence byla bez obtíží, jen katetr částečně omezuje v pohybu. I když je operace finančně náročnější, vynaložených prostředků nelituji a považuji je za dobře investované. Tuto metodu bych doporučil každému, kdo potřebuje vyřešit své urologické problémy.

pacient Mirek S., 64 let

Problémy s prostatou přetrvávaly více jak 10 let, které se neustále zvětšovaly, byl jsem celou dobu pod kontrolou urologa, který můj problém řešil medikamenty (Atucare), ale prostata byla stále větší a potíže byly taky stále větší a všechno se točilo jen kolem hledání záchodu, nebo místa pro možnost si odskočit. Cestovat nejen do města byl pro mě dost závažný až stresující problém, letadlo, autobus, nebo kolona v autě apod. Kvalita života s takovou prostatou se zhoršila a proto jsem se rozhodl to řešit. Na internetu jsem se dočetl, že v Brně u pana profesora MUDr. Pacíka se provádí operace prostaty metodou REZUM. Dostal jsem se skutečně do dobrých rukou. Vyčerpávající informace o operaci a následně profesionální operace prostaty na klinice Surgal v Brně splnila moje očekávání. Půl roku po operaci můžu říct, že jsem udělal moc dobře. Všechny výše uvedené potíže byly odstraněny a zbývá jen poděkovat panu profesoru MUDr. Pacíkovi a jeho kolektivu za perfektně odvedenou práci. Problémy byly určitě větší, než částka zaplacená za operaci a taky mohu všem, co tyto potíže s prostatou mají, jen doporučit.

pacient Vítězslav

Léčil jsem se s prostatou několik let. Byla mně doporučena operace. Na jaře letošního roku jsem se dozvěděl o léčebné metodě REZUM. Po konzultaci a vyšetření mě prof. Dalibor Pacík provedl zákrok, který byl bezbolestný. Léčení bylo bez komplikací. Po třech měsících jsem bez léků, vrátil jsem se k normálnímu životu. Doporučuji léčbu REZUM všem, kteří si chtějí vyřešit urologické problémy, vynaložených investic nelituji a považuji je za adekvátní. Děkuji p. prof. Pacíkovi.

František Studénka

Po neustále a dlouhodobě se zhoršujících potížích jsem hledal invazivní řešení mých problémů. Vzhledem k tomu, že tradiční metody vyžadují velmi dlouhou rekonvalescenci a také s sebou nesou větší a závažnější rizika, jsem se rozhodl pro inovativní metodu REZUM. Zároveň jsem však hledal lékaře, který již má s touto novou metodou dostatečné zkušenosti. Pan profesor Pacík má nejenom ty, ale také nesmírně vstřícný, profesionální a zároveň lidský přístup. Před zákrokem, jakož i po něm, mi vše řádně vysvětlil a zodpověděl veškeré mé dotazy. Zákrok proběhl rychle a úspěšně, a to i přes drobné komplikace při rekonvalescenci, při kterých se mi však dostalo nevídané podpory a péče. Jsem velmi rád, že jsem tuto metodu zvolil a panu profesorovi za vše vřele děkuji.

pacient V. R., Brno

Je mi 79 a prostatu jsem měl velkou 85 gr. Trpěl jsem častým a zejména velmi urgentním močením, které mne omezovalo i v běžných denních aktivitách. Dlouholetá léčba medikamenty nikam nevedla, mé potíže se sice pomalu, ale trvale zhoršovaly. Rozhodl jsem se tedy v březnu pro operaci zmenšení prostaty metodou Rezum u prof. Pacíka. Přestože velikost mé prostaty byla na hranici proveditelnosti vše proběhlo k mé spokojenosti. Určité nepříjemnosti se zavedeným katetrem a po jeho odstranění během týdne vymizely a můj stav se začal výrazně zlepšovat. Při kontrole u prof. Pacíka po třech měsících od zákroku jsem měl prostatu velikostí 35 gr. a výrazně zlepšený proud moči. Dnes po půl roce od zákroku vedu normální život, neberu žádné léky a jsem bez potíží. Výsledky zákroku předčily má očekávání, vložených prostředků nelituji a v případě, že by to potřebovali bych jej doporučil i svým blízkým. Chtěl bych také touto cestou poděkovat prof. Pacíkovi a jeho týmu za profesionální a lidský přístup a stejně tak i kolektivu Surgal Clinic.

Vlastimil Š., 60 let

Zákrok metodou REZUM u pana profesora Pacíka v Brně, jsem si nadělil jako dárek ke svým lednovým 60. narozeninám v roce 2022. Vždyť jednou z mála smysluplných investic je investice do vlastního zdraví. Před více jak 30 ti lety mne postihly opakované urologické záněty s následným onemocněním krve s občasnými krvácivými projevy. Toto onemocnění jsem překonal díky několikaleté léčbě, ale s následky mj. častého, a nejen nočního močení, což se s přibývajícím věkem postupně i přes urologickou medikaci zhoršovalo a bylo nezbytné situaci řešit. Seznámil jsem se s principem metody REZUM a následně i s panem profesorem Pacíkem a po nezbytných vyšetřeních včetně hematologických, jsem podstoupil zákrok metodou REZUM. Po více jak půl roce si užívám nebývalý komfort. Běžně spím celou noc, sem tam s jednou noční cestou.... V zaměstnání si spíše připomínám, že bych měl zajít na toaletu než, že bych měl nucení. Pokud s přáteli zajdu na pivo - jedno, dvě či více - nestarám se, kde po cestě domů navštívím toaletu, protože to není třeba....

PhDr. Martin Přibáň

Mé potíže s prostatou trvaly cca 10 let, tedy od mých 54 let. Pravidelné sledování a lék typu Prostamol. V roce 2015 jsem zjistil při preventivní prohlídce a ultrazvuku silné zvětšení prostaty, vyměnil jsem lékaře, byl mi předepsán Omnic Tocas, „na doživotí“. Tento lék neměl mít vedlejší účinky, nicméně je měl, a to především v sexuální oblasti. Když jsem se dozvěděl o možnosti řešit můj problém metodou Rezum, chtěl jsem zjistit víc. Návštěva v brněnské ambulanci Prof. Pacíka přispěla k mému rozhodnutí, jediným zádrhelem byla cena, resp. moje ochota obětovat značnou částku pro „pouhou“ naději na zlepšení. Po několikaměsíčním váhání jsem se rozhodl a operaci koncem srpna 2021 podstoupil. Vlastní zákrok jsem absolvoval při plné anestézii, prostata byla v té době již podle slov pana profesora hodně velká. Po vlastním zákroku, který z výše uvedeného důvodu sestával z 10 aplikací páry, jsem zůstal přes noc v péči Surgal Clinic a druhý den jsem s katetrem odjel domů. To byla asi nejnepříjemnější fáze celého příběhu. Katetr jsem měl více než 10 dní, dost mě to stresovalo, občasné ucpávání cévky, sledování množství krve v moči, byl jsem vyplašený, i když zbytečně. Vše bylo ale napraveno po odebrání katetru. Co se změnilo ihned: zmizel pocit překážky při močení, zmizelo ultimativní nucení bez efektu. Po měsíci bylo vše téměř v pořádku, vysadil jsem lék a pomalu zapomínal na to, jak to bylo před operací. Výrazně déle trvalo ale „očišťování“ od účinků Omnicu a pravidelné noční vstávání. Chvíli jsem měl pocit, že se to zhoršuje, pak zase zlepšuje, a objektivně mohu říct, že definitivní návrat k normálu nastal cca po půl roce. Od dubna 2022 je vše, jak má být, a tento stav trvá. Pozitivní závěr mohu potvrdit i po dalších třech měsících. Noční močení dnes ovlivňuje pouze množství tekutin vypitých navečer, a ne prostata. Sečteno podtrženo: zákrok je velmi citlivý, efektivní, profesionální, a i přes značnou finanční náročnost bych své rozhodnutí nikdy nevzal zpět. Vřele doporučuji!

František Kuba

Po mnohaletém žití s problémy typickými pro zvětšenou prostatu, které měly tendenci se v čase zhoršovat, jsem se rozhodl hledat řešení. Ošetřující lékař mě seznámil s různými možnými zákroky a doporučil operaci metodou TUREP. Při hledání informací o operacích zvětšené prostaty jsem se dozvěděl o nové metodě REZUM, kterou provádí pan profesor Pacík v Brně. Na můj prvotní dotaz přišla rychlá odpověď a následné pozvání na prohlídku. Pan profesor se mi osobně věnoval a poskytl mi komplexní informace o uvažovaném zákroku metodou REZUM. Samotná operace proběhla v únoru 2022 na SurGal Clinic v Brně, cca dva a půl měsíce od první návštěvy. Zákrok prováděl pan profesor, prostředí bylo velmi příjemné stejně tak jako veškerý personál. Na kliniku jsem se dostavil v 6.30 hodin ráno, v 16 hodin jsem odcházel domů. Dnes jsem velmi rád, že jsme se rozhodl řešit své dlouhodobé problémy s močením právě touto metodou a můžu ji upřímně doporučit ostatním. Kvalita života se u mne radikálně zlepšila, a tak můžu konstatovat, že vynaložené prostředky určitě stály za to.

František Kuba
jednatel firmy
KAMEX, spol. s r.o.

Marcel Vlček, 53 let, Tanvald

Od jara 2021 jsem začal řešit problémy s prostatou, a to s problémem úplného vyprázdnění močového měchýře a s tím spojených nepříjemností. Například častého močení, jak přes den, tak i v noci. Dále pak nutností okamžitého vyhledání toalety při nutnosti močení z důvodu nemožnosti zadržet močení. Po vyšetření mi byla zjištěna zvětšená prostata, a to střední lalok. Po konzultaci s ošetřujícím lékařem mi byla doporučena operace a to frézováním. Která je plně hrazená pojišťovnami. Po tomto vyšetření jsem se začal zajímat i o jiné možnosti léčby a narazil jsem na metodu Rezum. Objednal jsem se proto k panu profesorovi Pacíkovi do Brna na vyšetření. Pan profesor mi všechno vysvětlil a upozornil mě, že nejsem úplně vhodný adept na zákrok Rezum, ale i pacienty se stejnou diagnosou (zvětšený střední lalok) úspěšně odoperoval. Při této návštěvě mi bylo zároveň zjištěno velké množství zbytkové moči, a tak mi byla zavedena cévka. Po výměně několika mejlů mi byl navržen možný termín operace 4. únor 2022. Po několika další konzultacích s panem profesorem jsem tedy 4. února 2022 podstoupil zákrok Rezum. Operace proběhla bez nejmenších komplikací. Druhý den jsem odcestoval domů. Před operací jsem byl upozorněn, že cévka bude po operaci zavedena vždy na tři týdny, kdy proběhne kontrola u pana profesora a zdali se po jejím vytažení rozčůrám. Protože jsem měl cévku zavedenou již od listopadu, tak to pro mě nebyla žádná novinka. Po první kontrole po třech týdnech jsem se bohužel nerozčůral, ale po celou dobu od operace jsem neměl vůbec žádné bolesti, mohl jsem dělat úplně vše. Třeba i chodit lyžovat. Při další návštěvě u pana profesora Pacíka 21.března 2022 mi byla cévka odstraněna a já se po jejím odstranění opět rozčůral. Po čtyřech měsících od operace je vše v pořádku. Nepociťuji žádné problémy s močením a plností močového měchýře. Dokonce se mi vrátil proud moči. Dnes neužívám žádné léky na prostatu. Musím konstatovat, že vynaložených prostředků jsem od začátku nelitoval, věřil jsem, že vše dobře dopadne. Zákrok Rezum mohu jen doporučit. Děkuji tímto panu profesoru Pacíkovi a celému kolektivu.

JUDr. Ludvík David, 71 let, Brno

Pro metodu REZUM jsem se rozhodl z důvodu déletrvajících obtíží – a rozhodně nelituji ani vzhledem k jednoznačně pozitivnímu výsledku, ani co do vynaložených finančních prostředků. Po zákroku, při němž mimo jiné oceňuji i následnou péči, se mé pravidelné celonoční „výlety“ omezily v průměru či spíše maximálně na jeden, a co je ještě podstatnější – odpadly všechny doprovodné potíže spojené (nejen v noci) s pocitem nucení na WC. To vše během tří až čtyř měsíců, přičemž vysazení běžné medikace také není maličkost. Mohu tedy zákrok jen doporučit a poděkovat panu profesoru Pacíkovi a jeho týmu k aplikaci uvedené metody.

Jaroslav V., Brno

Je mi 71 let. Několik let jsem se léčil s prostatou (častější močení, slabý proud moči, neúplné vyprázdnění močového měchýře). Urologii prof. Pacíka v Brně navštěvuji cca již 6 let. Od ošetřující doktorky jsem se dozvěděl o léčebné metodě Rezum. Domluvil jsem si konzultaci s vyšetřením u prof. Pacíka, kde mi bylo na závěr sděleno, že jsem vhodný pacient pro použití metody Rezum. Z hlediska mého věku jsem nechtěl absolvovat klasickou operaci. V únoru 2022 jsem v 7 hodin ráno nastoupil na Surgal Clinic, kde prof. Pacík zákroky metodou Rezum provádí. Následující den v dopoledních hodinách jsem šel z nemocnice domů. Po zákroku i v následujících dnech se prof. Pacík intenzivně zajímal o můj zdravotní stav. Po vytažení katetru bylo hned znát, že moje urologické problémy se s postupem rekonvalescence stále umenšují, což bylo nakonec potvrzeno i na kontrole za tři měsíce po zákroku. Nyní již neberu žádné léky. Závěrem chci říct, že s celkovým výsledkem zákroku jsem velmi spokojen a vynaložených financí nelituji a doporučuji ji všem, kteří chtějí vyřešit své urologické problémy. Na závěr chci panu prof. Pacíkovi poděkovat za velmi profesionální a současně lidský přístup.

Ing. František Struhár

V únoru 2022 jsem u pana prof. Pacíka podstoupil zákrok metodou REZUM, která vyřešila mé potíže se zvětšenou prostatou. Přestože velikost prostaty v mém případě byla na horní hranici proveditelnosti, vše proběhlo podle nastaveného scénáře. Měsíc po zákroku jsem se vrátil k normálnímu životu a teď po čtyřech měsících neberu žádné léky a jsem úplně bez potíží. Výkon splnil moje očekávání, proto vůbec nelituji vynaložených finančních prostředků a zákrok u profesora Pacíka doporučuji svým známým. Závěrem bych chtěl poděkovat prof. Pacíkovi a jeho kolektivu za profesionální a lidský přístup.

MVDr. Rudolf Šetka

Operaci prostaty metodou REZUM jsem absolvoval v prosinci 2021. Do té doby jsem byl léčen na BHP medikamentózně deset let s postupným zhoršováním mikce a častým nucením. Po měsíci a půl po zákroku jsem přestal užívat perorální medikaci a proud moče a nuceni na moč se ustálil na úrovni, jakou jsem měl před 10 lety. Operaci jsem postoupil v době, když má prostata dosahovala objemu 100 ml. Byl jsem proto rád, že i přes tuto velikost mé pan profesor operoval. Nereálná očekávaní jsou myslím, nejen v zdravotnictví, častá. I já je měl. Presto s odstupem času, jsem moc rád, že jsem zákrok podstoupil a mohu zodpovědně doporučit svým blízkým i známým tento způsob řešeni BHP. Vzhledem k výsledku i k způsobu provedeni a zejména přístupu pana profesora i ošetřujících na klinice, mi připadá investovaná částka víc než adekvátní.

Miroslav Novák

Ve svých 72-letech, mně byla diagnostikována zvětšená prostata. V létě na dovolené mě zastihla retence moči. Byla mně doporučena standardní operace prostaty. Z hlediska mého věku jsem nechtěl absolvovat klasickou operaci. Na internetu jsem našel neinvazivní metodu Rezum. Kontaktoval jsem pana profesora Dalibora Pacíka. Ve velmi krátké době proběhla konzultace a doplňující vyšetření, které dopadlo příznivě. I když jsem neměl ideální indikace (retence moči, prostata 95 ml), tak jsem se pro výkon Rezum na klinice SurGal Clinic v Brně, rozhodl. Výkon jsem absolvoval v listopadu 2021. Frekvence močení výrazně snížila. Pokud tento stav vydrží i nadále, budu spokojený. Děkuji panu profesoru Daliboru Pacíkovi za vysoce odbornou péči, metodou Rezum doporučuji všem, kteří potřebují vyřešit šetrně své problémy s prostatou. Nelituji vložené investice.

Michal Pavela, 57 let, Olomouc

Poslední roky jsem musel častěji na záchod během dne, přicházel pocit nevyprázdněného měchýře, objevoval se slabší proud moči. Stav se pomalu, nenápadně zhoršoval. Začalo mě trápit časté noční vstávání. Na poslední prohlídce v říjnu 2021 urolog zjistil, že mám velké množství zbytkové moči v měchýři, zhruba půl litru. Zavedl mi katetr a předepsal léky s tím, že když se stav nezlepší, budu muset podstoupit operaci TURP. Začal jsem se zajímat, co tento zákrok znamená a jaké jsou případné alternativy. Absolvoval jsem konzultaci s lékařem, který provádí operace prostaty "zeleným" laserem a metodou HoLEP. Zajímaly mě praktické zkušenosti a rizika. Současně jsem narazil na článek o nové metodě Rezüm, jejímž průkopníkem je v České republice pan profesor Dalibor Pacík. Poslechl jsem si rozhovor s panem profesorem v Českém rozhlase, viz https://brno.rozhlas.cz/host-dne-na-morave-dalibor-pacik-8142166. Metoda Rezüm mě okamžitě zaujala, oproti ostatním alternativám se mi zdála šetrnější a hlavně méně riziková. Rychle jsem si domluvil předoperační vyšetření. Pan profesor Pacík mi trpělivě a podrobně vysvětlil, v čem metoda spočívá a co by mě jako pacienta čekalo. Upozornil mě také, že nejsem "primární indikací", jelikož mám zavedený permanentní katetr. Úspěšnost je v takových případech kolem 70%, u mužů bez katetru se přitom pohybuje kolem 95%. Přesto jsem neváhal a rozhodl se pro Rezüm. Zákrok proběhl v prosinci 2021 v brněnské nemocnici Surgal Clinic. Byl naprosto bezbolestný, celý jsem ho prospal. Personál nemocnice byl jedním slovem skvělý. Ochotný, milý, vstřícný. Večer po operaci jsem se nechal odvézt do Olomoce. I když bych teoreticky mohl sám řídit, po analgosedaci to lze, přece jen jsem to nechtěl riskovat. Doba po výkonu proběhla lépe, než jsem očekával. Bolesti byly mírné, analgetika jsem nepotřeboval. Nejhorší byl katetr, který jsem musel mít zavedený tři týdny, jelikož jsem ho měl již před operací. Začátkem ledna jsem přijel do ordinace profesora Pacíka na vytažení katetru a kontrolu. Začal jsem spontánně močit, zpočátku s větší příměsí krve a často. To byla úleva! Zhruba po týdnu se krev z moči vytratila, frekvence močení se postupně snižovala. Dnes vstávám jednou za noc. Tři měsíce po zákroku jsem byl na kontrole. Močové reziduum bylo zhruba 40 ml oproti 500 ml před operací, prostata se zmenšila z cca 56g na 25g. Subjektivně se cítím velice dobře, téměř jak zamlada. Velký dík patří panu profesorovi Pacíkovi. Nejen za operaci, ale také za celkovou péči. Kdykoli jsem potřeboval, rychle odpovídal na moje mailové dotazy, povzbuzoval a dodával mi naději. Cena za zákrok se může zdát vysoká. Podle mého názoru je to relativní, záleží s čím ji porovnáváme. Pokud bych po nepodařené laserové operaci nebo TURP zůstal v 56 letech trvale inkontinentní nebo s erektilní dysfunkcí (riziko je sice nízké, nicméně na rozdíl od Rezüm existuje), vyčítal bych si do konce života, že jsem nezplatil 80.000 Kč za Rezüm. Z dnešního pohledu považuji tuto investici za jednu z nejlepších ve svém životě. Operace Rezüm splnila má očekávání a ze své vlastní zkušenosti ji mohu doporučit. Pro ty co váhají přidávám, čím dříve, tím lépe.

Viliam Matušek, 69 let, Poprad

Niekoľko rokov som bol na prostatu liečený medikamentózne a bol som upozornený, že už to musím riešiť operáciou.Hľadal som informácie-nakoľko tento zákrok som považoval za veľmi rizikový a dôležitý! Objavil som meno prof.Pacíka v Brne a Surgal Clinic. Po prvej návšteve mi bolo jasné,že pán profesor mal úplne presné informácie, nakoľko sa priamo podieľal na medzinárodnom výskume liečby prostaty a poskytol mi podrobné informácie zákroku Rezum ktorý osobne zavádzal do praxe na Surgal clinic. Jeho skúsenosti okamžite rozhodli o tom, že tento zákrok chcem absolvovať v Brne. V novembri 2021 som zákrok absolvoval a uskutočnil ho pán profesor. Bol to bezbolestný zákrok, čo som neočakával. Dnes môžem povedať,že by som každému odporúčal Surgal Clinic v Brne,nakoľko celý operačný tím na čele s prof.Pacíkom pracoval vysoko profesionálne a to od vstupného vyšetrenia až po samotný zákrok. Teraz neberiem žiadné lieky na prostatu/fungujem normálne a vzhľadom k tomu ako som s tým žil v posledných rokoch považujem vynaloženú fin.čiastku za adekvátnu a nepodstatnú.

Ing. Josef Mrkva, Kněždub

Je mi 64 roků a s potížemi s prostatou jsem se potýkal řadu let. Zpočátku jsem si kupoval doporučované potravinové doplňky a čaje, později jsem pod dohledem urologa užíval předepsané léky. Přesto se stav pomalu zhoršoval, v noci mě často budilo nutkání na močení a byl jsem lékařem upozorněn, že budu muset časem podstoupit operaci prostaty. Od známých jsem věděl, jak tato operace běžnou metodou probíhá, jak je bolestivá a jak dlouhá je rekonvalescence. Začal jsem proto pátrat po alternativním řešení. A tak jsem objevil metodu REZUM, kterou provádí pan profesor Pacík v Surgal Clinic v Brně. Zjistil jsem, že cena zákroku je sice vysoká, ale pozitivní zkušenosti pacientů pana profesora, kteří podstoupili operaci prostaty metodou REZUM, rozhodly. Navázal jsem s panem profesorem kontakt a domluvil si konzultaci. Dohodli jsme se na provedení zákroku a pan profesor mi všechno důkladně vysvětlil. Operaci jsem podstoupil v prosinci 2021 v Surgal Clinic v Brně. Vše proběhlo k mé naprosté spokojenosti a byla mi věnována veškerá péče. Na klinice jsem strávil jednu noc. Po návratu domů jsem byl s panem profesorem ve stálém kontaktu a formou e-mailu jsem s ním konzultoval drobné problémy, které se vyskytly, např. krev v moči. Týden jsem měl zavedený katetr a poté mi byl v ordinaci profesora Pacíka odstraněn. Ještě několik dní jsem měl problém s úplným vyprázdněním močového měchýře, měl jsem slabý proud moči, ale během tří týdnů od operace se stav upravil. V březnu 2022, kdy uběhly tři měsíce od operace, jsem byl u pana profesora Pacíka na kontrole, prostata se podstatně zmenšila, močení se upravilo a všechny laboratorní výsledky byly v normále. V současnosti se cítím velmi dobře a žádné problémy s prostatou nemám. Jsem velmi rád, že jsem se rozhodl pro tento způsob léčby u pana profesora Pacíka. Vynaložil jsem sice značnou finanční částku, ale ušetřil jsem si velké bolesti a dlouhou dobu léčení, které by následovalo po klasické operaci. Investoval jsem do svého zdraví, a to je pro mě důležité. Pana profesora Pacíka si velmi vážím pro jeho profesionální a lidský přístup. Všem bych metodu REZUM a pana profesora Pacíka doporučil.

Mgr. Petr Urban, Bystřice pod Hostýnem

Nikdy jsem nevěřil tomu, že mne někdy mohou potíže s močením potkat. Když jsem však před zhruba 5 lety začal pociťovat nepříjemné pocity v podbřišku a opakovaná léčba vracejících se akutních "zánětů" močových cest zabírala vždy jen krátce, začal jsem podléhat panice. Můj stav před operací se vystupňoval natolik, že už jsem nemohl ani normálně chodit, aniž bych při každém kroku nepociťoval naléhavé nutkání na močení. Opakovaly se u mne často noci, kdy jsem musel na toaletu téměř každou hodinu! Takové dny jsem již považoval za hodně omezující a velmi nepříjemné. Cestování u mne poslední tři roky nepřicházelo vůbec v úvahu. Díky svému urologovi jsem se dozvěděl o panu profesorovi Pacíkovi a léčebné metodě REZUM. Neváhal jsem ani okamžik! Zhruba tři týdny před operací jsem byl přijat v ambulanci pana profesora a neinvazivní metoda mi byla velmi důkladně, podrobně a ochotně vysvětlena, než se definitivně rozhodnu. Šel jsem do toho. 12.11.2021 jsem metodu REZUM absolvoval na Surgal Clinic v Brně. Při vlastním zákroku jsem necítil vůbec nic, po zákroku jsem si cca 3 týdny myslel, že už se snad nikdy normálně nevymočím.. Po té - po vytažení katetru, konečně nastala pro mne taková úleva, kterou může ocenit pouze ten, kdo podobné potíže se zvětšenou prostatou sám zažil. Jsem v současné době, 5 měsíců po operaci, doslova jako "znovuzrozený". V noci chodím na toaletu maximálně 1x. Kdybych dodržoval správnou životosprávu a večer omezil pití, tak nebudu muset vstávat možná ani jednou. Přes den mohu dělat všechno jako dřív, aniž bych musel myslet stále na to předešlé nepříjemné nutkání..Medikaci v současné době neberu žádnou. Díky panu profesorovi Pacíkovi a léčebné metodě REZUM se mi vrátila dobrá nálada a nová energie do života. Vynaložených finančních prostředků v žádném případě nelituji - do čeho jiného by měl člověk přednostně investovat, když ne do zdraví? Svým známým, kteří mají podobné potíže, jaké jsem ještě pře půl rokem prožíval sám, bych tuto operaci rozhodně doporučil!

Ing. Tomáš Veselý

Ve věku 63 letech jsem poprvé navštívil urologickou ambulanci kvůli potížím s močením a poté jsem 4 roky užíval léky na zmírnění potíží. Bohužel problémy se stále zhoršovaly a proto jsem se rozhodl pro radikální zákrok. Standardní operaci prostaty jsem se chtěl vyhnout kvůli rizikům, které mi různí známí líčili i kvůli času strávenému v nemocnici. Shodou okolností jsem objevil metodu Rezum i pana profesora Pacíka. Po prostudování dostupných informací a po potvrzující prohlídcev ambulamci pana profesora jsem zvolil nejbližší možný termín. Profesionální a lidský přístup včetně vysvětlení možných komplikací potvrdil moje rozhodnutí. Vše proběhlo podle očekávání i když rekonvalescence trvala o něco déle než bylo deklarováno. Po 1/2 roce ale můžu svědomitě prohlásit, že se očekávání spnilo vč. toho, že nemusím nadále užívat léky. Vynaložených financí rozhodně nelituji. Přeji hodně úspěchů při prosazování této léčby BPH.

PhDr. Jan Chmelíček, Brno

Spisovatel Gabriel Chevalier ve své úsměvné knížce Zvonokosy píše o svérázné zábavě mladých chlapců, kteří, když si jdou ulevit někde v přírodě, mohou pro zábavu proudem moči pronásledovat mouchu nebo motýlka, přelétajícího z květu na květ. Stará moudrost tuzemských chlapů zase v jedné anekdotě tvrdí, že zatímco ti, co jsou „v pořádku,“ mohou na sněhu narýsovat žlutý kaligrafický podpis, prostatici se musí spokojit s pouhou morseovkou...Vzpomínám na to s úsměvem pět měsíců po zákroku metodou REZUM, který jsem absolvoval v brněnské nemocnici Surgal. Už se zase cítím (skoro) jako onen mladý kluk ze Zvonokos, ačkoli mám dvaasedmdesát. A teď prozaičtěji: Potíže spočívající v častém nočním močení jsem začal pociťovat přibližně před 15 lety. Postupně se k příznakům dráždivého močového měchýře začaly přidávat další potíže charakteristické pro benigní hyperplazii prostaty. Medikamentózní léčba měla jen dílčí účinky a během let bylo stále jasnější, že nebude trvalým řešením. Ačkoli mým ošetřujícím lékařem byl od samého počátku přednosta urologické kliniky brněnské Fakultní nemocnice prof. Dalibor Pacík a neměl jsem tedy pochybnosti, že klasická transuretrální resekce prostaty by byla provedena rukou zkušenou a nad jiné povolanou, přece jen jsem radikální zákrok odkládal v domění, že se stane zázrak. Hlavně obava z případných vedlejších následků narkózy byla jednou z příčin odkladů rozhodnutí, které zřejmě z větší části způsobily nežádoucí trvalé změny struktury svaloviny mého močového měchýře. Močit jsem musel i pětkrát až šestkrát za noc po malých dávkách, kvalita spánku tomu odpovídala. Každá procházka po městě se mi stávala orientačním během od jedné toalety k druhé, v přírodě jsem musel vyhledávat výhradně vylidněná místa a pro cesty mezi Prahou a Brnem jsem musel postupně rezignovat na autobus. Věděl jsem přirozeně o metodě REZUM, kterou profesor Pacík „přivezl“ z USA a začal ji uplatňovat v Brně, ale cena za výkon na soukromé klinice (80 000 Kč) nebyla právě nejmenší, a tak jsem chvíli čekal, že moje zdravotní pojišťovna konečně porovná náklady na dosavadní i nové způsoby léčby zbytnělé prostaty a vyvodí z toho důsledky. Jenže, nestalo se (na rozdíl od Slovenska, kde pojišťovny k úhradě alespoň přispívají). A tak jsem rozhodl až loni v listopadu. Dodnes lituji, že jsem tak neučinil dřív. Ušetřil bych si mnohou trpkou chvíli. Nebudu opakovat to, co píší a říkají i jiní pacienti profesora Pacíka. Vše kolem jeho zákroku mělo charakter vysoké profesionality. Mimo jiné i díky faktu, že zhruba desetiminutová „operace“ proběhla v komfortním prostředí brněnské soukromé kliniky, nikoli v ambulanci. Všem, kdož se pro výkon rozhodnou, zvláště těm starším, mohu doporučit následné setrvání na lůžku do dalšího dne, jen tak pro jistotu, kvůli případné nepředvídané hematurii nebo jiné – spíše jen teoreticky možné - komplikaci. Zákrok v analgosedaci jsem vůbec necítil, stejně jako jsem neměl ani žádné nepříjemné pocity po odstranění katetru, který jsem během následujícího týdne pociťoval jako jediný dyskomfort. Prostě – jako by se bylo nic nestalo (z výsledku jsem byl nadšen). Brzy jsem po konzultaci s profesorem Pacíkem vysadil veškerou medikamentózní léčbu. Jako vzpomínka na doby, kdy jsem musel vydat velké úsilí k vypuzení pár kapek z těla, mi pět měsíců po zákroku zůstala jen jediná potíž: V noci musím jednou vstávat. Ale i s tím jsem po tolika letech trápení mého močového měchýře počítal. Kdyby se mne někdo ptal, zda výkon splnil mé očekávání, jednoznačně řeknu, že je předčil. Pokud bych měl radit někomu blízkému, na kom mi záleží, doporučil bych mu rozhodnout se co nejdřív. Ta investice do vlastního zdraví a dobré pohody – alespoň v mém případě – měla rozhodně smysl.

pacient z Prahy, 49 let

Před více jak 5 lety jsem měl diagnostikovanou zbytnělou prostatu. Poslední dva roky jsem chodil poměrně často na záchod, jak během dne tak i v noci. Hledal na internetu v zahraničí nějaké řešení. Našel jsem REZUM a zjistil, že už tuto metodu provozuje v Brně pan doktor Pacík. Výkon splnil moje očekávání. Na klinice jsem strávil po operaci jednu noc. Personál kliniky super. Rekonvalescence do současného stavu (5 měsíců po operaci) trvala asi měsíc. Nejvíce nepříjemný byl týden zavedený katetr. Zákrok doporučuji všem kdo mají stejné problémy a hledají osvědčené a šetrné řešení pro svoje tělo.

Otakar Schelle

V měsíci listopadu 2021 jsem postoupil výkon Rezum. Vše mně bylo podrobně vysvětleno. Tento zákrok jsem postoupil u pana profesora Pacíka, protože jsem věděl ,že se podílel na vývoji této technologie a má s ní dlouhodobé zkušenosti. Vše proběhlo bez sebemenších problémů a bezbolestně. Jednu noc jsem strávil na klinice, kde o mně bylo perfektně postaráno. Finanční investice nelituji, protože můj stav se rapidně zlepšil. Tento zákrok doporučuji všem známým, protože splnil má očekávání.

Milan Tomka, 69 let

Viac ako 10 rokov som sa liečil na BHP. Zdravotný stav sa mi zhoršoval a môj urológ mi navrhol Otvorenú prostatektómiu. Hľadal som na nete šetrnejšiu metódu. Našiel som REZUM v Brne. Po dohovore som absolvoval konzultáciu a vyšetrenie u profesora Pacíka. Rozhodol som sa pre operáciu pod jeho vedením. Operovaný som bol 19.11.2021. Teraz po 5 mesiacoch môžem konštatovať že moje očakávania sa splnili. Operáciu REZUM som odporučil aj svojmu staršiemu bratovi. Peniaze vložené do zákroku považujem za veľmi dobrú investíciu pre svoje zdravie. Operačnú metódu REZUM teraz ponúka na Slovensku aj v ČR viacero nových centier no s malými skúsenosťami. Ja som vsadil na vysokú odbornosť a najväčšie skúsenosti profesora Dalibora Pacíka, ako jedného z tvorcov metódy REZUM. Bolo to dobré rozhodnutie.

pacient Josef, Brno

Je mi 74 let a delší dobu jsem měl problémy s prostatou. Užíval jsem léky, ale stav se stále zhoršoval. Mým tehdejším ošetřujícím lékařem jsem byl odeslán na klasickou operaci. Začal jsem hledat šetrnější alternativu a na internetu objevil moderní léčebnou metodu Rezum. Spojil jsem se s profesorem Pacíkem. Do dvou měsíců byl proveden zákrok v Surgal Clinic Brno. Vše proběhlo k mé naprosté spokojenosti. Mohu jen doporučit. Zdraví upřednostňuji před penězi a proto této investice nelituji a považuji za adekvátní. Touto cestou bych chtěl také poděkovat panu profesorovi Pacíkovi za jeho profesionální a lidský přístup.

pacient Lubomír, 75 let, Bratislava

Na BPH ochorenie prostaty som sa liečil už cca 15 rokov. V poslednej dobe problémy s prostatou pribúdali. K častému močeniu sa pridalo aj časté urgentné močeniea situácia sa stávala neúnosnou. Možnosť operácie metódou Rezum som si našiel na internete. Pokúšal som sa najprv využiť ponuku urologických ambulancií na Slovenskuale po viacerých konzultáciách, ktoré neboli nijako presvedčivé a svedčili o minimálnych skúsenostiach s toto metódou som oslovil p. Prof. Pacíka v Brne. Už na prvej konzultácii som sa uistil o tom, že to je správny výber. Konzultácia bola profesionálna, popis metódy, priebehu operácie, možných komplikácií ako aj výhliadky na zlepšenie boli detailné. Operácia prebehla bez komplikácií, bez bolesti, ako pri operácii tak po nej a s rýchlou rekonvalescenciou. Operáciou sa objem prostaty zmenšil o 44,3 %, Močenie sa výrazne zlepšilo, noktúria takmer žiadna a urgentné močenie zmizlo úplne! Výsledok je lepší ako som očakával! Vysoko hodnotím aj prístup p. Profesora Pacíka nielen pred operáciou ale aj po nej kde sa zaujímal o môj stav a dal mi cenné rady a pokyny. Okrem vyšetrení, ktoré bolo potrebné vykonať s fyzickou prítomnosťou v Brne a samotnou operáciou, prebehli všetky úkony “On line” cez internet za spolupráce urologickej ambulancie a ambulancie všeobecného lekára v Bratislave. Cena operácie je adekvátna výsledku, môj život sa zlepšil natoľko, že by som to bez váhania akceptoval a v prípade že by som peniaze na to nemal, vzal by som si na to úver! “Čerešničkou na torte” bolo, že po posúdení mojej žiadosti a zvážení môjho “profilu poistenca” mi Slovenská poisťovňa preplatila cca 60% ceny operácie! Bez váhania môžem túto operáciu u p. Profesora Pacíka doporučiť aj pacientom na Slovensku! Veď nakoniec, z Ašu do Brna je ďalej, ako z Banskej Bystrice…

Ivan Iliev

Ve svých 54 letech jsem stál před rozhodnutím brát celoživotně léky na prostatu a čekat kdy se mi můj stav zhorší natolik, že budu muset podstoupit standardní operaci prostaty i s riziky, které s tím souvisí. Hledal jsem jiný způsob řešení mých mnohaletých potíží a objevil jsem Rezum. Po prostudování dostupných informací jsem se rozhodl, že bych chtěl zákrok podstoupit a po potvrzující prohlídce u p. profesora Pacíka jsem se objednal na co nejrychlejší termín. Profesionální a lidský přístup p. profesora mě utvrdil v tom, že jsem se vydal do správných rukou. Na zákrok jsem se velmi těšil, i když jsem si uvědomoval komplikace, které na mě mohou v průběhu rekonvalescence potkat. Na webových stránkách je vše velmi dobře popsáno a p. profesorem jsem byl proškolen. Vše proběhlo podle očekávání a dnes mám prostatu jako před 25 lety. V průběhu rekonvalescence jsem byl pravidelně kontaktován p. profesorem a mohl jsem se na něj vždy obrátit ve chvíli kdy jsem si nebyl jist, zda se rekonvalescence ubírá správným směrem. Rozhodnutí podstoupit zákrok Rezum beru jako jedno ze svých nejlepších životních rozhodnutí. Panu profesorovi Pacíkovi děkuji za to, že tuto metodu přinesl a prosadil v konzervativní ČR a doufám, že se jednou stane standardním zákrokem hrazeným zdravotní pojišťovnou. Čím více bude takto revolučních řešení, tím více zdravotní pojišťovny ušetří a o to lepší zdravotní péči budeme my pacienti mít.

Ing. Jiří Novotný

Posledních několik let jsem trpěl obtížemi s častým močením, avšak tento stav se i při vynaložení veškerého úsilí spojeného se změnou životního stylu a užívání doplňků stravy neměnil. Naopak se zhoršoval. Na základě doporučení odborné veřejnosti a blízkých přátel jsem se rozhodl podstoupit zákrok prováděný prof. Pacíkem. Vlídný přístup personálu ambulance a poskytnutí úplných informací souvisejících s výkonem tohoto zákroku zažehnal mé veškeré obavy. Dnes několik měsíců po zákroku jsem rád, že jsem jej absolvoval. Kvalita mého života se významně změnila a skončila tak předchozí omezení vyvolávaná zvětšenou prostatou.

L. Martinek

V roce 2021 mi byla na ultrazvuku zjištěna zvětšená prostata, v té době se již začalo ozývat močení v noci. Pracuji jako lékař a po zvážení možností jsem se rozhodl pro metodu Rezum. Objednal jsem se na urologii k prof. MUDr. Pacíkovi na kterého jsem měl dobré reference a zákrok provádí již několik let. Při vstupním vyšetření mi bylo panem profesorem, který mě rovněž operoval, dopodrobna vysvětlena podstata zákroku a možná rizika. Zákrok jsem absolvoval v říjnu 2021 na SurgalClinic. Zákrok trval asi 10 min. a byl absolutně bez bolesti. Nemusel jsem absolvovat narkózu, zákrok proběhl v takzvané analgosedaci. Ani po zákroku jsem žádné bolesti neměl. Hospitalizace trvala do druhého dne ráno. Péče během krátké hospitalizace byla na velmi dobré úrovni. V dalším průběhu mi byl vytažen katetr. Nutno podotknout, že po celou dobu jsem měl s panem profesorem Pacíkem možnost kdykoliv konzultovat svůj zdravotní stav. Nyní 1/2 roku po zákroku nemám žádné obtíže, neberu léku, v noci není nutno vstávat. Zákrok i přesto, že jej ZP nehradí bych doporučil.

Dušan Vacek

Vážený pane profesore, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za odvedenou práci při provedení zákroku REZUM, který jsem u vás v říjnu 2021 podstoupil. Cítím se dobře a veškeré problémy, které jsem pociťoval, jsou odstraněny. Znovu tak mohu žít bez jakýchkoliv omezení, jako tomu bylo v letech, kdy jsem byl mladší. Vložených investic nelituji. Tuto operaci bych doporučil svým známým.

pacient Václav Š., 66 let

Po několika letech návštěv na urologii jsem se rozhodl pro operační zákrok metodou REZUM. Předem jsem byl velmi podrobně seznámen profesorem Pacíkem s principem této metody a postupem zákroku. Vše proběhlo bez sebemenších problémů a bezbolestně. Ještě týž den jsem odjel domů. Po zákroku i v následujících dnech se profesor Pacík intenzivně zajímal o můj zdravotní stav. V současné době neberu žádné léky a jsem úplně bez potíží. Velkou výhodou této metody je brzký návrat do normálního života. Výkon splnil moje očekávání, proto vůbec nelituji vložených prostředků a zákrok doporučuji svému okolí. Závěrem bych chtěl prof. Pacíkovi poděkovat za profesionální a lidský přístup.

Ing. Pavel Kučírek, Brno

Je mi 83 let a posledních 25 let kontroluji stav prostaty pravidelně. Benigní zvětšení prostaty je běžná diagnóza mužů ve vyšším věku, dlouho se mi potíže nezdály nijak zásadní. Pro zákrok jsem se rozhodl po náhlém velmi rychlém zhoršení stavu a také díky urgenci mé manželky, kterou jsem v noci budil častou potřebou. Léky, jako preparát TEDEZ, mi sice poskytly značnou úlevu, ale na druhé straně způsobovaly jiné, velmi těžko akceptovatelné potíže. Začal jsem se intenzívně zajímat o možná řešení a jako nejlepší mi přišla metoda REZUM, neboť se jedná o metodu málo invazívní, tedy s minimálním zásahem do organismu. Na internetu jsem pečlivě nastudoval veškeré technické podrobnosti o zákroku. Z praktického pohledu strojaře mi tato metoda přišla zcela pochopitelná a logická, nebylo tedy proč otálet. Obratem jsem kontaktoval pana Profesora Pacíka, a to vzhledem k jeho nepochybné odbornosti, erudici a dostatečnému množství zkušeností s touto metodou ve srovnání s jinými pracovišti, nabízejícími zákrok REZUM levněji. Jak jsem pochopil, pro úspěšný výsledek zákroku jsou zkušenosti operatéra skutečně zásadní. Výši nákladů jsem neřešil, předpoklad kýženého výsledku a komfortu byl na prvním místě. Během vstupního vyšetření mi pan Profesor Pacík podal potřebné informace a zákrok samotný mi detailně popsal, což ještě zvýšilo moji důvěru. Jakmile jsem obdržel výsledky vyšetření, které mne kvalifikovaly jako vhodného kandidáta na zákrok REZUM, obratem jsem si dohodl termín zákroku v Surgal Clinic. Mám nízký práh bolesti, takže jsem byl připraven na pooperační nepříjemný a bolestivý průběh, ale nic takového se nestalo. Ve skutečnosti jsem nezaznamenal jediný omezující detail, kromě katetru během pěti dní. Žádné nepříjemné pocity, pálení, řezání, nebo dokonce krvácení. Po odstranění katetru se proud moči v průběhu několika dní vrátil do dřívějšího normálu před mnoha lety, což mne v mém věku pozitivně překvapilo. Metodu REZUM tedy mohu jen doporučit. Dle mého soudu se jedná o velmi šetrný zákrok, který prokazatelně vede ke zmenšení prostaty a navrácení k normálnímu stavu. Cena se zdá na první pohled vysoká a udivuje mě, že se nejedná o zákrok hrazený zdravotní pojišťovnou, neboť náklady na klasickou operaci musí být ještě vyšší. Přitom výsledky jsou jednoznačně pozitivní. Já osobně mohu panu Profesoru Pacíkovi jen poděkovat.

Pavel Coklan

Dne 1.10.21 jsem podstoupil operaci prostaty. Tato operace se jmenuje Rezum. Operaci provedl špičkový urolog prof. MUDr. Dalibor Pacik v Brně. Tato operace je velmi šetrná k pacientovi. Žádný skalpel, šití, krev a pooperační bolest. Operace trvá asi 15 min. v celkovém utlumení (ale ne celkové narkóze, takže krátce po výkonu je možno jít domů a dokonce řídit), takže vše proběhlo bez mého vědomí. Po operaci jsem neměl žádné bolesti. Je mi 75 let a operace mne vrátila, tak o 20 let zpět. Vše funguje mnohem lépe. Doporučuji každému, kdo má problém s prostatou výkon podstoupit u pana profesora. Drobný problém je, že pojišťovna operaci nehradí. Přesto jsem ani minutu nelitoval vynaložených prostředků. Cítím se skvěle!

pacient V. S.

Měl jsem potíže s prostatou 10 let a stále se zhoršovaly. Navštěvoval jsem urologa, který mi postupně nasadil několik druhů prášků. Za celou dobu mne to stálo více, než operace. Jízda autem více než hodinu bez zastávky na toaletu, nebyla možná. V noci jsem vstával tři až pětkrát na toaletu. Pak jsem se dozvěděl o možné, šetrnější léčbě „ Rezum“ u dr. Pacíka. Po rozhovoru, asi po dvou měsících jsem absolvoval operaci. Dnes 7 měsíců po operaci se cítím komfortně a nelituji částky za operaci. Doporučuji ji všem známým.

pacient J. U., Praha

Zákrok REZUM jsem zvolil ze tří důvodů: Je světovým novým trendem prestižně a úspěšně odzkoušeným. Má dobré statistiky úspěchu. Speciálně prof. Pacík je jedním z tvůrčího týmu a má v Česku řádově předstih v počtu provedených operací. Také má vynikající renomé z předchozích desítek let ve vedoucí funkci v české urologii. Brněnské pracoviště je současnou jedničkou nejen co do počtu provedených prací ale jistě i kvality. Zákrok je minimálně invazivní ve srovnání s dosavadní „klasikami“. Zákrok neměl destruktivní účinky na sexuální funkce. Před zákrokem jsem využíval konzervativní léčbu medikamenty s uspokojivým výsledkem. Po zákroku je stav shodný jako v konzervativním případě, ale medikamenty vysazuji. Zkušenosti po vysazení zatím nechci generalizovat. Cena zákroku je zřejmě odvozena od cen v amerických či západoevropských soukromých zařízení. Není bagatelní. V Česku může být i různá na různých pracovištích zejména v těch se vztahy ve věci k pojišťovnám. České pojišťovny prostě samotný zákrok nehradí (ale mohou přispívat na souvisící péči nemocnic zejména u státních a veřejných) a cenové srovnávání s jinými českými komerčními centry jsem neprováděl. Věřím prof. Pacíkovi. Žijeme však v globalizovaném světě. Cenu jsem bral jako universální cenu t.č. na vyspělém trhu. Chtěl jsem tento výkon zvolit a absolvovat. Doporučení stran operatéra, týmu a zařízení mohu jen potvrdit. Na hodnocení a srovnávání metody je brzo a také jsem s nikým, kdo absolvoval jiné zákroky nekonsultoval. Ani s kýmkoliv, kdo absolvoval REZUM jinde a za jinou cenu.

pacient Mirek B., 68 let

Zkušenosti se zákrokem Rezum u pana profesora Pacíka: Úvodní informace k zákroku: Vše vysvětleno srozumitelně i pro laika, všechny dotazy jasně zodpovězeny. Vlastní zákrok a první hodiny po něm: Proveden tak, že jsem ho ani v nejmenším nepocítil, a ještě týž den jsem mohl odjet domů. První dny po zákroku: Bez jakýchkoli negativních pocitů kromě diskomfortu se zavedeným katetrem, na pár dnů to ale není problém. První měsíce po zákroku: Výsledek předčil mé očekávání. Močení je znatelně lepší, než tomu bylo s předchozí podporou léků (Tanyz ERAS), vlastně si nemyslím že by kdykoli v minulosti (třeba když mi bylo 20) bylo lepší. Pokud tento stav vydrží pár let, budu stoprocentně spokojený. Díky panu profesoru Pacíkovi a jeho kolektivu.

MUDr. Milan Lexa

Vážený pane profesore/ vážený operační týme, vzhledem k tomu, že jsem jako lékař podstoupil operaci prostaty metodou REZÜM, chtěl bych k tomuto zákroku napsat vyjádřeni jak pacienta, tak lékaře. Konstatovat, že jsem si vybral odborníka v oboru patřícího k nejlepším a nejlépe trénovaným – vyjádřil jsem úctu jak k operatérovi, tak tymu na zákroku spolupracujícímu. Kazdy člověk – pacient chce pro své zdraví udělat to nejlepší a mít jistotu, že mu nehrozí poškozeni zdraví a zákrok bude proveden tím nejlepším lékařem, kterého si může vybrat. Jelikož jsem 32 let lékařem v Německu a o tuto metodu jsem se i odborné zajímal – navštívil jsem 2 profesory univerzitních klinik a probral moznosti. Obou si velice vážím za jejich vyjádřeni – kdy mi bylo řečeno – že nemají dostatečnou průpravu a zkušenosti s touto metodou – a mohou mi nabídnout metody jine. Pokud ovsem vyložené chci zákrok metodou REZÜM – radili mi pročíst studie výzkumných pracovišť která se výzkumem a vývojem teto metody zabývají. Prostata není jen nějaký kaštan, který je možné okrájet – organ je složitý a při neodborném přístupu může dojit k nevratnému poškozeni. Velice mě potěšilo, že ve výzkumném tymu jsem nasel našeho českého lékaře prof. Pacíka – který má za sebou nejen výzkum, ale také odoperoval dostatečný počet pacientu – aby pacient získal pocit bezpečí a odbornosti, která jej nejen uklidni ale také o zákroku přesvědčí, jako o bezpečné metodě. Jak bylo pány profesory z univerzitních klinik v Německu potvrzeno – není zodpovědné se pouštět do zákroku se kterým nejsem dostatečné seznámen, nemám k ruce školitele a jsem si vědom, ze mohu pacientovi uškodit- a proto tým prof. Pacika byl ideálním řešením. Ještě jednou dekuji – vážím si svého zdraví – a díky za profesionální výkon.

Ing. Aleš Novák

Výkon REZUM jsem absolvoval v červenci 2021. Důvodem bylo časté a přerušované močení z důvodu zvětšené prostaty. Výkon REZUM byl bezbolestný, nevyžadoval dlouhou hospitalizaci. Nejméně příjemné bylo zavedení katetru na dobu 10 dní a s tím spojený diskomfort. Vytažení katetru byla velká úleva. I přes uvedené nepříjemnosti, které se dají vydržet, tuto metodu doporučuji. Výkon splnil očekávání. Vynaložených peněz nelituji, ale určitě by bylo na místě, aby tento zákrok hradily zdravotní pojišťovny. Určitě by bylo i ekonomicky výhodné pro sociální a zdravotní systém státu (krátká hospitalizace, krátká léčba, rychlý návrat do pracovního procesu, žádné zásadní komplikace).

pacient Rudolf z Olomouce

Jsem ve věku,kdy problém s prostatou řeší převážná většina mužů.V noci jsem byl nucen 3 až 4x vstávat na toaletu. Během posledních deseti let mne třikrát postihla zástava moči.I když jsem navštěvoval pravidelně urologii, bral léky, stav se nelepšil,byla mi diagnostikována BHP a velikost prostaty kolem 90 gr.Rozhodl jsem se situaci řešit.Na léčbu metodou REZUM v Brně mne upozornila dcera lékařka a po dohodě s rodinou jsem poprosil profesora Pacíka o konzultaci.Pan profesor mne vyšetřil,vysvětlil podstatu zákroku a svoje dlouholeté zkušenosti s touto metodou,kterou studoval a na vývoji se podílel v USA.Vlastní výkon vedl pan profesor Pacík na soukromé SurGal klinice Brno v červenci 2021 a výsledek bez problémů.Vzhledem k tomu,že moje prostata byla větší a trpěl jsem trojnásobnou retencí moči,katetr byl odstraněn po třech týdnech. Nyní, po čtyřech měsících po výkonu, mohu s uspokojením konstatovat: dobře se vyspím,v noci asi po čtyřech hodinách vnímám potřebu WC, přes den žádné náhlé nutkání.Mohu říci,finance, vložené do zákroku se zúročily,investice nelituji,neboť kvalita mého života se díky panu prof. Pacíkovi podstatně zlepšila,takže zákrok mohu vřele doporučit.

Prof. RNDr. Zdeněk Chobola, CSc., Brno

Poté, kdy mne v roce 2021 dvakrát (v lednu a v květnu) překvapila nutnost zavedení katetru, jsem se rozhodl řešit svůj problém s prostatou radikálně. Na internetu jsem objevil možnost nové metody REZUM, která využívá přirozenou energii vodní páry. Dozvěděl jsem se, že na vývoji této nové technologie pracoval od roku 2012 spolu s americkými kolegy prof. MUDr. Dalibor Pacík,CSc. Proto jsem si dovolil obrátit se na něj přímo se žádostí o konzultaci, zda by tato metoda byla vhodná pro řešení mé situace. Po vyšetření mne pan profesor podrobně seznámil s metodou a jejími možnostmi, načež jsem po dvouměsíčním čekání na volný termín zákrok absolvoval. Vše proběhlo v jednom dopoledni ambulantně na klinice SurGal Clinic v Brně. Nyní 5 měsíců po zákroku mohu konstatovat, že můj život získal vyšší kvalitu. V noci vstávám maximálně 2x a přes den jsem zcela v pohodě. O své pozitivní zkušenosti jsem se podělil se svými známými, z nichž dva se také stali pacienty pana profesora. Děkuji panu profesoru Pacíkovi za vysoce odbornou péči a za velmi vstřícný osobní přístup.

pacient Lubomír z Brna

Urologii prof. Pacíka v Brně navštěvuji cca již 10 let. Od ošetřující doktorky jsem se dozvěděl o léčebné metodě Rezum, kterou v ČR jako první začal provádět pan profesor Pacík. Protože jsem se konečně rozhodl řešit své urologické problémy (častější močení, slabý proud moči, neúplné vyprázdnění močového měchýře), rozhodl jsem se oslovit profesora Pacíka, abych se na metodu Rezum u něho osobně informoval, i když jsem si toho už spoustu přečetl předtím na internetu. Domluvil jsem si konzultaci s vyšetřením, kde mi bylo na závěr sděleno, že jsem vhodný pacient pro použití metody Rezum. V květnu 2021 jsem v 7 hodin ráno nastoupil na Surgal Clinic, kde prof. Pacík zákroky metodou Rezum provádí. Na operací jsem nastoupil asi v půl deváté, odpoledne ve čtyři hodiny jsem již šel z nemocnice domů. Pět dní jsem měl zaveden katetr, což sice není moc komfortní, ale zase nic, co by se nedalo vydržet. Po vytažení katetru bylo hned znát, že moje urologické problémy se s postupem rekonvalescene stále umenšují, což bylo nakonec potvzeno i na kontrole za tři měsíce po zákroku.
Závěrem chci říct, že s celkovým výsledkem zákroku jsem velmi spokojen a vynaložených financí nelituji a doporučuji ji všem, kteří chtějí vyřešit své urologické problémy. A nejlépe je tyto problémy řešit metodou Rezum tam, kde s ní mají největší teoretické i praktické zkušenosti – to je u pana profesora Pacíka.

František Drašnar

Ve svých 75 letech jsem letos v červnu podstoupil zákrok zv. Rezum v Brně u pana profesora Pacíka. Předtím jsem několik let hledal něco, co by bylo nejvhodnější a nejšetrnější k odstranění potíží s častým močením, hlavně v noci. Když jsem oslovil profesora Pacíka, byl další průběh k odstranění potíží velmi snadný a rychlý. Po předoperační konzulaci byl do jednoho měsíce proveden výkon. Druhý den po výkonu jsem sám ve svém věku odjel domů. Nepříjemný je jen ten katetr, ale těch pět dní ho člověk nějak odnosí. Rezum doporučuji, nic lepšího zatím není a finance se zdravím nepoměřuji.

Pavel z Brna

S přibývajícím věkem jsem cítil větší a větší problémy spojené s močením – pálení, nemožnost se vymočit, časté puzení a noční běhání na toaletu. Na netu jsem si našel informace o léčebné metodě REZUM, kterou u nás úspěšně zavedl prof. Pacík a kterého jsem letos v zimě kontaktoval. Byl jsem mile překvapen jeho přístupem. Vše mi bylo podrobně vysvětleno a po nezbytných vyšetřeních jsem koncem května podstoupil zákrok metodou pana profesora na Surgal Clinic. Ještě týž den večer si mě manželka odvezla domů, po pěti dnech mi byl vyndán katetr a mně se život svým komfortem vrátil zase do dob dávno před operací. Po pěti měsících od zákroku se cítím skvěle a cenu vzhledem k výsledku považuji za odpovídající. Panu profesorovi moc děkuji a přeji ještě mnoho spokojených pacientů.

Ing. František Ambrož

1) Metodu REZUM jsem podstoupil v Brně u profesora Pacíka v květnu tohoto roku. V době před operací jsem musel být v okresní nemocnici 2x cévkován z důvodu zástavy močení. V noci jsem chodil běžně 4 - 7x na malou stranu. Po operaci zástava zřejmě nepřipadá v úvahu a noční močení se zkrátilo na 0 - 2x.

2) Z výše uvedených důvodů všem známým s problémem zvětšené prostaty metodu REZUM určitě doporučuji.

3) Cena vzhledem k tomu, že se zbavíte výše uvedených problémů je dle mého názoru přiměřená.

Doporučuji však se obracet na kliniky a lékaře, kde s touto metodou mají dlouhodobé zkušenosti a tím dle mého názoru profesor Pacík v Brně je.

Ing. Josef Kulhavý

O existenci metody REZUM jsem věděl z doby, kdy byla v médiích prezentována jako nová léčebná metoda v léčbě prostaty. Moje léčba medikamenty ke konci roku 2020 postoupila do stádia, kdy se blížilo rozhodování o nevyhnutelném operativním zákroku. Daný stav jsem konzultoval s dobrým známým a díky jeho doporučení jsem se dostal na pracoviště pana profesora Pacíka. Byl jsem seznámen s metodou REZUM, prošel jsem vyšetřením a stal jsem se vhodným pacientem na zákrok touto metodou. S rozhodnutím pro zákrok šetrnou a rychlou metodou REZUM jsem jako OSVČ a celoživotní sportovec nepochyboval. S panem profesorem jsme se domluvili na termínu a jak měl zákrok proběhnout, tak se i stalo. Sám jsem byl mile překvapen, že po odeznění anestezie jsem necítil nějakou výraznou bolest v pobříšku. Po pátečním zákroku jsem od pondělí neměl problém jako konstruktér pracovat a po středečním vytažení cévky jsem se již cítil úplně normálně. Provedeným zákrokem se můj problém s vyprazdňováním močového měchýře radikálně zlepšil. Závěrečným vyšetřením po třech měsících pan profesor potvrdil moje nadšení z provedeného zákroku i daty z vyšetření. Vložená investice splnila mé očekávání a doléčení neovlivnilo mé pracovní závazky. Metodu REZUM doporučuji ve svém okolí.

pacient z Prahy

Již delší dobu jsem chodil k urologovi na kontroly a bral léky na prostatu. Zdravotní stav se pomalu zhoršoval a nedala se vyloučit operace prostaty. Známý, který byl na operaci prostaty, mi líčil jaké jsou s tím spojené nepříjemnosti a přibližně v té době vyšel v tisku článek o nové metodě pana profesora Pacíka. Na mou žádost jsem byl panem profesorem pozván na vyšetření, v rámci kterého mi byly podány detailní informace. Bohužel epidemie covidu a moje jiné zdravotní potíže způsobily roční zpoždění, ale na jaře 2021 se zákrok metodou REZUM uskutečnil. Vše proběhlo v jednom dopoledni na Surgal Clinic v Brně. Po probuzení, jsem necítil žádné bolesti, v klidu jsem přespal noc a druhého dne odcestoval domů. Neočekával jsem tak komfortní průběh zákroku, několikadenní nošení katetru byla snad jediná nepříjemnost. Cítím se teď bez jakýchkoliv obtížích spojených s prostatou. S ohledem na úspěšný průběh i to, že v budoucnu nemusím řešit potíže s prostatou, považuji vynaloženou částku za akceptovatelnou.

pacient František, Brno

Je mi 72 let. Několik let jsem se potýkal s problémy s močením i přes užívání léků. Zvažoval jsem již klasickou operaci, která má však dlouhodobější vedlejší nepříjemné účinky. Když jsem se dozvěděl o metodě REZUM, oslovil prof. Pacíka. Po prohlídce a konzultaci s ním jsem se dozvěděl, že jsem vhodný pacient a rozhodl se pro ni. Do měsíce jsem podstoupil tento zákrok, při kterém není nutná celková anesteze. Nastoupil jsem do brněnské nemocnice Surgal Clinik jeden den ráno a druhý den odjel vlastním autem. Zákrok prováděl sám prof. Pacík, který má dlouholeté zkušenosti (i zahraniční) s touto metodou. Určité nepohodlí působilo pětidenní zavedení katetru. Po jeho vytažení jsem začal normálně močit a stav se velmi rychle zlepšoval. Již zhruba po měsíci jsem absolvoval první výlet na kole. Nyní po třech měsících postupně vysazuji léky a během krátké doby s nimi skončím úplně. Močím naprosto bez problémů a četnost se velmi snížila. Vynaložené částky (80 tis.) rozhodně nelituji, život bez problémů s prostatou za to rozhodně stojí. Pokud tento stav vydrží i nadále, budu velice rád. Na závěr chci panu prof. Pacíkovi poděkovat za velmi profesionální a současně lidský přístup. Operaci metodou Rezum v Brně u pana prof. Pacíka rozhodně doporučuji všem, kteří potřebují vyřešit šetrně své problémy s prostatou.

pacient J. P.

Je mi 69 roků a s potížemi s prostatou jsem se potýkal řadu let. Zprvu jsem si kupoval v různých reklamách doporučované potravinové doplňky. Později již pod dohledem urologa užíval předepsané léky. Přesto se stav pomalu a plíživě zhoršoval. Doporučenou operaci jsem stále oddaloval za cenu navýšení léků. Stav se mi ale natolik zhoršil, že zákrok se stal nezbytným a byl jsem objednán na TURP. Když jsem si přečetl, jak tuhle operaci popisoval pacient, který ji podstoupil a uvědomil si, že při operaci prostaty zemřel v mém věku můj táta, hledal jsem nějaké jiné řešení. Měl jsem štěstí a našel jsem alternativní řešení u pana profesora Pacíka. Přečetl jsem si recenze jeho pacientů, kteří prošli zákrokem REZUM a i přes vysokou cenu zákroku jsem byl rozhodnut. Po vyšetření panem profesorem jsem byl zařazen mezi čekatele na zákrok. Mezi tím však u mě došlo k úplné zástavě močení a byl mi zaveden moč. katetr. Tím se snížila předpokládaná úspěšnost metody REZUM podle pana profesora o30%. Přesto jsem zvolil jen 70% úspěšnost oproti TURPU v plné narkoze a minimálně10ti denní hospitalizaci a dalších možných zdravotních následků po operaci. Zákrok u pana profesora proběhl v naprosté pohodě. Po uspání analgosedací jsem se probral až po zákroku a nic jsem necítil. Sice jsem zůstal do druhého dne na klinice, ale naprosto bez jakýchkoliv problémů ráno jsem odjel domů. Vzhledem k úplné zástavě močení před zákrokem jsem měl mít katetr zaveden na 2-3 týdny. 18. den byl katetr vytažen, ale močení bylo mizerné a měchýř se vyprázdnil jen částečně. Katetr mi byl znovu zaveden na dalších 14 dní. V ten moment jsem byl přesvědčen, že jsem vyhodil 80000 Kč a čeká mě TURP. Vzhledem k tomu, že jsem byl celou dobu po mailu ve spojení s panem profesorem a ten mi trpělivě odpovídal na všechny moje dotazy, přesvědčil mě, že to chce víru a trpělivost. Po dalších 14ti dnech bylo vytažení katetru úspěšné a nastal zlom. Od toho dne se močení stále zlepšovalo a dnes, víc jak 3 měsíce po zákroku sice ještě většinou 1x za noc vstávám, ale proud je nepřerušovaný a bez tlačení. Během dne se frekvence močení výrazně snížila a jsem spokojený. I hodnoty na poslední prohlídce u pana profesora jsou pozitivní. Dnes už mi nezbývá než velice poděkovat za veškerou péči panu profesorovi a ostatním zákrok doporučit.

Mgr. Zdeněk Bombera

Mám 65 roků a už mnoho let jsem měl potíže s močením. Močil jsem mnohokrát za den, malé množství a vždy přerušovaně. Můj stav se stále zhoršoval a omezoval mě v každodenním životě. Obával jsem se cestovat autobusem, navštívit města, kde jsem vždy jako první hledal WC. V roce 2015 jsem se stal pacientem pana profesora Pacíka v Brně. Po pěti letech léčení mého problému jsem se po konzultaci s panem profesorem Pacíkem rozhodl absolvovat zákrok REZUM. Po vyšetření a podrobném seznámení s průběhem operace jsem zákrok v květnu 2021 podstoupil. Péče ze strany personálu a samotného pana profesora byla příkladná. Připadal jsem si jako člověk, na kterém někomu opravdu záleží! Po kontrole v srpnu (po třech měsících) jsem vysadil poslední léky. Moje problémy se o mnoho procent zlepšily. V noci chodím močit jednou nebo vůbec a i během dne se potřeba močení mnohonásobně zmenšila. Vynaložené finanční částky vůbec nelituji a všem s podobnými problémy zákrok REZUM plně doporučuji. Na závěr bych chtěl panu profesoru PACÍKOVI moc poděkovat za odbornou péči, osobní přístup a do další práce popřát hodně sil.

Ing. Radek Heger, Ph.D., 54 let, Kroměříž

Problémy s prostatou spočívající především v poruchách močení u mne začaly poměrně brzy, po padesátce. I přes přechodné zlepšení díky medikamentózní léčbě (Omnic Tocas) se problémy dále stupňovaly a čím dál více mě začaly omezovat jak v osobním, tak i v profesním životě. Trávit noci v bolestech mezi toaletou a ložnicí, nebo každých deset minut odbíhat z meetingů, které řídíte, bylo neúnosné i nedůstojné. Z toho důvodu jsem se rozhodl pro zákrok REZUM u prof. Pacíka a musím konstatovat, že toho nebudu nikdy litovat a do konce života mu budu vděčný. Počínaje úvodními konzultacemi, přes přístup pracovníků v SurGal Clinic a skvělý výkon pana profesora až po následnou kontrolu v jeho urologické ordinaci, mělo všechno vynikající odbornou úroveň a zároveň i velmi příjemný lidský přístup. A co se týká výsledku, ten předčil mé očekávání. Po jednodenním zákroku, kdy jsem ráno nastoupil a večer již byl doma a týdenním zavedení katetru (což není příliš komfortní záležitost) se začal stav výrazně zlepšovat a po cca měsíci jsem se dostal do stavu, jaký jsem měl před problémy s prostatou. Teď po více než třech měsících a vysazení léků mi to připadá ještě lepší (jako za mlada J). Mohu konstatovat, že se jednalo o nejlepší investici v mém životě a všem kdo má takové problémy, tento zákrok u prof. Pacíka doporučuji. A jemu bych chtěl poděkovat – vrátil mi radost ze života.

Buberník Šternberk

Měl jsem nepříjemné potíže. 4 až 6 krát za noc jsem vstával, stálý pocit nevyprázdněného měchýře, pálení při močení. Do práce jsem musel jezdit oklikou abych se cestou mohl vymočit. Někdy extra urgentní nucení, cca dvakrát do týdne. Měl jsem možnost podstoupit zákrok u nás v Olomouci, ale pro jistotu jsem jel k Dr. Pacíkovi. Náš urolog již dvakrát kontroloval můj stav, aby věděl jak to má probíhat. Zákrok: bylo to rychlé a mohl jsem se sám dopravit domů, chvíli po zákroku. Byl jsem připravován na diskomfort , ale první tři dny to bylo hodně nepříjemné, s katetrem se nedá moc dobře spát. Každý pohyb je cítit. Po vytažení, obrovská úleva. Proud moči 6x silnější. Ihned bez pálení. Občas drobný únik. V noci spím dobře. Čtyři měsíce po zákroku, mírně se zmenšil průtok, vše je v klidu. Cena je hrozná, ale pokud jsou volné peníze, stojí to za to. Doporučoval jsem REZUM známému a ten raději zůstane u bylinek. Bojoval jsem s prostatou 30 let, bylo to vysvobození. Velké díky panu Pacíkovi. Potěšil mě lidský a profesionální přístup.

Josef Praus, Kolín

Vážený pane profesore, cca v únoru 2021 jsem prošel zákrokem REZUM a rád bych se k tomuto svému rozhodnutí vyjádŕil .. S výsledkem jsem velice spokojený. Určitě bych metodu doporučil všem, kdo o tuto metodu mají zájem. Tento výkon splnil moje očekávání. Pokud se jedná o vložené investice, vůbec nelituji. Rád bych Vám poděkoval za Váš osobní i profesionální přístup.

pacient Petr

V dubnu 2021 jsem u pana profesora Pacíka podstoupil chirurgický zákrok metodou REZUM, která řeší obtíže mužů se zvětšenou prostatu. Samotnému zákroku předcházelo ambulantní vyšetření, v průběhu kterého mi pan profesor podrobně vysvětlil, v čem metoda REZUM spočívá, jak probíhá zákrok a jak dlouho trvá následná rekonvalescence. Přestože velikost prostaty v mém případě byla již na horní hranici proveditelnosti, vše proběhlo podle nastaveného scénáře. K dnešnímu dni, po cca 3 měsících od zákroku, postupně končím s dříve nezbytnou medikací a kvalita života se mi vrátila minimálně o 10 let zpátky. I když tento zákrok zdravotní pojišťovny zatím bohužel nehradí, mohu říci, že vynaložených peněz rozhodně nelituji.

Ing. Vladimír Hladiš

V listopadu 2020 se u mě vyskytly potíže s močením, dostavila se retence moči a bylo diagnostikováno BHP. Byl zaveden permanentní močový katetr a začal jsem užívat léky Tamsulosin a Duitam. Stav se nelepšil a nedařilo se obnovit přirozené močení. Velikost prostaty byla 90 g a na urologii mi v lednu 2021 navrhli klasickou operaci. Mezitím jsem si na internetu hledal alternativní metody řešení mé situace a zaujal mě Prof. MUDr. Pacík, CSc. s metodou REZUM. Přes svého známého jsem ho kontaktoval a v krátké době absolvoval vstupní vyšetření. I přes to, že jsem nebyl ideální pacient pro výkon REZUM (stále retence moči, velikost prostaty 90 g), tak jsem se rozhodl pro výkon REZUM, který byl proveden v dubnu 2021. Zákrok proběhl ráno a odpoledne jsem se již vracel domů. Zákrok proběhl bezproblémově a podle mých představ. Po šesti týdnech se mi obnovilo spontánní močení a byl definitivně odstraněn permanentní katetr. Vyšetření po třech měsících ukázalo zmenšení prostaty na 65 g a velmi dobré močení. Zákrok splnil mou představu, neboť díky němu jsem ztratil jen jeden pracovní den a v hladce probíhající rekonvalescencí jsem nebyl prakticky omezován. Vyšší finanční náklady na zákrok se mi bohatě vrátily ekonomicky i zdravotně. Doporučuji všem, kteří mají obdobný problém s prostatou, aby zvážili možnost výkonu REZUM u Prof. MUDr. Pacíka, CSc., který má v tomto oboru obrovskou zkušenost, o čemž svědčí více než 150 provedených operací metodou REZUM.

Ing. Jiří Pukl dr. h. c.

Je mi 67 roků a poslední roky jsem trpěl hyperplazií prostaty. I přes aktivní medikamentózní léčbu se stav jen ustálil. Očividně by mne čekal operativní zákrok do 5 roků. Když jsem si uvědomil zátěž způsobenou zákrokem v plné narkóze, uvědomil jsem si, co zůstane za myšlenky v mé hlavě a jak zestárnou ostatní části těla. Je třeba i myslet na rizika a následky při sebemenších komplikacích při zákroku. Inkontinence, poškození vzpřimovače apod. Oddělování tkáně prostatového prstence od trubice je nesmírně náročné na přesnost. Měl jsem i podrobné informace o zákroku přes žilní systém v nemocnici v Jeně v Německu. Přesto jsem zvolil metodu Prof. Pacíka v Brně REZUM. Přístup tohoto lékaře je výjimečně odpovědný a precizní, včetně vstupní prohlídky, která je odborně na nejvyšším stupni. Mohu porovnat! Hodnotím i absolutně nadstandardně přístup všech zúčastněných lékařů i pomocného personálu na sále. Varuji před začátečnickými pokusy. Toto může provádět jen špičkový urolog a jen ten se zkušenostmi. Studoval jsem praktický způsob provedení a ten vyžaduje značné zkušenosti a přesnost zákroku. Otázka ceny není vůbec diskutabilní. Je třeba toto porovnat s některými zákroky při plastických i estetických operacích. Varuji před amatérismem. Další lékaře začátečníky musí napřed vychovávat již zkušený odborník, v tomto směru, a jeho zákroky musí být zpočátku pod vedením. Život po 2 až 3 měsících po zákroku se nedají srovnat s utrpením předtím. Vrátil se mi plnohodnotný život.

Tomáš Kiss

Na konci října 2019 mě nečekaně překvapily obtíže s močením (částečná zástava). Po vyšetření mi byl diagnostikován tzv. střední lalok prostaty. Následně jsem bral léky, které to stabilizovaly, ale bylo to hodně proměnlivé. Kamarád mi řekl o panu profesorovi Pacíkovi a metodě Rezum, protože ji měl úspěšně za sebou. V prosinci 2020 jsem měl první setkání s panem profesorem. Provedl mi další vyšetření a vše mi velmi trpělivě vysvětlil s tím, že ponechal na mém rozhodnutí další řešení. Rozhodl jsem se podstoupit zákrok Rezum, který mi pan profesor provedl v SurGal Clinic na konci února 2021. Zákrok jsem úspěšně zvládl a i během rekonvalescence, jsem měl možnost vše s panem profesorem konzultovat. Na kontrole na konci května, jsem měl již velmi dobré výsledky a dnes bez obtíží a bez léků. Za to patří panu profesorovi velké poděkování, vnímám ho jako špičkového odborníka s lidským a trpělivým přístupem. Zákrok Rezum zcela naplnil, co jsem od něj očekával a hlavně si přál, aby to tak výborně dopadlo. U mužů jde o poměrně citlivé téma, ale zákrok u pana profesora mohu každému, kdo má potíže s prostatou doporučit a také tak mezi blízkými a kamarády činím. Pragmaticky řečeno, poměr cena/výkon, tak jde určitě o nejlepší investici, protože je do zdraví a je zcela adekvátní splněnému očekávání.

JUDr. Jan Kryčer

Jsem dlouhodobým pacientem pana prof. Pacíka. Prevenci jsem vždy preferoval, a proto jsem díky tomu záhy zjistil příčinu svých potíží. Nebyly nikterak zásadní, ale dokázaly znepříjemnit život. Jednalo se zejména a noční vstávání kvůli potřebě jít na WC. Přerušený spánek nebylo možno vždy navázat a tak jsem se mnohdy cítil nevyspalý. Také se zeslabil proud moči. Po jednom z vyšetření mi p. prof. Pacík vysvětlil příčinu mých problémů - zbytnělou prostatu. Současně mi také vysvětlil, jaké možnosti se nabízejí pro vyřešení mého problému. Jednou z možností byla medikamentózní léčba. Protože pojídání prášků zásadně odmítám, zaujala mě možnost řešit zbytnění prostaty metodou REZUM. P. Profesor Pacík mi velmi podrobně postup popsal a poslal též písemné materiály. Rozhodl jsem se tedy zákrok podstoupit. Velkou roli hrála v mém rozhodnutí i skutečnost, že zákrok je prováděn na klinice Surgal, s níž mám již z minulosti velmi dobré zkušenosti. Zákrok byl krátký a zcela bezbolestný. Výsledek se dostavil již po cca 10 dnech. Proud moči se zvětšil a významně se prodloužily intervaly potřeby jít na WC. Také odpadlo opakující se noční vstávání. Panu profesoru Pacíkovi náleží velký dík za vstřícnost, pečlivost a empatii. Skutečnost, že zákrok není hrazen zdravotní pojišťovnou jen dokládá mizernou kvalitu našeho zdravotnictví. Ale nato si našinec již zvykl, zvláště pokud chodí často k zubaři.

M. Svíba, Slovensko

Hľadal som na internete možnosti liečenia zväčšenej prostaty, čo možno najmenej invazívnym spôsobom a tak som našiel odborné články a hodnotenia spojené s Prof.Pacíkom, ktorý bol osobne pri vývoji novej metódy REZUM spolu s americkými kolegami. Oslovil som ho a po konzultáciách som sa podrobil zákroku v súkromnej nemocnici Surgal Clinic. Po 24 hodinách som opustil kliniku a musím konštatovať, že som nadmieru spokojný s priebehom a s výsledkom. Priateľ, ktorý podstúpil podobný zákrok na Slovensku sa sťažoval na bolesť, pálenie a dĺžku zákroku. Ak budem musieť zákrok absolvovať ešte raz, určite sa opäť zverím do rúk odborníkom, ktorí majú s REZUM najviac skúseností.

Aleš Zadražil, Brno

Se zvětšenou prostatou jsem se léčil u prof. Pacíka několik let. Bral jsem jednou denně prášky Omnic. V únoru roku 2021 jsem podstoupil operační řešení, neinvazivní zákrok metodou REZUM, který jsem absolvoval v Surgal Clinic. Zákrok byl bezbolestný za použití lokálního uspání, tentýž den navečer jsem byl propuštěn domů. Mírně nepříjemný byl čtyři dny zavedený katetr, ale následně docházelo postupně k ústupu pooperačních obtíží. Po dvou měsících jsem přestal brát léky. S odstupem čtyř měsíců po zákroku mohu konstatovat, že operace splnila mé očekávání. Vše probíhalo tak, jak pan prof. Pacík před operací sděloval. Oceňuji jeho profesionální přístup a zájem po vlastní operaci. Rovněž doporučuji absolvovat předoperační vyšetření na Interně Surgal Clinic (pak mají vše k dispozici v elektronické podobě a nemusíte nosit sebou papíry z vyšetření). Metodu REZUM doporučuji všem kdo má možnost a ochotu investovat finanční náklady pro své zdraví (méně časté vstávání v noci, zlepšený proud moči, přestanete brát prášky). Závěrem bych chtěl poděkovat prof. Pacíkovi za velmi profesionální zákrok i přístup k pacientovi.

Ing. Michal Szabo

Před časem jsem absolvoval na doporučení pana prof. Pacíka a paní doktorky Klozové operaci prostaty metodou Rezum. Moje potíže spočívaly v tom, že jsem měl již docela vážné problémy při močení v důsledku zbytnělé prostaty a tyto problémy šly řešit jen pravidelnou medikací. Operaci Rezum jsem podstoupil v lednu tohoto roku / 2021 /. Výsledky předčily moje očekávání a přes nepohodu v prvním týdnu jsem nakonec v maximální míře spokojený. Veškeré problémy s močením ustaly a jako bonus se o 50 % zlepšila i oblast sexuální. Operaci bych určitě doporučil každému, kdo má problém se zbytnělou prostatou. Všiml jsem si i to, že tuto operací nabízí řada klinik v Praze. Rád bych ale zdůraznil, že je zcela jistě vhodnější operaci absolvovat u někoho kdo s ní má ty největší zkušenosti.

Ing. Michal Szabo
generální ředitel
Bluenet NTS a.s.
szabo@bluenet.as

Jaroslav Pelikán

Pochádzam zo Slovenska zo zväčšenou prostatou som sa liečil u svojho lekára už asi 10 rokov, malý prúd pri močení, veľmi časté a dlhé močenie. Môj lekár mi povedal o metóde REZUM. Obrátil som sa na urologickú kliniku v Brne u pána profesora Pacíka zo žiadosťou o pomoc. Bol som oboznámený s metódou, možnými komplikáciami, všetko mi pán profesor Pacík vysvetlil. Výkon REZUM som podstúpil v januári 2021 na klinike Surgal Clinic v Brne. Zákrok vykonal pán profesor osobne. Operácia nebola bolestivá, prvý mesiac bol taký nepríjemný rezanie a pálenie bolo dosť silné a ľahké krvácanie. Postupne to ustupovalo, asi po troch mesiacoch som ešte pociťoval jemné rezanie, ktoré časom úplne vymizlo. S odstupom 4 mesiacoch po zákroku môžem povedať, že mám silnejší prúd moči a cítim sa dobre. Tento výkon splnil moje očakávanie. Metódu REZUM doporučujem všetkým, ktorí majú problémy s prostatou a finančné náklady neľutujem. Touto cestou by som chcel poďakovať prof. MUDr. Daliborovi Pacíkovi CSc. za profesionálny prístup .

Ing. Samuel Kirschner

V decembri roku 2020 som absolvoval zákrok REZUM u pána profesora Pacíka v Brne. Mal som zväčšenú prostatu a močiť som mohol len cez katéter. Teraz po štyroch mesiacoch môžem skonštatovať a to aj po vyšetrení u profesora Pacíka, že zákrok sa podaril , prostata sa mi zmenšila o cca 40%, močenie a všetky ostatné funkcie mám v poriadku. Tento zákrok nadmieru splnil moje očakávania, a preto ho rád doporučujem všetkým pacientom so zväčšenou prostatou. Odborný a ľudský prístup pána prof. Pacíka a celého kolektívu v Surgal Clinic Brno bol na vysokej úrovni a pobyt na klinike v najväčšom komforte. Vynaložená finančná čiastka je adekvátna k zákroku a kvalita života po zákroku je na úrovni zdravých ľudí. Neľutujem uhradenú platbu, ktorú som si hradil sám. Na záver by som chcel poďakovať pánu prof. Pacíkovi za profesionálny zákrok a prístup k pacientovi – Ďakujem pán profesor Pacík.

K. Hanzal, Švýcarsko

Začátkem roku 2021 jsem podstoupil zákrok metodou REZUM, kterou provedl profesor D. Pacik ve zdravotním zařízeni Surgal Clinic v Brně. Pro metodu REZUM jsem se rozhodl, protože jsem již trpel znehybněním prostaty a častým vstáváním v noci kvůli bolestem a nutkáni k močení. Další důvod k provedeni zákroku metodou REZUM byla profesionální komunikace pana profesora D. Pacika se mnou. Bez problému odpovídal na mé otázky a srozumitelné mé informoval o celém průběhu zákroku i s jeho možnými následky. Tímto získal důvěru, což u takového zásahu byla u mé zásadní věc. Výsledek zásahu vynikající, jako příklad mužu například uvést snížení PSA hodnoty na 0,545 dále kompletní vyprázdněni močového měchýře a.t.d. Nevím proč české zdravotní pojišťovny tento zákrok nehradí, ale z mé strany se "investice" každopádně vyplatila. Mohu jen dále doporučit.

Ing. Miroslav Trojan

Při jedné z pravidelných urologických kontrol u prof. Pacíka mi byla nabídnuta možnost řešení mých obtíží s močením včetně vyšší četnosti močení i v průběhu noci. Navržená metoda REZUM odstraňující mé potíže mi byla velmi srozumitelně objasněna a zdůvodněna. Vlastní zákrok ve zdravotnickém zařízení SurgalClinic Brno proběhl počátkem letošního roku přesně podle plánu. Jednalo se o miniinvazní zákrok provedený samotným prof. Pacíkem. Proběhl během cca 20 minut a byl naprosto bezbolestný a profesionální i s příslušným osobním servisem. Úhrada nákladů byla plně v mé režii, avšak vzhledem k rychlému a stále se zlepšujícímu zdravotnímu stavu považuji vložené prostředky za adekvátní a následování hodné. Bylo by velmi prospěšné, pokud by zdravotní pojišťovny zaujaly k metodě REZUM prof. Pacíka vstřícnější postoj a začali ji proplácet dalším vhodným kandidátům. Nové progresivní metody REZUM se není třeba obávat a profesionální, osobní a systematickou péči prof. Pacíka mohu všem vřele doporučit.

Zbyněk Kudera

Jako čerstvý pacient po léčbě prostaty metodou Rezum mohu konstatovat, že jak průběh celého procesu, tak vlastní zákrok nebyl tak nepříjemný, jak jsem očekával. Přes obavy z postoperačního stavu (katetr, diskomfort a případné komplikace) v období 4-5 dní po zákroku jsem tento časový úsek přežil bez potíží a po vynětí katetru jsem neměl prakticky žádné obtíže. Po cca 14 dnech zcela vymizela krevní stopa v moči a postupně se zmenšovala frekvence nočního močení, což byla moje hlavní obtíž a vlastně motivace k zákroku. Vzhledem k relativní nekrvavosti procesu a žádným vedlejším účinkům včetně funkčnosti celého "aparátu" vynaložené prostředky i čas jsou zcela jistě na místě a pacientům mého typu bych zákrok doporučil. Hlavní efekt je bez diskuze hmatatelný a v mém případě se snížila postupně (cca 2měs) frekvence nočního močení více než o polovinu s lepším průběhem. Celý léčebný proces vedený profesorem Pacíkem byl profesionální a z mého pohledu komfortní včetně pobytu v ústavu, kde se zákrok prováděl. Vzhledem k tomu, že i pro mne byl určitý impuls čerstvě zpovídaný pacient pana profesora i já jsem ochoten v konkrétním případě případného zájemce informovat o případných detailech a pocitech, které jsem získal.

pacient Zdeněk

Když jsem začal řešit svoji prostatu, tak mně přišlo, že neexistuje rozumné řešení tohoto problému. Alfablokátory, které pootvírají svěrač prostaty a neřeší její zvětšování mají nepříjemné vedlejší účinky, případně frézování prostaty, které nezachovávají její původní funkce. Naštěstí se objevil pan profesor Pacík, který přivedl k nám do České republiky převratnou metodu REZUM, která tuto problematiku elegantně řeší. I když to byla u nás úplně nová metoda, tak si získala moji okamžitou důvěru, protože v Americe, kde pan profesor působil, bylo provedeno desetisíce úspěšných zákroků. Vstřícné a profesionální jednání pana profesora rozptýlilo moje poslední obavy ze zákroku. Ten se konal v soukromé klinice Surgal Clinic v Brně, kde všechno probíhalo k mé plné spokojenosti. Zákrok prováděl pan profesor Pacík osobně. Výsledek předčil moje očekávání za což jsem panu profesoru velmi vděčný. Všechny funkce prostaty zůstaly zachovány!!! Trochu mně zarazilo, že tento zákrok nehradí zdravotní pojišťovny. Přesto si myslím, že jako zdravý člověk tyto peníze rychle vydělám. S výborným výsledkem tohoto zákroku jsem obeznámil svého praktického lékaře, který byl při sepisování předoperačního vyšetření skeptický. Myslím si, že můj praktický lékař i já osobně budeme šířit "slávu" technologii REZUM a pana profesora Pacíka jako průkopníka této technologie v České republice.

J. Hájek

V říjnu 2020 jsem postoupil zákrok REZUM u pana profesora Pacíka v Brně. Tento zákrok mě zbavil velmi nepříjemných problémů souvisejících s častým a urgentním močením a tím se mně zkvalitnil celý život. Tento výkon splnil moje očekávání, a proto jsem ho hned doporučil svým kamarádům, kteří mají obdobné problémy. Vložené investice nelituji, považuji je za adekvátní a jsem s výsledkem spokojen. Znovu jsem se zařadil do normálního života.

Zdeněk Tůma

Se zvětšenou prostatou jsem se léčil u prof. Pacíka šest let medikamentózně poslední době jsem již zvažoval operační řešení, proto jsem uvítal možnost neinvazivního zákroku Rezum,,který jsem absolvoval v Surgal Clinic. Zákrok byl bezbolestný v analgosedaci, druhý den ráno jsem byl propuštěn domů. Mírně nepříjemný byl čtyři dny zavedený katetr, ale následně docházelo postupně k ústupu předchozích potíží a přestal jsem brát léky. S odstupem čtyř měsíců po zákroku mohu konstatovat, že mám čtyřikrát silnější proud moči a cítím se velmi dobře. Metodu Rezum doporučuji svým známým, finančních nákladů nelituji a považuji je za dobrou investici pro své zdraví. Závěrem bych chtěl poděkovat prof. Pacíkovi za velmi profesionální zákrok i přístup k pacientovi.

Milan Hátle

Vážený pane profesore, chtěl bych Vám poděkovat za Vámi provedený výkon formou REZUM, který mě ušetřil bolestí a umožnil mi vrátit zpět do pracovního procesu v krátkém čase (10 dní) a hlavně mých funkcích životně důležitých. Každému muži, který má nezhoubný nádor prostaty, doporučuji odstranění touto metodou REZUM. Výkon je sice nákladný finančně, ale nelituji – neboť jsem stále muž se všemi jeho funkcemi. Do vašich rukou, jsem se svěřil po zjištěných a ověřených recenzí a vážím si Vás pro průkopnictví této metody a pomoci lidským přístupem. Mužům a kamarádům - doporučuji - jeď za profesorem Pacíkem do Brna - jinam už bych nešel.

MUDr. K. K.

S metodou REZUM jsem se seznámil náhodně po několikaleté málo úspěšné medikamentózní léčbě bhp. Vyhledal jsem urologickou kliniku FN v Brně, kde jsem byl objednán k vyšetření a domluvě na podrobnostech. Byl jsem seznámen s metodou, možnými komplikacemi, vše mi vysvětlil prof. MUDr. Dalibor Pacík, CSc. Výkon byl posléze proveden v jiném zařízení, kde jsem byl přijat na jeden den a prof. Pacík mi domluvený výkon provedl. Po výkonu jsem neměl sebemenší komplikace a moje dřívější potíže se po 2-3 týdnech výrazně zlepšily a toto zlepšování pokračovalo i v dalším období. Provedený výkon tak splnil moje očekávání, a jistě bych ho doporučil každému s podobnými potížemi. Investici spojenou s výkonem nelituji a považuji ji za přiměřenou celkové péči a zejména samotnému výkonu, za který chci prof. Pacíkovi i touto cestou co nejsrdečněji poděkovat.

pacient ze Žiliny, 58 let

Dobrý den váženi priatelia a všetci ktori máte problém s prostatou a nevie vám niekto podať relevantne informácie ohľadne liečby REZUM. Na liečbu REZUM ma nasmerovala moja manželka, ktorá hľadala riešenie pre môj problém so zväčšenou prostatou. Po osobnom stretnutí s profesorom Pacikom, človekom ktorý bol pri zrode uvedenej liečby a jeho odborným výkladom, čo všetko uvedený zákrok obsahuje, som bol rozhodnutý uvedený zákrok absolvovať. Všetky dovtedy už absolvované liečebne postupy nepriniesli očakávane výsledky. Až konečne po zákroku REZUM, ktorý vykonáva pán profesor Pacik osobne, sa mi komfort môjho života vrátil späť a konečne som veľmi spokojný. Všetko bolo vykonané na veľmi profesionálnej a odbornej úrovni, v príjemnom prostredí s profesionálnym personálom. Rekonvalescencia bola veľmi rýchla a bez akýchkoľvek nepredvídaných ťažkosti, na ktoré by som nebol vopred upozornený. Všetkým, ktorý majú podobne problémy s prostatou by som odkázal : neváhajte a ani nečakajte a oslovte profesora Pacika, lebo je len malo informácií o tomto zákroku aj v kruhoch lekárov a aj mediálnej osvety. Neľutujem vôbec vynaložené finančne prostriedky na uvedený zákrok, lebo komfort života pred a po zákroku je neoceniteľným. Na záver len : Ďakujem za všetko pán profesor. A Vám všetkým,ktorý váhate s liečbou doporučujem sa čím skôr rozhodnúť uvedenú liečbu REZUM absolvovať.

MUDr. Jiří Marek

17.9.2020 jsem prodělal zákrok na prostatě. Doporučil mi ho a posléze provedl p.Prof.MUDr.Pacík. O této léčebné metodě jsem věděl z lékařských odborných článků několik let. Je to citlivý zákrok, proto mne potěšilo, že zákrok provede právě pan profesor, který již provedl desítky (možná stovky?) těchto zákroků. Negativní na tomto zákroku je pouze to, že je při něm zaveden katetr, jinak bez nepříjemných pocitů. Po odstranění cévky jsem prvních asi deset dní cítil zlepšení ve svých pocitech stran zvětšené prostaty. Po úplném dohojení byla tato zlepšení ještě výraznější. Výkon absolutně splnil moje očekávání,doporučil jsem a doporučuji jeho absolvování svým přátelům s podobnými potížemi. Určitě nelituji vloženou finanční investici, byť je s podivem, že tento až zázračný výkon zdravotní pojišťovny v ČR nehradí.

Ing. Karel Vála

Před deseti lety jsem se začal léčit v urologické ambulanci prof. Pacíka s BHP. Diskomfort působený problémy s prostatou mě před dvěma lety přivedl k přemýšlení o operativním řešení. Před necelým rokem mi bylo nabídnuto operativní řešení metodou REZUM, a po prostudování dostupných informací, jsem se rozhodl zákrok podstoupit v soukromé klinice Surgal Clinic v Brně. Nutnost vlastní úhrady vyvažovala perspektiva minimálních komplikací a rychlého uzdravení, resp. zlepšení. Vlastní zákrok, ani související vyšetření, nepovažuji za nijak bolestivé, snad trochu nepříjemné. Pouze 5 dnů zavedený katetr mohu s odstupem času hodnotit jako omezení, ale opravdu zanedbatelné s ohledem na výsledek zákroku. Po vyjmutí katetru jsem se mohl vrátit k běžné činnosti. Po prvním měsíci po operaci jsem se vrátil do vcelku normálního stavu a v dalších dvou měsících přišlo opravdu pozorovatelné zlepšení. Snížila se frekvence a zlepšil proud močení. Sexuální funkce a hlavně bezproblémová ejakulace je příjemným bonusem. V současné době, po třech měsících, hodnotím svůj stav jako omládnutí prostaty o 20 let. Myslím, že vynaložené peníze tímto způsobem mají smysl, jakkoli nechápu proč tento výkon není hrazen ZP. Se svojí zkušeností doporučuji tuto metodu těm, kteří mají podobné problémy, protože sám bych znovu neváhal.

Ladislav Michalica

Vážený pane profesore, chtěl bych Vás informovat s odstupem zhruba 6 měsíců od provedeného zákroku REZUM, že výsledky této terapie jsou v mém případě velmi dobré, uspokojující mé představy, které jsem měl před rozhodováním o podstoupení zákroku. Vzhledem k nadstandardní velikosti mé prostaty jsem měl pochybnosti, zda zákrok obnoví schopnost močení v dostatečné míře. V současné době tomu tak je a jsem rád, že jsem zákrok podstoupil. Pokud bych měl hodnotit jeho cenu v poměru k získaným přednostem, tak v každém případě se vynaložené prostředky vyplatily v podobě zvýšené kvality života. Zákrok mohu jen doporučit.

pacient Zdeněk

Vážený pane profesore, chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za perfektně odvedenou práci při provedení zákroku Rezum, který jsem u Vás v květnu 2020 podstoupil. Cítím se velmi dobře a veškeré problémy, které jsem pociťoval, jsou odstraněny. Znovu tak mohu žít bez jakýchkoliv omezení, jako tomu bylo v letech, když jsem byl mladší.

pacient Jaroslav S.

Je mi 55 let a před třemi roky jsem začal mít problémy se zvětšenou prostatou. Problémy s touto žlázou mají muži, zejména ve vyšším věku, ale i mladší. Pracuji ve Fakultní nemocnici a tedy u „zdroje“, a proto jsem se s lékaři radil co s tím a jaké možnosti jsou v současné době k dispozici. U nás mi nabízeli možnost tzv. „ frézování prostaty“. Jde o velmi bolestivou operaci s dlouhodobou léčbou, a co se týká dalšího fungování, jako muž, tak je to 70 na 30%. A to mě trošku v mém věku vyděsilo. Další možností je „Zelený laser“, ale možnosti jsou omezené velikostí prostaty a pak už to provádět nelze. Prošel jsem tři FN v republice a dospěl jsem k rozhodnutí pro metodu “REZUM“ ve FN v Brně, u profesora Pacíka, který se mě maximálně věnoval a i operaci provedl sám. Jsem s ní moc spokojený a hlavně rekonvalescence je krátká. Vložených peněz nelituji a třeba někdy v budoucnu bude hrazena zdravotní pojišťovnou. Operaci jsem podstoupil v červenci 2020 a dnes už funguji i jako muž“ super“. Moc děkuji i jeho týmu a můžu to jen doporučit každému, co chce řešit tento problém.

pacient Jan

Problémů s prostatou jsem si všiml již v mých 47 letech. Zejména malý proud při močení, velmi časté a zdlouhavé močení mne donutily k návštěvě lékařského specialisty. Různé druhy homeopatické léčby, které mi lékař předepsal, bohužel nebyly tou správnou variantou. Shodou okolností jsem zaznamenal na internetu článek s velmi úspěšnou, nově vynalezenou, metodou REZUM, na které má krom zahraničních lékařů velký podíl český lékař profesor MUDr. Pacík CSc. působící ve FN. Brno. S mými zdravotními obtížemi, jsem neváhal kontaktovat pana profesora, po několika emailech, mi byl dán termín k vyšetření, zda metoda REZUM bude pro mne vhodnou k léčbě. Rozhodnutí přišlo hned po vyšetření tentýž den. Jelikož s chirurgickou cestou jsou spojeny problémy v sexuálním životě, což u metody REZUM odpadá, bylo mé rozhodnutí velmi rychlé. Bohužel částka za výkon není zanedbatelná, a není hrazena zdravotní pojišťovnou, věřím, že v budoucnu hrazena bude, alespoň částečně, to by určitě pomohlo mnoha mužům v případě rozhodování k podstoupení operace. Z mé zkušenosti mohu REZUM doporučit všem co mají se zbytnělou prostatou problém. Výkon mi provedl sám pan profesor se svými kolegy, kteří jsou velmi milí, a stejně tak i ostatní zdravotnický personál FN Brno. Taktéž bych upřednostnil, pro lepší komfort při výkonu, celkovou anestézii, před lokální, ale to už je na zvážení jednotlivců.

Petr Štěpánek

Vzhledem ke stále se stupňujícím problémům spojeným s prostatou, která se dotýká ve zvýšené míře mužů vyššího věku, jsem hledal způsob, jak tuto situaci řešit. Přiznám se, že jsem nebyl zcela srozuměn s možnými následky, o kterých jsem byl informován při prováděném běžném zákroku. Hledal jsem možnost, která by byla co nejméně invazivní, a přitom plnila svůj účel. Po hledání a dalších konzultacích jsem přistoupil k metodě REZUM, kterou jsem také podstoupil v červnu 2020. Mohu jen konstatovat, že tato metoda naplnila zcela mé očekávání. Je mi 71 let a předpokládám, že i když se jedná o novum, bude tento zákrok, který doposud není hrazen zdr. poj., stále více aplikován. Protože nemám jiné zdrav. potíže, zdá se mi částka vynaložená na tento zákrok přiměřená k dalšímu životu.

Ing. Milidrag Nebojša

Jsem 3 měsíce po výkonů REZUM. Výkon splnil očekávání, není to úplně bez problémů, ale je to určitě lepší. Nelituji vložené investice. Doporučil bych ho svému blízkému, respektive už jsem doporučil.

Jan Slepánek

Chtěl bych napsat komentář k zákroku “REZUM“, který byl provedený profesorem Pacíkem v květnu 2020. Jelikož se jednalo o neinvazivní metodu s velmi krátkou hospitalizací a rovněž krátkou dobou rekonvalescence byl tento zákrok pro mne přínosem včetně zlepšení zdravotního stavu, což je hlavní důvod. Co se týče vložené investice, té z výše uvedených důvodů nelituji, a to s doporučením na profesora Pacíka a jeho kliniku.

Ing. Roman Šraga

Obrátil jsem se na urologickou kliniku ve fakultní nemocnici v Brně a jmenovitě pana profesora Pacíka se žádostí o pomoc. Mé urologické problémy spojené se zvětšenou prostatou dramaticky zasahovaly do mého rodinneho i pracovniho života. Věřil jsem panu profesorovi Pacikovi nejen tím že je odborník, ale i proto, že se podílel na celosvětovém vývoji přístroje Rezum. Pan profesor osobně vykonával zákrok, osobně se mnou řešil i mé pozákrokové komplikace. Moc mu děkuji. Výsledek zákroku naplnil má očekávání. Již nepobírám žádné prášky, všechny funkce prostaty zůstaly zachovány, normálně vylučuji. Zákrok, i přes jeho finanční náročnost doporučuji. Zvýšená kvalita života a znovu nabyté sebevědomí za to rozhodně stojí.

Pavol Baran

Pre REZUM na pracovisku profesora Pacíka som sa rozhodol po naštudovaní informácií o metóde REZUM a pretože sa sa dlhodobo podieľal na tejto metóde a prvý ju začal aplikovať v Čechách. Po zákroku mi bol zavedený kateter, ale po týždni sa vybral a močenie bolo v pohode. Tak ako ste upozorňoval pred zákrokom, pár týždňov ešte cez moč vychádzali čiastočky, ale efekt je veľmi dobrý. Nato že ja som mal prostatu veľkú 140mg a chodil som močiť v noci každú hodinu aj častejšie, cez deň som mal ihneď po vypití tekutiny potrebu močiť, po zákroku chodím v noci močiť 1-2x, v pohode po 3-4 hodinách. Zákrok jednoznačne splnil to čo ste u mňa predvídal a to zlepšenie môjho stavu o cca 70% vzhľadom na veľkosť prostaty pred zákrokom. Jednoznačne je investícia do zákroku v pohode a uvedenú metódu jednoznačne odporúčam každému kto ma obdobne zdravotne problémy, čo aj robím. Jednoznačne tento zákrok metódou REZUM považujem za dobrý, pomohlo mi to zlepšiť kvalitu života a uvažujem v budúcnosti ak to bude možné zo zdravotného hľadiska ešte raz sa podrobiť predmetnému zákroku, aby sa stav prostaty úplne dostal do normy.

Jiří Přikryl

Operace nebyla bolestivá, spíše nepříjemný pocit. První měsíc byl takový nepříjemný. Řezání a pálení při močení a lehké krvácení. Ke konci měsíce při močení ze mě vyšly nějaké tři kousky něčeho, neviděl jsem, co bylo. Od tohoto okamžiku se vše obrátilo a žádné takové problémy nebyly. Proud moči je silný a močení je méně časté a dá se oddálit. Jsem spokojen, operaci bych doporučil vložené investice nelituji i když bych uvítal, kdyby to bylo o něco levnější.

pacient Petr K.

Jsem rád, že jsem se pro tento výkon rozhodl. Po urologické stránce je to mnohem lepší než před výkonem, mikce téměř bez problémů a bez medikace Tamsulosinem. Někdy mě v oblasti prostaty mírně pobolívá, spíše cítím jemné tlačení, což je asi důsledkem prochlazení nebo zhoršené psychiky. Metoda Rezum mi pomohla, nemohu ji srovnávat s jinými metodami léčby benigní hyperplasie prostaty. Podle mého mínění je to zatím nejšetrnější a nejefektivnější způsob léčby tohoto problému se zhoršenou mikcí.

Josef Volavka

Výkon REZUM jsem absolvoval v květnu 2020. Výkon REZUM byl naprosto bezbolestný. Po provedení výkonu REZUM jsem ještě ten den mohl jít z nemocnice domů, měl jsem sice zavedený katetr (což vzhledem k tomu, že jsem měl katetr zavedený již předtím - od listopadu 2019, nebyla žádná změna), ale mohl jsem vykonávat všechny běžné práce a činnosti, tak jako předtím. Po třech týdnech mi byl katetr vyndán a provedená vyšetření ukázala, že výkon byl úspěšný. I když jsem po vyndání katetru měl zprvu pochybnosti, už v průběhu dne jsem i já sám pozoroval zlepšení a můj stav se lepšil v následujících dnech. Výkon REZUM tak zcela splnil mé očekávání a nelituji vložené investice. Vzhledem k tomu, že výkon REZUM nevyžadoval žádnou dlouhou hospitalizaci, po výkonu jsem se prakticky hned mohl vrátit ke svým běžným činnostem, považuji tuto vloženou investici za adekvátní. Výkon REZUM bych určitě doporučil i svému blízkému.

Antonín Rožnovják

Je mi 71 let a asi deset roků trpím zvětšenou prostatou. Přes počáteční léčbu pitím speciálních čajů přes silnější bylinné prostředky až po chemické léky, které sice trochu zabraly ale zase měly jiné nežádoucí účinky,např.bolest a růst prsou. Kvalita života se stále snižovala až jsem byl nucen se smířit s operací. Té jsem se obával kvůli zdravotnímu stavu(slabé srdce),proto jsem se stále zajímal o jiný způsob zákroku. Naštěstí jsem se dověděl o nové metodě léčby BHP,zvanou REZUM.Tu začal provádět ve FN Brno, pan profesor Pacík. Zákrok prováděný sterilní parou byl prakticky bezbolestný a trval asi deset minut. Příští den jsem mohl jít domů a do měsíce bylo vše zhojeno. Močení se zlepšilo min.o sedmdesát procent a i sexuální funkce je v pořádku. Oproti stavu předtím je to prostě super. I když jsem musel zaplatit asi 70 tisíc, nelituju, stojí to zato, šel bych do toho znovu. Proto panu primáři profesorovi Pacíkovi a jeho týmu ještě jednou děkuju.

Ing. Václav Bejček, CSc.

Absolvoval jsem zákrok REZUM v Brně u pana Prof. Pacíka, který tuto technologii zaváděl do praxe jako první v České republice. Rozhodl jsem se absolvovat tento zákrok, protože moje prostata se zvětšila, začala mi způsobovat problémy a konzervativní léčba pomocí alfa-lytik způsobovala nežádoucí vedlejší účinky jako závratě. I když tento zákrok není hrazen zdravotní pojišťovnou, ani na chvilku nelituji vložených prostředků a doporučil bych ho komukoli se stejnou diagnozou benigního zvětšení prostaty. Zákrok jsem absolvoval na vlastní žádost pouze v lokální anestezii, takže jsem mohl ještě týž den bez problémů odjet do domácího léčení, které de-facto trvalo pouze několik dní a spočívalo v klidovém režimu. Jedná se, dle mého názoru, o geniální myšlenku nekrofilizace buněk prostaty pomocí sterilní páry. Operace, která proběhla bez jediného stehu splnila naplno moje očekávání a mám-li situaci zhodnotit subjektivně, pak mám pocit, že jsem tak o 10 až 15 let omládl. Moje problémy s častým močením naprosto odezněly po několika týdnech po zákroku.

pacient František z Brna

Můj hlavní problém u zvětšené prostaty v mém věku, bylo, že pokud jsem nemohl z různých důvodů jít včas na toaletu a zadržoval jsem delší dobu močení, tak jsem měl následně velké problémy s močením, které přecházely až do nemožnosti se vymočit. Tento diskomfort mě vedl k nutnosti toto řešit u svého urologa, který mě přesvědčoval ke standardnímu invazivnímu zákroku. Pak jsem ovšem v televizi viděl rozhovor na téma REZUM u prof. Pacíka a bylo rozhodnuto. Pan profesor mě seznámil detailněji s tímto zákrokem, který se mi zdál, že bude méně zasahovat do mé tělesné schránky, a tak jsem jej následně podstoupil ve FN Brně-Bohunicích. Druhý den po zákroku jsem mohl nemocnici opustit a mohu konstatovat, že zákrok REZUM mi velmi pomohl odstranit můj hlavní problém s močením a určitě bych jej doporučil někomu, kdo má také podobné problémy. Rozhodně nelituji vynaložené finanční částky, k tomu, abych se znovu cítil komfortněji.

František Urban

Začátek mých obtíží spojených s nezhoubným zbytněním prostaty se datuje do doby před dvaceti lety. Kolem roku 2005, kdy mne minula padesátka, občasné potíže s močením přerostly do víceméně trvalého stavu a já vyhledal odbornou pomoc. Potíže se, i přes konzervativní léčbu několika typy léků, pozvolna stupňovaly a byl mi indikován zbytnělý střední lalok prostaty. Po několika letech léčby mi byl nasazen lék Urizia, jehož účinky jsem vnímal pozitivně a dokonce jsem subjektívně cítil mírné zlepšení stavu. Po dalších asi pěti letech této léčby jsem začal pociťovat postupné zhoršování stavu, které neodvrátila ani další změna léku. Po poradě s urologem jsem dospěl k závěru, že chci-li předejít vznikům nekontrolovatelných urgentních stavů, musím podstoupit operační zákrok. Považuji za shodu šťastných náhod, že právě v té době jsem se seznámil s metodou REZUM a možností tento zákrok podstoupit, i přesto, že má diagnóza, zvětšený střední lalok, kontraindikuje některé současné moderní operační metody a odkazovala mne tudíž na klasickou chirurgickou cestu. Metoda REZUM, o níž mne poučil prof. Pacík, který se účastnil vývoje a klinického nasazování této metody, pro mne představovala miniinvazivní a z mého osobního pohledu bezpečnější alternativu klasického chirurgického zákroku. Proto jsem možnost podstoupit zákrok na prostatě metodou REZUM prováděný týmem vedeným prof. Pacíkem v podstatě okamžitě přijal. Zákrok byl proveden v mém případě v tak zvané analgosedacio a strávil jsem celkem dvě noci v nemocnici. Výsledek byl překvapivě dobrý už bezprostředně po zákroku. A po stabilizaci stavu, která ve shodě s prognózou trvala asi tři měsíce, konstatuji, že potíže s močením a prostatou ustoupily takovou měrou, že svůj stav považuji za srovnatelný se situací před dvaceti lety, tedy před tím, než jsem si začal potíže uvědomovat. Výkon tedy nejen splnil, ale mohu říci i předčil, moje očekávání. Bez váhání jsem ho doporučil k vážné úvaze mým přátelům o nichž vím, že mají podobné obtíže. I když to byl výkon hrazený pacientem, považuji to jako investici do sebe, která se mi plně vyplatila nejen potlačením rizik, krátkou dobou k návratu do běžného života po zákroku, ale zejména zcela pozitivním celkovým výsledkem. Bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí týkající se mého zdraví.

Zdeněk Holub

Moje obtíže s močením začínaly někdy po šedesátce. Chodil jsem k urologovi na kontroly a bral prášky na prostatu. Ty obtíže se pomalu stupňovaly, zejména pomalé a dlouho trvající ranní močení. Jeden můj kamarád byl na klasické operaci prostaty a po operaci měl dost problémů. V novinách jsme se dočetl, že v Brně pan profesor Pacík operuje novou metodou REZUM, tedy pomocí páry. Zaslal jsem tedy na něho e-mail s dotazem, zda bych mohl tuto metodu podstoupit. Po předložení mé poslední zprávy z vyšetření od mého urologa jsem byl přijat do programu operací jako vhodný kandidát. Vše proběhlo relativně rychle, dostal jsem termín asi za 6 týdnů. Pak už jen předoperační vyšetření u obvodního lékaře a nástup do nemocnice v Brně. První den různá vyšetření před operací a druhý den ráno jsem již putoval na operační sál. Z celého výkonu si pamatuji jen jak mne pomazávají dezinfekcí. Po krátkém spánku jsem si již opět probudil na pokoji. To bylo asi okolo 10 hodiny. Odpoledne, někdy po 16 hodině již sedám do auta a odjíždím domů, mám to asi 180 km. Není to nejideálnější, ale dá se to bezpečně zvládnout. Po týdnu tahání se s katetrem a pytlíkem na moč přijíždím opět do Brna na vytažení katetru a kontrolu. Vše je v pořádku. Odjíždím a říkám si, že kdyby takhle vypadaly všechny operace, bylo by to ideální. Určitě nelituji vynaložených prostředků na operaci a každému bych ji s klidným svědomím doporučil.

Roman Strnad

Zkraje cervna jsem absolvoval v Brne u profesora Pacika zakrok na prostate novou metodou zvanou REZUM. Pristup profesora Pacika i jeho tymu byl profesionalni, presto vsak velmi osobni. Zakrok sam o sobe probehl velmi rychle a jeste tyz den jsem mohl nemocnici opustit. Po nekolika mesicich se zavedenym katetrem a pytlikem na moc u boku, ktere jsem protrpel pred operaci, pro mne zacal uplne novy zivot a operace naprosto splnila vsechna moje ocekavani. Pece profesora Pacika neskoncila jenom operaci, i pooperacni pece je prikladna. Pokud by v me rodine nebo v okruhu znamych nekdo trpel podobnym problemem, bez vahani bych mu doporucil se na profesora Pacika obratit. Vlozena investice je v pomeru k navraceni kvality zivota naprosto adekvatni a rozhodne ji nelituji.

Radek Vlasák

Má zkušenost s provedeným zákrokem REZUM na urologické klinice pod vedením prof. Pacíka je.. vynikající! Bezbolestný zákrok i následná rehabilitace, vše proběhlo tak, jak jsem byl předem informován. I přes počáteční investice, mohu tento zákrok doporučit všem, neboť návrat do běžného života byl u mě možný již během měsíce. Děkuji opětovně prof. Pacíkovi a kol. za perfektní práci!!!

Stanislav S.

V prosinci 2019 jsem byl mezi prvními, kdo absolvoval zákrok REZUM. Je to tedy více jak 10 měsíců od zákroku a proto se chci podělit o zkušenosti. V první řadě bych chtěl zmínit, že jsem vůbec neváhal tento zákrok podstoupit poté, co jsem se dozvěděl, že je to v naší republice možné. Kontaktoval jsem profesora Dalibora Pacíka a po vyšetření a konzultaci jsem měl na vybranou. Buď pokračovat v konzervativní léčbě medikamenty nebo zákrok REZUM. Dnes vidím, že moje rozhodnutí bylo správné. Po zákroku jsem neměl žádné problémy. Můj stav se začal zlepšovat a cca po jednom měsíci jsem přestal užívat léky. Po třech měsících jsem již mohl zapomenout na nějaké problémy s prostatou, ale ani zde to nekončilo. Můj stav se stále zlepšuje až do současného období. Dá se říci, že jsem se vrátil o 15-20 let zpět. Zákrok tedy splnil mé očekávání a rozhodně nelituji vynaložené prostředky. Pokud někdo uvažujete o zákroku REZUM, vřele doporučuji, protože profesor Dalibor Pacík je velký odborník a může Vám pomoci.

Květoslav Bařina

Na jaře letošního roku, vlivem zbytnění prostaty, u mě došlo k úplné zástavě močení. Nebyla pro mě jiná možnost, než podstoupit operaci a do té doby mít močový katetr. Věc velice nepříjemná a obtěžující. Z více stran, od známých, přibližně mého věku (56) jsem se doslechl o této metodě. Pátráním na internetu jsem se pak dopídil co tento zákrok obnáší. Kontaktoval jsem proto pana profesora Pacíka. Díky jeho vstřícnosti a ochotě vše mi vysvětlit, jsem pak už neváhal a zákrok podstoupil. Přesto, že se tato metoda doporučuje zejména pacientům u kterých nedošlo k retenci i u mě je výsledek dobrý. Již půl roku močím jako mladík. Již jsem také doporučil svému známému, který má problémy se zbytnělou prostatou, ať podstoupí zákrok u pana profesora Pacíka. Přece jen je to odborník, který stál u zrodu této metody. A to skýtá velké záruky úspěchu. Vložené částky nelituji a kdybych se měl znova rozhodovat, učinil bych stejně. Stojí to za to. Děkuji panu profesoru Pacíkovi za návrat do normálního života a přeji mu hodně úspěchů.

Jozef Chmurčiak

Vážený pane doktore, zákrok REZUM na Vaší klinice jsem absolvoval krátce před opatřeními vzniklými s kovidem a proto jsem se nemohl dostavit na pooperační kontrolu u Vás. Tento týden jsem objednán na kontrolu svého urologa a výsledky vyšetření Vám zašlu. Co se týče mých osobních pocitů, tak péče ve Vašem nemocničním oddělení byla naprosto bez problémů, co se týká zlepšení mého stavu po zákroku REZUM, tak tam bohužel zlepšení není. Po 3 měsících od zákroku to vypadalo nadějně, bohužel poté se situace stále více vracela do předoperačního stavu. Opět v noci chodím 3x močit, velice výrazně mi kleslo libido a ztratil jsem i ejakulát. Hned po zákroku jsem si stěžoval na bolesti v kolenou, ty stále ještě , i když v menší míře, přetrvávají. Asi jsem Vás touto informací moc nepotěšil, ,ale je to realita. Nicméně Vám přeji mnoho úspěchů a slíbenou zprávu z vyšetření Vám přepošlu.

Vážený pane, tak to mě opravdu mrzí a rád bych udělal objektivní vyšetření ve své ambulaci, abych případně zjistil souvislosti, protože zatím ze stovky pacientů jsou dva kteří nejsou naprosto spokojeni. Libido stejně jako bolesti v kolenou se zákrokem souviset nemohou a ztráta ejakulátu je zcela ojedinělá. Proto myslím na to jestli zde není nějaká jiná příčina, které bychom měli přijít na kloub. Kdybyste chtěl budu Vás moci objednat do své ambulance, jen dejte vědět. S pozdravem Dalibor Pacík

Ing. Tibor Kašiak

Nie je správne použitie prídavného mena “krátky”, pretože to trvalo roky. Nebol to ani “príbeh”, pretože to bola nemoc.
Túto nemoc so si neuvedomoval, myslel som si, že je to vekom a treba sa s tým zmieriť. Začal som mať problémy s močením. Močenie sa postupom času zhoršovalo a preto som navštívil urológa, ktrorý mi po vyšetrení prostaty predpísal lieky, ktoré som užíval niekoľko rokov.
Na jeseň 2019, v októbri, sme ako rodina boli na chalupe, ktorá je na samote – zastávka autobusu je asi do 5 kilonetrov. Tam sa mi to stalo – retencia (zadržiavanie) moču. Autom som sa, pri značných bolestiach, doviezol do spádovej obce, kde mi však lekár povedal, že mi nemôže pomôcť vzhľadom na nedostatočnú technickú vybavenosť. Do okresného mesta som sa dostal vo veľmi zlom stave. Poprosil som o pomoc na chirurgickom oddelení, kde mi zaviedli katéder a bolesti ustúpili. Na druhý deň ma urológ informoval, že po odstránení katédra sa s najväčšou pravdepodobnosťou vráti zadržiavanie moču. Katéder je vývod, ktorý spolu s rezervoárom vo forme umelohmotného sáčku som musel nosiť pripevnený na tele, čo mi spôsobovalo značný nekomfort. Zmieroval som sa stým, že operácia je nevyhnutá. Preštudoval som dostupné informácie o možnom laparoskopicko-robotickom spôsobe výkonu operácie, ale mal som pomerne veľké obavy z výkonu operácie a možných následkov.
Na Internete som získal informácie o použití operačnej metódy “Rezum” v Českej republike v Brne, ktorú úspešne vykonáva Prof. Dalibor Pacík vo Fakultnej nemocnici Brno. Moju dôveru podčiarkol aj fakt, že pán professor dostal ocenenie od špoločnosti združujúcej urológov, ako aj informácie o spolupráci s urológmi Spojeného kráľovstva a využívaním skúseností lekárov z USA. Prostredníctvom elektronickej pošty som pánovi profesorovi napísal s tým, že možno budem mať šťastie a pozve ma na vyšetrenie. Šťastie som mal, ale vyšetrenie ukázalo, že prostatu mám pomerne veľkú. Po konzultácii s pánom profesorom som sa rozhodol, že operáciu s použitím metódy “Rezum” podstúpim. Vedel som, že žiadna zdravotná poisťovňa nehradí tento zákrok a bol som uzrozumený s tým, že zákrok možno opakovať, príp. absolvovať operatívny zákrok “klasicky”.
Pán prof. Pacík mi ešte predtým vysvetlil podrobnosti zákroku. Bol som uzrozumený s tým, že počas rekonvalescencie budem musieť mať zavedený katéder. Dĺžka rekonvalescecie je pravdepodobne závislá od veľkosti prostaty. Operácia sa podarila. Bola vykonaná 11.12.2019 a dnes 22.10.2020 nemám problémy s močením a hlavne nepotrebujem katéder. Cítim sa dobre. Pokiaľ sa týka úhrady nákladov za vykonaný zákrok, nemám žiadne výhrady a som presvedčený, že (ak to možno tak nazvať) moja investícia do zdravia určite stála zato. Doporučil som tento zákrok aj mojim priateľom a známym. Tento zákrok propagovala aj slovenská tlač.
Záverom by som, ako laik, vyslovil počudovanie – prečo žiadna zdravotná poisťovňa nehradí vynaložené náklady na tento zákrok. Veď táto investícia do zdravia je určite niekoľkokrát návratná.

Ladislav Štégr

Dne 14.7.2020 jsem podstoupil výkon REZUM, provedený Prof. MUDr. Daliborem Pacíkem, CSc. Samotný výkon REZUM mě velmi mile překvapil. Očekával jsem bolest. Žádná nebyla. Cítil jsem pouze tlak při vstřikování páry. Po provedeném výkonu jsem hned po pár dnech cítil podstatné zlepšení mých problémů se zvětšenou prostatou, zejména ústup bolesti při močení a snížení frekvence nutkání močení v noci. Pana profesora rozhodně doporučuji všem svým blízkým, přátelům a ostatním mužům, kteří mají problém se zvětšenou prostatou. Výkon REZUM není hrazen zdravotní pojišťovnou, operaci jsem si platil jako samoplátce. Této mé investice však rozhodně nelituji.

Oto Kobrle

Chtěl bych Vám poděkovat za péči, kterou jste věnoval mému problému se zvětšenou prostatou. Jsem velmi rád, že jsem mohl být operován metodou REZUM, kterou tady zavádíte. Již v samotném počátku, kdy jste si mne pozval ke konzultaci, jsem byl přesvědčen, že se nechám touto novou metodou odoperovat. Předně mě vyhovovala krátká doba rekonvalescence po provedeném zákroku. Rozhodně tomu napomáhá, že zákrok není tak invazivní jako běžné jiné operativní zákroky, které se prováděli až dosud. Věřím, že se tato metoda velmi rychle zavede v praxi. V mém případě mohu posoudit i to, že tato operace je opravdu velmi šetrná. Bratr měl ty samé potíže jako já a byl mu proveden zákrok roboticky. Po zákroku měl problémy s unikem moči, a ještě si stěžoval na bolesti. Tyto potíže jsem já po Vašem zákroku neměl. Jsem díky Vám v pořádku a cítím se velmi dobře. Močím bez přerušování a nemusím se nutit k močení. Malý nedostatek je v tom, že v noci 1krát až 2 krát musím močit. Toto noční močení je ale absolutně bez potíží. Finanční částka za operaci je sice vyšší, ale jsou to dobře investované peníze. Přinesou zkvalitnění života. Závěrem Vám chci ještě jednou poděkovat za péči a popřát Vám mnoho úspěchů ve Vaši práci. Samozřejmě tento Váš počin na poli medicíny propaguji mezi svými přáteli a možná, že někteří v budoucnu využijí Vašich služeb.

Zdeněk Kyselý

Výkon REZUM jsem prodělal prosinci 2019 u profesora Pacíka. Hledal jsem zkušeného lékaře, protože šlo o zcela novou metodu léčby a zjistil jsem, že profesor Pacík byl od samého začátku zavádění metody REZUM v Evropě spolu s anglickými kolegy. Výkon byl proveden bezbolestně a moje rekonvalescence probíhala pár dní v klidu a bez komplikací. Potíže, kterými jsem trpěl, po 2-3 měsících po výkonu zcela vymizely. Doporučuji tuto metodu všem, kdo má potíže se zvětšenou prostatou.

Břetislav Brodský

O metodě REZUM prováděné v FN Brno jsem se dozvěděl mezi vánočními svátky v roce 2019 z médií. Jelikož jsem se touto problematikou již delší dobu léčil u jiného lékaře, obrátil jsem se na prof. Pacíka s žádostí o posouzení mého zdravotního stavu a vhodnosti k vyřešení mých problémů metodou REZUM. Komunikace proběhla velmi rychle, věcně a profesionálně, stejně tak osobní návštěva, jejímž výsledkem bylo doporučení metody REZUM pro odstranění mých problémů. S odstupem ¾ roku mohu mé rozhodnutí – podstoupit tento výkon – zhodnotit velmi pozitivně a přínosně i za cenu vlastních finančních prostředků. Už po 14 dnech, měsíci bylo mé očekávání splněno – zlepšil se průtok moči, již jsem nemusel řešit věčné problémy, které mě do té doby limitovaly v mém osobním životě včetně spánku. Všem, kteří zvažují podstoupit tento zákrok, jej mohu ze své zkušenosti doporučit a stejně tak přístup prof. Pacíka a personálu FN Brno, kterým tímto velice děkuji.

Luděk Ekrt

Několik let mě velmi omezovala v kvalitním životě zvětšená prostata. Přes to,že jsem chodil na pravidelné kontroly na urologii, tak stav byl stále velmi neuspokojivý a hrozila operace. Náhodně jsem se na internetu dověděl o možnosti výkonu REZUM. Tento výkon jsem u pana profesora Pacíka absolvoval. Samotný výkon trval pár minut, je naprosto bezbolestný. Podstatné je, co následovalo. Během dvou týdnů jsem se přestal v noci budit z důvodu nutkání močení a po velmi krátké době jsem se vrátil o deset let zpět. V současné době nemám žádné potíže, jsem velmi rád, že jsem se pro výkon REZUM rozhodl a mohu jen doporučit. Je faktem, že výkon je hrazen, ale pokud je výsledek takový, jak mám, tak absolutně nelituji. Pro srovnání: implantáty v ústech jsou podstatně dražší a rozhodně takový zdravotní dopad nemají.

Antonín Váverka

Vážený pane profesore, k Vašemu provedenému výkonu REZUM se mohu vyjádřit velmi kladně, splnil mé veškeré očekávání a dalším zájemcům jej mohu jen doporučit i přestože, že se za výkon platí. Záleží, nakolik je pro klienta důležité zdraví nebo jiná investice. Před zákrokem jsem chodil často na záchod i v noci a byl problém udržet moč i přesto, že jsem užíval tablety OMNIC TOCAS 0,4 mg. Prostata byla 37 cm. Po zákroku je prostata 25,4 cm. Přes noc chodím na záchod výjimečně. Tablety již neberu, jen aby to vydrželo co nejdéle. Nyní jsem velmi spokojen.

prof. RNDr. Jaroslav Holomek, CSc.

Když mi můj urolog oznámil diagnózu a doporučil chirurgické řešení, hledal jsem nějakou alternativu. Na internete jsem našel rozhovor s prof. Pacíkem a zjistil jsem si o metodě REZUM další informace. Kontaktoval jsem prof. Pacíka a dohodl jsem si termín. Zákrok proběhl jen v lokální anestézii a po obědě jsem šel domů. Můj stav se zlepšoval postupně, ale dnes jsem s výsledkem velmi spokojený. Zákrok nehradí pojišťovna a není levný, ale jsem přesvědčený, že to byly dobře investované peníze. Rozhodně bych ho doporučil všem, kterým tato metoda může pomoci.

prof. Ing. Jaroslav Dvořáček, CSc.

Pro výkon REZUM jsem se rozhodl z důvodu absence anestezie při výkonu a nepotřebě několikadenní hospitalizace po zákroku. Výkon proběhl relativně velmi rychle, v mém případě při plném vědomí, druhý den jsem byl na několik hodin v práci, doma jsem vykonával běžnou činnost. Po odstranění katetru jsem v zásadě o zákroku nevěděl. Průběh výkonu předčil moje očekávání, metodu REZUM doporučuji potenciálním adeptům včetně rodiny a vložené peníze považuji za jednu z nejlepších investic ve svém životě.

pacient Pavel

Na jaře roku 2020 jsem se podrobil zákroku REZUM. Tímto bych chtěl poděkovat panu profesoru MUDr. Daliboru Pacíkovi, který zákrok prováděl za vysoce profesionální přístup. Můj stav před zákrokem byl velmi tristní, v podstatě jsem se již nebyl schopen vymočit. Se situací nyní se můj předešlý stav absolutně nedá srovnávat, zcela se mi změnila kvalita života, a to za cenu jednodenní hospitalizace a bez nepříjemné dlouhé rekonvalescence, či nežádoucích vedlejších účinků. Přestože tento zákrok pojišťovna nehradí, nelituji vložených vlastních prostředků a mohu jej klidným svědomím každému potřebnému doporučit.

D. Kodym

Zákrok metodou REZUM který jsem u Vás absolvoval proběhl v pořádku. Je mi jasné že nikdy nemůže dojít k zázračnému omlazení, ale došlo ke zlepšení mého problému a budu moc rád, jestli se můj stav do budoucna zákrokem za stabilizuje a nebudu jej muset nadále řešit. Z mého pohledu mohu zákrok doporučit a vynaložené prostředky neřeším protože nejdůležitější hodnota v životě je pro mne zdraví.

Ivan Jandl, 72 let

Neměl jsem akutní problémy s prostatou, nebyl jsem však spokojený s častým, zejména nočním, močením. Objevil jsem RESUM víceméně náhodou a rozhodl se navštívit prof. Pacíka a zjistit, zda můj stav odpovídá možnostem této léčby. Byl jsem velmi mile překvapen přístupem prof. Pacíka a jeho vysvětlením všech nejasností. Obdobně vstřícný a velmi profesionální přístup jsem zaregistroval i při přípravě a provedení zákroku. Zákrok i rekonvalescence probíhala přesně podle předpovědi, bez komplikací a dnes cca 3 měsíce už o prostatě ani nevím. Všem známým zákrok doporučuji. Pokud by zákrok platila zdravotní pojišťovna bylo by to příjemné, ale i tak investice nelituji a jsem spokojen.

Pavel Neuman

Zákrok na urologické klinice v Brně Bohunicích naprosto splnil moje očekávání, tak jak jsem již sdělil na plánované kontrole po třech měsících po zákroku metodou Rezum. Pobyt na klinice, přístup Váš i Vašich kolegů byl naprosto profesionální, samotný zákrok proběhl , ani bych o něm věděl, taktéž pooperační doba byla naprosto bez problémů. Co se týče finančního obnosu za sadu Rezum, používanou při zákroku, v žádném případě vynaložených prostředků nelituji. Velmi rád tuto metodu doporučím ostatním mužům, kteří mají problémy s močením a prostatou, podle mého názoru je ale nutné nic nepodceňovat a obrátit za včas a svěřit se do Vašich rukou.

Peter Kwašniewski

Dovolte mi abych se podělil o své poznatky. První potíže jsem začal pociťovat před 7 lety, začal jsem navštěvovat urologa. Tem mi nasadil konzervativní léčbu a plánoval klasickou operaci prostaty. Samozřejmě jsem měl určité obavy, které by s operace mohly nastat např. inkontinence. Proto jsem hledal jiné řešení a našel pana profesora MUDr. Dalibora Pacíka s jeho unikátní metodou Rezum. Pozval mě k vyšetření, vše mi řádně vysvětlil a na maketě ukázal. Má za sebou již řadu vyléčených pacientů a skvělé výsledky. Zákrok se podařil, žádné komplikace nenastaly. Mám 4 měsíce po zákroku a těším se výbornému zdraví, urologické potíže a komplikace s močením vymizely. Všem, kteří nejsou rozhodnuti, vřele doporučuji pana profesora Pacíka, má za sebou již řadu zákroků a bohaté zkušenosti, vložené investice nelituji, neboť mi vrátila chuť do života.

pacient z Brna

V roce 2019 se postupně zhoršovaly moje potíže s prostatou až jsem se koncem roku odhodlal navštívit urologa. Závěr nebyl příznivý, zbytnění prostaty a na základě krevních testů podezření na zhoubný nádor. Nádor se naštěstí na základě vzorků z biopsie nepotvrdil a podle urologa jsem mě dvě možnosti, buď brát do konce života léky nebo podstoupit operaci kdy mi prostatu odstraní. Sedl jsem k internetu a začal studovat informace z celého světa. Konzumovat po zbytek života nějakou chemii se mi nechtělo a radikální operace je spojena s riziky nevratného poškození některých funkcí a dlouhou rekonvalescencí. Na internetu jsem narazil na informaci, že ve FN Brno začali aplikovat novou metodu REZUM s příslibem malých vedlejších komplikací a krátkou rekonvalescencí. Napsal jsem prof. Pacíkovi e-mail a po vstupním vyšetření, zda jsem vhodným kandidátem jsem během zimy 2020 zákrok absolvoval. Jediné omezení po zákroku byla nutnost chodit se zavedeným katetrem, který mi po cca 14 dnech odstranili. Dá se na to zvyknout, sádra na zlomené noze by byla větší komplikace :) Aktuálně moje potíže, které jsem měl před zákrokem, prakticky zmizely a už jsem REZUM doporučil jednomu známému. Jsem technicky orientovaný a snažím se věcem detailně rozumět, vážím si přístupu prof. Pacíka, který mi vše otevřeně a podrobně vysvětlil a po celou dobu léčby se mi věnoval a stejně tak i ostatním pacientům, kteří v té době zákrok absolvovali. Zákrok je placený, ale vynaložená částka byla jednou z nejlepších investic, kterou jsem v životě udělal.

Jaroslav Němec

Rád bych Vám poděkoval za velmi vstřícný přístup jak před operací Rezum, tak následně po operaci. S odstupem 5ti měsíců po operaci mohu konstatovat, že se kvalita mého života výrazně zlepšila a že výkon splnil mé očekávání. Tuto metodu jsem již doporučil jak v rámci rodiny, tak několika přátelům. Pokud jde o cenu, považuji ji za přiměřenou, i když pro řadu starších lidí nedostupnou. Bylo by vhodné jednat se zdravotními pojišťovnami o zařazení metody do systému náhrad. Dle mého názoru je tato metoda levnější než klasická operace prostaty.

Troják Pavel, 62 let

Operační zákrok Rezum jsem absolvoval na jaře 2020 ve FN Brno u pana profesora Pacíka. Tento zákrok doporučuji všem, kteří mají problémy se zbytnělou prostatou. Zákrok splnil moje očekávaní. Přestal unik moči, zůstalo časté noční močení, ale i to by se mělo časem zlepšit. Také se mi zlepšil sexuální život. Doporučuji nechat si provést tento výkon u pana profesora Pacíka, který má s touto metodou největší zkušenosti v ČR.

Ing. Ladislav Kobelka, 63 let

Osobně oceňuji osobní, lidský a maximálně profesionální přístup pana profesora Pacíka jak v samotné přípravě pacienta na výkon, tak po jeho provedení. Dostal jsem stoprocentní informace při přípravě na zákrok a mé předem připravené otázky mi byly zodpovězeny při osobním pohovoru s panem profesorem, aniž bych je sám musel položit. Měl jsem především obavu vzhledem k velikosti prostaty. Dnes, 5 měsíců po zákroku, pozitivně hodnotím především tyto aspekty: odpadla medikace, urgentní stavy, noční močení, zvětšila se mikční kapacita o 50 %, denní močení zcela bez problémů a výrazně pokleslo PSA. Všechny tyto aspekty přispěly ke zkvalitnění osobního života a pohodě, které nelze měřit penězi. Osobně mohu doporučit každému.

Bohumil Skupina

Je mi 73 let. Před zákrokem Rezum jsem si netroufal vydat se na delší cestu. Z častého nočního vstávání jsem byl nevyspalý. Netušil jsem, že mi tak zhoršenou kvalitu života může něco změnit. V květnu 2020 jsem postoupil zákrok Rezum. O tomto zákroku jsem se dočetl na internetu. Podle dostupných informací padla moje volba na profesora Pacíka ve FN Brno. Zdálo se mi, že má k této věci velice rozumný přístup a hodně znalostí. Přestože tento zákrok není hrazen pojišťovnou, nelituji vynaložených peněz. Krátce po zákroku se můj život naprosto změnil a nejsem ničím limitován. Chtěl bych poděkovat profesoru Pacíkovi a jeho týmu za úžasný přístup před výkonem, během výkonu i po. Pokud by u mě došlo ke zhoršení stavu, znovu zákrok podstoupím.

MUDr. Bohuslav Navrátil

Operaci Rezum jsem pro zbytnělou prostatu absolvoval dne 20.5.2020 na urologické klinice FN Brno. Před naplánováním operace jsem zde byl kompletně vyšetřen a zároveň jsem byl profesorem Pacíkem zevrubně informován o samotném zákroku, o jeho principu, průběhu a významu, ale zároveň i o možných komplikacích. Těm jsme se věnovali hodně podrobně, protože moje prostata byla větší (140 g). A bylo to dobře, protože pooperační období odpovídalo většímu zákroku – katetr jsem měl 3 týdny a po jeho vytažení mě ještě asi týden trápilo velmi časté močení. Během 3 měsíců po operaci mi byly 3x nasazeny antibiotika pro zánět močového měchýře.
Mohu konstatovat, že úplná spokojenost a stav bez jakýchkoli potíží nastal přibližně za 3,5 – 4 měsíce po zákroku. Trvá doposud a já jsem více než spokojen. Tento zákrok bych doporučil komukoli, kdo má potíže s močením pro zbytnělou prostatu, protože srovnám-li můj stav před zákrokem (2x zástava močení s nutností katetrizace, problémy při delších cestách, obava při požití většího množství tekutin) a současností, tak žádný výše popsaný problém nyní nemám.
Vložené investice do tohoto zákroku nelituji (pokud zrovna nepřemýšlím o práci a víceméně smysluplnosti zdravotních pojišťoven), protože rozdíl v kvalitě života před a po je víc než výrazný. Výkon zcela splnil moje očekávání, které jsem měl před ním. Počítal jsem s drobnými problémy v pooperačním období, které v mém případě byly násobeny větším zákrokem, ale to vše se dalo přežít a dočkat se stavu a kvality života, které mám v současné době.
Závěrem bych chtěl doporučit všem mužům, kteří mají problémy s močením pro zbytnělou prostatu, aby dlouho neváhali a tento problém řešili. Při srovnání všech zákroků, které existují, má metoda Rezum nejméně vedlejších účinků, doba rekonvalescence je nejkratší a návrat k plné životní aktivitě je nejrychlejší. Škoda, že je dostupná až od začátku tohoto roku, protože potíže v mém případě trvaly 5 let. Jsem rád, že jsem tuto operaci podstoupil. Pofesoru Pacíkovi patří můj velký dík a vděčnost za jeho lidský přístup, profesionalitu a odbornou erudici.

pacient z Nitry

S operáciou mojej prostaty, vykonanou p. prof. Pacíkom, môžem vyjadriť maximálnu spokojnosť. Bol som ním operovaný koncom januára 2020 metódou REZUM. Stav prostaty, ktorá mala pred operáciou až 80g, a spôsobovala vážne problémy pri močení, sa po niekoľkých mesiacoch začal postupne zlepšovať. Po cca 5-tich mesiacoch od operácie sa stav prostaty stabilizoval tak, že rezídium moču kleslo na polovicu a frekvencia močenia je už úplne štandardná, močenie už skrátka nie je u mňa žiadny problém. Určite ju u prof. Pacíka doporučujem všetkým, ktorí majú s prostatou problémy, ako som mal ja. Oceňujem jeho niekoľkoročné skúsenosti s touto metódou a dôkladné vyšetrenie pred operáciou. Nevýhodou je len to, že operáciu ani u nás na Slovensku zdravotné poisťovne nepreplácajú, avšak ja túto investíciu neľutujem, dobrý výsledok sa po niekoľkých mesiacoch dostavil, teda naprosto splnila moje očakávania.

Jaroslav Malach

Můj život byl nějakou dobu provázen nepříjemnostmi, které nás muže trápí při zbytněni prostaty až do dne, kdy jsem v Jihomoravském večerníku viděl reportáž o metodě REZUM v brněnské nemocnici prováděné panem profesorem Pacikem. Zákrok jsem podstoupil před zhruba 5 měsíci a mohu mluvit jen v superlativech – proběhl bez komplikací, potíže jsou pryč a chci jen dát svůj poznatek – na zákrok sice pojišťovna nepřispívá, ale výsledek za to určitě stojí.

Emanuel Vrba

Vážený pane profesore, pokud se mám vyjádřit k metodě Rezum, jsem velice spokojený. Určitě bych ji doporučil všem, kdo o tuto metodu má zájem. Tento výkon splnil moje očekávání. Pokud se jedná o vložené investice, vůbec nelituji. Rád bych Vám poděkoval za Váš osobní i profesionální přístup.

pan Vančík

Potíže s prostatou (časté močení) začaly asi před 2lety. Několikrát jsem navštívil urologa, který mi postupně nasadil několik druhů léků, ale vždy bez účinku. Pak jsem se dozvěděl o léčbě ,,rezum" u doktora Pacíka. Po rozhovoru s panem Pacíkem jsem podstoupil doporučenou léčbu ,,rezum". Operace trvala ambulantně cca 5minut a poté jsem se odebral domů. Asi po měsíci se projevily kladné účinky - zlepšila se fce prostaty a to bez vedlejších účinků. Nyní jsem celkem v pořádku a nelituji vložených investic. Všem podobně postiženým pacientům doporučuji tuto ambulantní operaci.

Jaroslav Báňa

V květnu letošního roku jsem se podrobil na urologické klinice v Brně Bohunicích výkonu novou metodou REZUM, u pana profesora Pacíka. Měl jsem hypertrofii prostaty, bral léky, nakonec došlo i k močové retenci a měl jsem na určitý čas zavedený katetr. Časté nucení na močení, zejména v noci, nekvalitní spánek, obavy z delší jízdy autem mi znepříjemňovaly život. Představa stáří s katetrem mě děsila. Spojil jsem se s panem profesorem, který mi dal potřebné informace a vysvětlení. Největší obavy jsem měl nakonec z toho, zda vůbec budu vhodným kandidátem pro tento výkon. Společně s manželkou jsme se dohodli, že i když tato metoda je finančně náročná, je pro nás rozhodující žít kvalitní život bez stresu a v pohodě. Vše se povedlo! Cítím se skvěle, jsem v dispenzární péči pana profesora a to mi přináší jistotu do budoucna. Všem se stejnými problémy tento výkon doporučuji, vložené investice považuji za adekvátní, protože je to návrat k plnohodnotnému životu.

Aleš Pavelek

Při řešení problémů s prostatou jsem měl na výběr mezi TURP a TULP. Naštěstí jsem se dozvěděl o zákroku zmenšení prostaty metodou REZUM, prováděnou panem prof. Pacíkem v brněnské Fakultní nemocnici. Pan prof. Pacík včetně celého jeho týmu měl od počátku komunikace naprosto profesionální přístup. Důvěru k panu profesorovi mi dala také skutečnost, že byl u vývoje této nové technologie. Zákrok jsem absolvoval v částečné anestezii a byl zcela bezbolestný. Po zákroku jsem nemusel mít pracovní neschopnost ani se nevyskytly žádné pooperační komplikace. Výsledkem je výrazné snížení frekvence močení, které je nyní bezproblémové, proud moči je „jako zamlada“. Neobjevily se ani žádné samovolné uniky moči, kterých jsem se obával. Stav se ustálil po dvou až třech měsících od zákroku. Po třičtvrtě roce od zákroku mohu REZUM u pana prof. Pacíka všem plně doporučit a jsem velice rád, že jsem jej mohl absolvovat. Vložené finanční investice do zákroku jsou plně adekvátní vůči dosaženému výsledku. Mé očekávání bylo na 100% splněno. V případě, že by měl některý z Vaši pacientů zájem o bližší informace, můžete mu poskytnout kontakt na mou osobu.

Břetislav Holohlavský

Po mých problémech se prostatou, kdy mi byl doporučen urologem standartní operativní zákrok TUPE, který jsem z možných negativních následků odmítl. Hledal jsem tedy jiné řešení než klasickou operaci a našel jsem unikátní, šetrnou, převratnou metodu REZUM od pana profesora PACÍKA, který mi vše podrobně vysvětlil a po vzájemné domluvě mi byl sdělen termín nástupu a byl jsem upozorněn, že tento zákrok nehradí pojišťovna, s čímž jsem souhlasil. Poté jsem zákrok u pana profesora absolvoval. Velké výhody tohoto zákroku, že druhý den po zákroku jsem odešel domů, nepříjemnost – týden zavedený katétr, což se dalo vydržet. Výkon REZUM rozhodně splnil moje očekávání a oceňuji skvělý a profesionální přístup pana profesora PACÍKA, tuto metodu vřele doporučuji svým známým a nelituji vložených finančních prostředků za tento výkon.

Petr Václavínek

Na jaře 2020 jsem se podrobil zákroku Rezum ve FN Brno. Kontakt na tuto metodu jsem dostal od přítele, byla to v tu dobu novinka a tak jsem neváhal a kontaktoval pana doktora Pacíka. Proběhla kontrola s naprosto profesionálním přístupem a hlavně zápalem pro profesi a po kontrolních odběrech byl domluven termín zákroku. Vše proběhlo ve FN Brno, 1.den hospitalizace s přípravou a druhý den od rána probíhaly zákroky více pacientů opět s profesionálním přístupem všech, jak na pokoji , tak i na sále. Zákrok probíhal v částečné narkóze a byl proveden v časovém cca 20min úseku. Vlastně v den zákroku jsme opouštěli nemocnici. Tři týdny trvala domácí léčba s cévkou, kdy se dalo pozorovat odchod odumřelé tkáně a vlastně vše probíhalo přesně podle popisu pana doktora před zákrokem. Po odstranění cévky a kontrole pokračovalo ještě období hojení a lehce přetrvávaly jisté pocity, ale ty pak s časem odezněly. Po třech měsících proběhla kontrola u pana doktora a výsledky byly velmi příznivé. Prostata se zmenšila i naměřené PSA se zmenšilo a já jsem rád, že se přítel před časem o této novince a panu doktorovi Pacíkovi zmínil a nelituji vůbec částky za tento zákrok. Nakonec ještě jednu informaci… před zákrokem jsem zjišťoval všechny možné informace o tomto zákroku a kromě jiného jsem zjistil, že zákrok nabízejí i jiní doktoři, ale ani chvíli mě nenapadlo jít k jinému než k dr.Pacíkovi, protože to je v této metodě průkopník, byl u jejího zrodu a já mu naprosto věřil a nepletl jsem se.